Vasas FC - Komáromi FC

2021. június 30. 17:00

Játékvezetők: Oláh Gábor, segítői: Kovács Gábor, Becséri Gergely.
Helyszín: Fáy utcai edzőpálya
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat és Szurkolóinkat! Az Illovszky Rudolf stadion melletti füves edzőpályán hamarosan, 17:00 órakor kezdődik a Vasas FC – KFC Komárno felkészülési mérkőzés. 30 Celsius fokos levegőhőmérséklet, napsütés és enyhe szellő fogadta a játékosokat, illetve a mintegy 400 főnyi nézőt.
A KFC Komárno a szlovák labdarúgó bajnokság 2020-21-es évadában a 15 csapat közül a 8. helyet szerezte meg.
2019. július 9-én mai ellenfelünktől itt, hazai pályánkon 2-0-s vereséget szenvedtünk (gólszerző: Nguidiol, és Holik) majd egy évvel később, 2020. július 17-én a Komárno otthonában 3-1-re kaptunk ki (A Komárno gólszerzői: Tóth /2/, és Doktorik). Szépítő gólunkat Kalmár szerezte fejjel. Tehát ma itt a lehetőség, hogy visszavágjunk felvidéki ellenfelünknek.
Kapornainak ma volt a sikeres térdporc műtéte. Állapotáról később bővebb tájékoztatást adunk.

1'
Csapatunk a megszokott, piros-kék-piros mezben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozót csaptunk kezdte.
2'
Márkvárt kapott sárga lapos figyelmeztetést, mert buktatta Tóth Gábort. Horodnik Michal szabadrúgása a felső lécen csattant.
4'
Terbe jobb oldali beadását Hinora lőtte 16 méterről kapura, de Breda a léc alól kitolta a labdát.
6'
Pekár vezette a labdát a Komárno középpályáján, mintegy 15 méterig, majd 22 méterről jobbal lőtt, de Breda vetődve megfogta a jobb sarok felé pattogó labdát.
11'
Silye bal oldali lapos beadásáról maradtak le középről játékosaink.
15'
Litauszki rúgott össze Tóth Gáborral. Ápolni kell.
17'
Mintegy két percig állt a játék, és középhátvédünknek le kellett menni a pályáról.
21'
Kényszerű csere. Litauszki helyén Kiss-Szemán folytatja.
22'
Ivószünet.
22'
Silye behúzódott középre, és helyén Kiss-Szemán.
24'
Folytatódott a játék.
25'
Csapatunk cserélt. Elhagyta a pályát Farkas, Hinora és Balajti, míg beállt Szilágyi Szabolcs, Varga Donát, és Szalai.
28'
Varga Donát 17 méterről, kevéssel lőtt a jobb alsó sarok mellé.
35'
Jobb oldali komárnoi kis szöglet után Szalai szerelt, újabb szöglet. A jobb oldali beadás után Jovát lökték a levegőben, kifele szabadrúgás.
39'
Komárnoi szabadrúgás a a kapunktól 30 méterre a jobb oldalvonaltól, de a beívelés után felszabadítottunk.
41'
Varga Donát közeli, 8 méteres lövését védte bravúrral Breda.
45'
Véget ért az első játékrész. Gól nem született, de csapatunk közelebb állt a gólszerzéshez.
46'
A második félidőben sort cserélt Kuttor Attila. Az összeállításunk: Uram - Szivacski, Viczián, Otigba, Kalmár - Hidi M, Berecz, Sztojka - Szatmári, Radó, Rétyi.
54'
A Komárno második félidei összeállítása: Breda - Martin, Domonkos, Surnovsky, Györgyi - Druga, Pastorek, Szetei - Simon, Michal Petrás, Spak.
56'
Surnovsky csent el egy labdát a 16-osunknál, 10 méteres lövése a bal alsó sarok mellé ment.
56'
57'
57'
57'
57'
59'
Sztojka bal oldali szögletére a rövid saroknál érkezett Szatmária rövid saroknál, ám perdítése a kapu fölé szállt.
60'
Bereczet buktatták a 16-oson belül.
61'
Radó András a bal alsó sarokba helyezte a labdát. 1-0!
63'
Ivószünet.
65'
Csapatunkba beállt. Bonifert, Birtalan, Józsa, Farkas Gábor és Puska. Elhagyta a pályát Viczián, Sztojka, Szatmári, Radó és Rétyi.
66'
Kalmár megsérült, helyére Viczián állt vissza.
69'
Bal oldali szögletet végezhettünk el, de Birtalan beívelését kifejelte egy védő.
72'
Berecz kapott labdát Boniferttől, majd 16 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, de Breda biztosan hárított.
75'
A Komárno is cserélt. Lejött a pályáról Petrás Michal. Helyére Juhász Roland állt be.
76'
Szetei bombázott 17 méterről, középről a bal kapufa mellé.
81'
Farkas Gábor jobb oldali beadását Birtalan a rövid saroknál megcsúsztatta, de fölé szállt a labda.
83'
Birtalan bal oldali középmagas beadását kivágták a védők.
90'
Véget ért a mérkőzés. Csapatunk küzdelmes találkozón vágott vissza az elmúlt két év vereségéért. Szép volt fiúk!