Vasas FC - Mezőkövesd Zsóry FC

2020. január 15. 13:00

Játékvezetők: Dolnego Bálint, segítői: Szalai Dániel, Vígh-Tarsonyi Gergő.
Tisztelettel köszöntjük Szurkolóinkat és Olvasóinkat! Csapatunk ma az első osztályú Mezőkövesd Zsóry FC csapatát fogadja az új tulajdonosi kör és szakmai stáb első felkészülési mérkőzésén. Az Illovszky Rudolf Stadionban -1 Celsius-fokos levegőhőmérséklet, párás, hűvös idő fogadta a játékosokat és nézőket.

1'
Csapatunk piros mezben, kék nadrágban, míg ellenfelünk tiszta fehérben játszik. A mérkőzést a Mezőkövesd kezdte.
2'
Cseri 8 méteres lövését védte Jova.
4'
Vernes a gólszerző! 1-0! Terbe iramodott meg a jobb szélen, középre adását Vernes lőtte a hosszú saroknál a léc alá. Új szerzeményünk góllal debütált, alig néhány perc elteltével.
6'
A kezdeti Mezőkövesd-próbálkozások után kijöttünk a szorításból, szép akciónk pedig gólt eredményezett.
7'
Felkapcsolták a reflektorokat, ami az időjárás miatt szükségessé vált.
9'
Kamitski lőtt 18 méterről középről, egy félmagasra felpattant labdát, 2 méterrel a felső léc fölé.
10'
Cseri egy jobb oldali lapos beadást lőtt el kapásból 7 méterről, de Jova bravúrral hárított.
12'
Berecz 17 méterről középről kapásból megcélozta a jobb felső sarkot, de Jova reflex mozdulattal a kapu fölé tolta a labdát. A most igazolt kapus eddig remekül mutatkozott be.
15'
Az utóbbi percekben ismét mezőnyfölénybe került ellenfelünk. Bal oldali szögletet végeztek el, de Hinora felszabadított.
20'
Balajti fülelt le egy labdát a Mezőkövesd kapujától 45 méterre, megpróbálta az üres kaput megcélozni, de leperdült a lábáról a labda, így az nem jutott el a kapuig. De a helyzetfelismerés dicséretes.
22'
Újabb bal oldali szögletet végzett el a Mezőkövesd. Nagy D. közeli lövését védte Jova lábbal.
23'
Nagy D. 16 méteres lövése megpattant egy védőnk lábán, de Jova bravúrral leért a bal alsó sarokhoz, és kiütötte.
26'
Birtalan mintegy 20 méteren keresztül vezette a labdát a balösszekötő helyén, a védők behátráltak, majd 17 méterről ballal lőtt, de pattogós labdája centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.
28'
Zivzivadze kapott vissza egy kényszerítő passzt, a jobb oldali ötös sarkánál spiccel lőtt, de Jova ismét a helyén volt.
29'
Balajti lőtt középről, 20 méterről, jobbal, ám labdája 1 méterrel a kapu fölé szállt.
30'
Most szünetet rendelt el a játékvezető.
32'
Egy perc szünet után folytatódott a játék, térfélcsere nélkül.
33'
Besorovic labdája már túljutott Jován, de Gál a kapu torkából kivágta a játékszert. Remek mentés volt.
34'
Vernes ívelte előre a labdát, ami átszállt Nesterov felett, de Birtalan tarkójára esett, így oda lett a lehetőség.
37'
Terbe jobb oldali lapos beadására Birtalan érkezett a 16-os vonalánál, de lövése 2 méterrel fölé szállt.
41'
Balajti gurított vissza, és Terbe lőtt a jobbösszekötő helyéről, 22 méterről, laposan jobbal, fél méterrel a jobb alsó sarok mellé.
46'
Bal oldali szögletet végzett el a Mezőkövesd, amely után büntetőhöz jutott az ellenfél: Kamitski esett el, a megítélt 11-est Cseri a bal alsó sarokba lőtte. 1-1.
50'
Szatmári 30 méteres, középről leadott lövése kerülte el a kaput.
52'
Vernest buktatták a kaputól 26 méterre, a jobboldali oldalvonalhoz közel. Vernes szabadrúgása Gált lesen találta.
54'
Nagy Dániel 22 méteres félmagas lövése kerülte el 2 méterrel a jobb kapufát.
57'
Szabadrúgáshoz jutottunk, a kaputól 29 méterre, középről. Vernes állt a labda mögé, majd beívelése a berobbanó Birtalan feje felett csak centikkel szállt el. Nem sokon múlt.
58'
Zivzivadze a gólszerző. 1-2. Egy jobboldalról érkező beadás a lábak között eljutott Zivzivadzéhoz, aki a tehetetlen Jova mellett a jobb alsó sarokba passzolt, 5 méterről.
60'
Balajti hozta gólhelyzetbe Vernest, aki 7 méterre a kaputól összeakadt egy védővel, elesett, de nem ítélt büntetőt a játékvezető.
60'
Vége az első 60 percnek.
61'
A csapatok sort cseréltek. Csapatunk a Rados, Rétyi, Újvárosi, Szilágyi, Hajdú, Hidi M., Daróczi, Kleisz, Szedlár, Tóth L., Torghelle, összeállításban játszik, míg a Mezőkövesd így áll fel: Fedinisinec, Silye, Katanec, Kalocsai, Varjas L., Vajda, Takács, Pillár, Pekár, Mykhailo, Dragóner.
62'
Bal oldali szögletet követően Szilágyi bombázott a felső lécre közelről, nem sokon múlt az egyenlítés.
65'
Tóth L. 16 méteres lövése egy védőről pattant ki a mezőnybe.
69'
Vajda 22 méteres lövése ment 2 méterrel a jobb kapufa mellé.
75'
Kleisz ívelte pontosan a labdát Rétyi mellére, aki gólhelyzetbe került, ám lesen találta az asszisztens.
81'
Kleiszet buktatták a kaputól 30 méterre. Daróczi beívelését Szilágyi fejelte a bal alsó sarokba, de sajnos lesen állította meg az akciót a játékvezető.
87'
Bal oldali szöglethez jutottunk, ám a beadást kivágták a védők.
88'
Ismét Kleiszet vágták fel, a kaputól 25 méterre, a jobbösszekötő helyén. Daróczi lövését biztosan fogta Fedinisinec.
90'
Vége a harmadik 30 percnek. Szünet.
91'
Szmola jött be Rados helyére. Folytatódik a mérkőzés az utolsó 30 perccel.
96'
Dragoner Filip fejelt a jobb oldali rövid saroknál a bal kapufára egy beadást.
99'
Szedlár a jobb oldali ötösnél lőtt, ám a kapus kiütötte. Tóth Dominik állt be Vajda helyére.
102'
Dragóner a gólszerző. 1-3. A jobb oldali ötösnél pattogott a labda. Dragóner volt a legszemfülesebb, és belepiszkált a labdába, ami a jobb alsó sarokban kötött ki.
103'
Cseréltünk. Lement Daróczi és Torghelle, beállt Köböl és Farkas.
112'
Jobb oldali szögletet végezhettünk el, a kis szögletet Szedlár adta be, Szilágyi fejese gólba tartott, de egy védő kivágta a gólvonal előtt.
116'
Bal oldali szögletet végzett el Silye. Pillár fejesét biztosan védte Szmola.
120'
Vége a találkozónak. Csapatunk derekasan helytállt első osztályú ellenfele ellen. A folytatás szombaton, amikor két ellenfél is vár csapatunkra. Köszönjük a figyelmet. Mindörökké Angyalföld!