Vasas FC - Nyíregyháza Spartacus FC

2020. március 08. 17:00

Játékvezetők: Zám Zsolt, segítői: Bede Tamás, Bertalan Dávid.
Tisztelettel köszöntjük Szurkolóinkat és Olvasóinkat! Az Illovszky Rudolf stadionban 10 Celsius fokos levegőhőmérséklet, felhős, szélcsendes idő fogadta a csapatokat és a szurkolókat. Érdekesség, hogy egyik vezetőedző sem változtatott az előző heti kezdőcsapatán. Nálunk a cserepadon van egy változás: Szivacski Donát helyett, Tóth László foglal helyet. 16:10-kor a kapusok elkezdték bemelegítésüket.
A mai Vasas - Nyíregyháza mérkőzés előtt felköszöntjük a Vasas legendás balösszekötőjét, Fister Ferencet, aki februárban ünnepelte 80. születésnapját. Kiváló egykori játékosunk 1965-ben és 66-ban is veretlenül lett bajnok. Emellett Közép-európai Kupát, és Hexagonál Kupát is nyert nyert csapatunkkal. 1963 és 1969 között erősítette "aranycsapatunkat".

1'
Csapatunk piros mezben, kék nadrágban, míg ellenfelünk tiszta fehérben játszik. A találkozót a vendégek kezdték.
2'
Terbe jobb oldali beadását Ásványi előrevetődve öklözte ki.
5'
A vendégek végezhettek el szabadrúgást 40 méterre a kapunktól. Hornyákhoz pattant a labda egy játékosunkról, és a csatár 11 méterről, 4 méterre fölé vágta a labdát.
7'
A Nyíregyháza az alapvonaltól 2 méterre, a jobb oldalon végezhetett el szabadrúgást. Gyúrján az oldalhálóba vágta a labdát.
8'
Hinora jobb oldali lapos beadását Ásványi biztosan fogta meg.
9'
Feczesin ugrott ki, Vernes labdájával, ám lövés helyett cselt csinált, ami egy becsúszó védő testéről pattant ki.
12'
Vernest vágták fel a jobb oldalon, a 16-os sarkától 5 méterre. Vernes szabadrúgását Csilus rúgta ki.
13'
Szatmári szöktette Gecsesint, de lesen találták.
15'
Vernes ment el a jobb szélen, beadásszerű lövése a felső lécről pattant vissza.
17'
Az első szögletet a meccsen a vendégek végzik el a jobb oldalról. Gyurján beívelését Hinora fejelte ki.
18'
Hidi M szalomozott a bal szélen, nagy lendülettel, Balajtihoz passzolt, akinek lövése centikkel ment mellé.
19'
Balajti a gólszerző! 1-0! Csatárunk a balösszekötő helyén kapta a meg a labdát Feczesintől. Balajti néhány jó csel után a bal alsó sarokba lőtt, 7 méterről.
21'
Feczesin a gólszerző! 2-0! Balajti löbbölte oda a labdát a balösszekötő helyén kiugró Feczesinhez, aki harminc méteren egy védővel a nyakán vezette a labdát, majd laposan a bal alsó sarokba helyezte a labdát.
26'
Terbe jobb oldali beadását egy védő csúsztatta meg Vernes elől. A szögletet Vernes a felső lécre lőtte, majd a kipattanót Terbe rúgta rá, ám egy nyíregyházi lábról újabb szöglet.
28'
Az újabb bal oldali szöglet veszélytelen lett.
31'
Feczesin az újabb gólszerzőnk! 3-0! Lakatos passzolta a kaputól 9 méterre lévő Feczesinhez, aki leültette védőjét, majd kapura lőtt, ami Ásványit érintve a jobb alsó sarokba perdült.
35'
Szatméri ívelte be középről előre fele a labdát, Balajti nem volt lesen, ám a magasan érkező labdát Balajti csak megcsúsztatni tudta, ami a jobb sarok mellé szállt.
37'
Terbe buktatta Hornyákot. Büntető.
39'
Ötvös a jobbra vetődő Jova mellett balra lőtt. 3-1.
40'
Terbe sárgát kapott a buktatásért.
43'
Újabb Vernes beadást blokkolták, szöglet a jobb oldalról, de felszabadítottak.
43'
Jobb oldali szögletet harcolt ki Vernes. Vernes Terbéhez passzolt, hátra, akinek beadásába beleugrott egy nyíregyházi.
45'
Feczesin hátraadását Hinora 16 méterről, középről, de lövése fölé szállt egy méterrel. 1 perc hosszabbítás.
46'
Vernes végezhetett el szabadrúgást a jobb oldali vonaltól, de Ásványi kiütötte a labdát. Vége az első játékrésznek.
47'
A vendégek cseréltek, Györgyi Arthur állt be Gyurján Bence helyére.
48'
Az ötödik szögletet végezhetjük el a jobb oldalról. de ártalmatlan lett. Majd kontráztak volna a vendégek, ám Hidi M visszahúzta a kiugró Hornyákot. Sárga lap.
52'
Balajti húzogatott a 16-os előterében, majd kitetette jobbra, ahol Hinora lőtt, de labdája a jobb felső sarok fölé szállt.
55'
Szatmárit egy labda állon találta. Ezért állt a játék, de kapitányunk tudta folytatni a játékot.
57'
Majd Feczesin-Balajti-Vernes húzogatott a 16-os előterében, és végül Balajti lövése kerülte el a kaput.
57'
Kártik kapott sárgát reklamálásért.
60'
Feczesint egy jobb oldali beadás után lerántották az ötösnél, de nincs büntető.
62'
A második vendég szögletet Viczián fejelte ki. Majd újabb szöglet következik.
64'
Az újabb bal oldali nyíregyházi szöglet után felszabadítottunk.
67'
Újabb jobb oldali nyíregyházi szöglet, de veszélytelen lett.
72'
Vernes helyére Tóth László érkezett.
73'
Tóth László ugrott ki Hinora labdájával, 10 méterről lőtt, de Ásványiról szögletre pattant. A szöglet után Balajti pókfocizott a 16-os vonalánál, de felszabadítottak a vendégek.
74'
Esemény
77'
Feczesin gondolt egyet és 28 méterről középről lőtt, ami 2 méterrel fölé szállt.
77'
Feczesin kapott tökéletes passzot, és 7 méterről a bal sarokba lőtt, de az asszisztens lest intett.
78'
Kovács Norberft állt be Kártik helyére.
80'
Kovács Milán állt be Szatmári helyére.
81'
Az ötödik nyíregyházi szöglet következik, ezúttal a jobb oldalról. A beívelés után felszabadítottunk.
83'
Szekszárdi kapott sárgát Hinora felrúgásáért.
85'
Egymás után két vendég szögletet végeztek el, de mindkettő veszélytelen volt. 1347 a hivatalos nézőszám.
86'
Ötvös bombáját a jobb felső sarok elől Jova ütötte ki bravúrral.
90'
Két perc hosszabbítás.
91'
Balajti a gólszerző! 4-1! Balajti indította Terbét a jobb szélen, aki visszaadta a labdát Balajtinak, aki jobbal védhetetlenül lőtte a labdát 10 méterről a bal sarokba.