Vasas FC - Nyíregyháza Spartacus FC

2020. november 25. 18:00

Játékvezetők: Zierkelbach Péter. Segítői: Vígh-Tarsonyi Gergő, és Bornemissza Norbert.
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank NB II-es Liga 18. fordulójában a Nyíregyháza együttesét fogadjuk, 18 órai kezdettel. Az Illovszky stadionban 2 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, derült ég, fogadta a Játékosokat. A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.
Ellenfelünk, 4 helyezésszámmal mögöttünk, a 8. helyet foglalja el a tabellán. Csapatunknál 3 ponttal kevesebbet, 27 pontot szereztek.
Kezdőcsapatunk a hétvégén Dorogon 2-0-ra győztes csapattal megegyezik.
A Nyíregyháza együttesében 3 változás volt a hétvégén hazai pályán a Szegedtől 2-0-ás vereséget elszenvedő kezdő tizenegyhez képest. Vasiljevic, Kovácsréti, és Hamed helyett, Torkos, Szabó, és Herczku kezd.

1'
Csapatunk piros-kék-piros, míg ellenfelünk tiszta fehér mez összeállításban játszik. A mérkőzést a Nyíregyháza kezdte.
2'
Terbe jobboldali beadását Feczesin 7 méterről fejelte kapura, de Fejér védett.
3'
Ismét Terbe futott el a jobb szélen, beadását Feczesin fejelte kapura, de a léc aló Fejér kitolta a labdát.
4'
A bal oldali szöglet után Pátkai fejelt a rövid saroknál, ám a labda az oldalhálóban kötött ki.
6'
Egymás után két szögletet rúghatott a Nyíregyháza a jobb oldalról. A másodiknál Pátkai vágta ki a labdát a rövid saroknál.
8'
Radót lökték fel a 16-oson belül, de a játékvezető továbbot intett.
9'
Terbét kell ápolni, mert összefejelt egy nyíregyházival.
10'
Terbe visszatérhetett a pályára.
12'
Magyar is visszatért a kötözés után.
14'
Silye bombázott rá egy labdát a bal oldali 16-os sarkáról, de Fejér kiöklözte a labdát.
17'
Terbe kiharcolt egy szögletet a jobb oldalról. Balajti beadását Otigba érte el fejjel, de nem tudta irányítani, így veszélytelen maradt.
20'
28 méterről szabadrúgást végzett el Silye, de a jobb sarok felé tartó labdát Fejér védte. Kovács Milánt döntötték fel a szabadrúgás előtt.
21'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Balajti beívelését Pátkai csúsztatta meg a rövid saroknál, amit Fejér csak kiöklözni tudott.
23'
Balajti, Pátkai volt a labda útja, majd Silye elé pörgették, ám lövése a jobb kapufa mellé szállt 16 méterről, középről.
25'
Magyar szemöldöke ismét vérzik, ezért újra ápolni kell.
26'
Magyar visszatért a pályára. Györgyi végzett el szögletet a bal oldalról, de Szilágyi kifejelte.
30'
Terbét ütötték el a jobb oldalon, a 16-os vonalával egy magasságban, közel az oldalvonalhoz. Balajti beadását Pátkai a rövid saroknál megfejelte , de centikkel a felső léc fölé szállt a labda.
34'
A bal oldalról végezhetett el szögletet Balajti. A kis szöglet után a Nyíregyháza védői felszabadítottak.
41'
A bal oldalon, az oldalvonalhoz közel, a kaputól 27 méterre szabadrúgáshoz jutottunk. Balajti beadását Kovács MIlán fejelte középre, de Fejér résen volt és meg tudta fogni a labdát.
43'
Bal oldali szögletet végzett el a Nyíregyháza. Györgyi kapura csavarta, ami éppen hogy csak elkerülte a hosszú oldali kapufát.
46'
1 perc hosszabbítás. Balajti második szögletet végezte el egymás után, de veszélytelen maradt mindkettő.
47'
Nem volt csere. Elkezdődött a második játékrész.
48'
Balajti a gólszerző! Radó jobb oldali beadását a rövid 5-ös sarkánál Balajti fejelte a kapu bal sarkába.! 1-0!
50'
Jobb oldali vendég szöglet után Papucsek lőtt 16 méterről középről, de Jova védett.
54'
Torkos helyére Hamed állt be.
56'
Silyét szöktették a bal oldalon, ám Fejér kivetődve, a kaputól 7 méterre megakadályozta védőnket, hogy elrúgja mellette a labdát.
59'
A kapunktól 30 méterre szabadrúgáshoz jutott a vendég együttes, de Feczesin kifejelte a labdát.
62'
Jobb oldali nyíregyházi szöglet. Györgyi beadását Papucsek fejelte rá, majd Jánvári belestukkolt, de Jova kapu mellé tudta paskolni a labdát.
63'
Kovács MIlán kapott sárgát.
64'
A kapunktól 27 méterre végzett el Györgyi szabadrúgást, amit Feczesin kifejelt.
68'
Terbét buktatták a jobb szélen, a kaputól 26 méterre. Balajti beívelését Feczesin kapásból, fordulásból, a balösszekötő helyéről, a kaputól 10 méterre rálőtte, de kapu fölé szállt a labda.
69'
Kártik kapott sárgát.
70'
Kovács Milán 17 méteres, jobbösszekötő helyéről leadott lövését Fejér a levegőben úszva, fél kézzel kiütötte.
71'
Balajti helyére Vernes állt be.
72'
Kártik és Szabó helyére Sztankó és Pataki állt be.
78'
Magyar helyére Vasiljevic állt be.
83'
Kovács Milán 28 méteres, középről eleresztett lövése fél méterrel a felső léc fölé szállt.
84'
Bal oldali nyíregyházi szögletet Feczesin fejelt ki.
86'
Radó helyén Pekár folytatja.
88'
Feczesin helyére Köböl állt be.
88'
Papucsek kapott sárgát lerántásért.
90'
3 perc hosszabbítás.
92'
Hamed jobb alsóba tartó lövését Jova bravúrral tolta szögletre. Majd Vernes iramodott meg a saját térfeléről ám közeli lövése a jobb kapufa mellé menet.
93'
Vége a mérkőzésnek. Csapatunk értékes 3 ponttal gazdagodott, így tudtuk tartani a lépést az előttünk 3 pontnyira a második helyen tanyázó Budaörssel.