Vasas FC - Kolorcity Kazincbarcika SC

2022. január 22. 13:00

Játékvezetők: Nemes Dávid. Segítői: Bíró Zsolt, és Drotár Péter.
Helyszín: Illovszky Rudolf Stadion (zárt kapuk)
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 13:00 órakor elkezdődik az utolsó felkészülési mérkőzésünk, a január 31-i DVTK elleni hazai bajnoki rajt előtt. Ma az NB III. Keleti csoportjának a listavezetőjét, Kolorcity Kazaincbarcika SC csapatát fogadjuk az Illovszky Rudolf stadionban. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
A nap a Rákos-patak felőli kapu felé süt, míg a Fáy utcai felőli árnyékban van.
Mint látható cserejátékosaink között olvasható Ihrig-Farkas Sebestyén neve. A 27 éves csatár próbajátékon szerepel nálunk. Az elmúlt öt évet Budafokon töltötte. és ezalatt 121 mérkőzésen lépett pályára, és 25 gólt szerzett.
Angyalföldön, plusz 4 Celsius fokos levegőhőmérséklet, verőfényes, napsütéses, élénk szeles idő van.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszár védőben, míg ellenfelünk tiszta sárgában. A vendégek kapusa véd nappal szemben.
3'
Szilágyi Sz. jobb oldali beadását Ihrig-Farkas 4 méterről rálőtte, de Fila bravúrral védett, majd a labda a bal kapufáról perdült ki szögletre. Egymás után két bal oldali szögletünket kifejelték a vendégek.
6'
Feczesin perdítette a 16-os vonalánál a labdát a beinduló Pátkai elé, akit hátulról akasztottak, de a hátékvezető továbbot intett.
8'
Ihrig-Farkas harcolt ki egy szögletet, amit a bal oldalról Márkvárt végzett el, ám a vendégek felszabadítottak.
10'
A bal oldalon Ihrig-Farkas futott el, majd néhány jó csel után közép fele lopta a távolságot, majd 17 méterről jobbal lőtt, de a labda 1 méterrel a bal felső sarok fölé szállt.
14'
Szilágyi Sz. futott el a jobb szélen, az alapvonalig, majd közép magas beadását Fila fülelte le.
17'
Ihrig-Farkas bal oldali beadása Pátkait találta meg a rövid saroknál, ám az átvétel után szerelni tudták. Majd ismét Ihrig-Farkas futott el a bal szélen, beadásába beleléptek. Márkvárt szögletét Berecz 17 méterről, középről kevéssel bombázta, jobbal a bal kapufa mellé.
19'
Szilágyi Sz. jobb oldali lágy ívelését, Márkvárt fejelte 11 méterről a háló tetejére.
24'
Márkvárt bal oldali szögletét Iyinbor fejelte rá 8 méterről, de egy védőben elakadt a labda. Ezután Litauszki "ütőit" szedték fel az öt és felesnél, de nincs büntető. Majd Berecz 18 méteres bombája süvített el a jobb kapufa mellett.
30'
Cserélünk. Rétyi, Hidi M, és Faragó állt be, lejött Márkvárt, Szilágyi Sz., valamint Szivacski. Rétyi jobb hátvéd, Faragó jobb szélső, míg Hidi M a tőle megszokott védekező középpályás posztján játszik.
33'
Jobb oldali barcikai szögletet Nagy végezte el. Beadását Pátkai fejelte ki a rövid saroknál.
37'
Berecz bal oldali centerezését Feczesin lőtte be a hosszú saroknál a kaputól 4 méterre, a jobb alsó sarokba.
42'
Faragó harcolt ki egy jobb oldali szögletet. Faragó szöglete a rövid saroknál Pátkait találta meg, akinek lövése visszapattant rá, így kirúgás következett.
42'
43'
Faragó újabb jobb oldali, alapvonali beadása után Hidi M-hez került a labda, ám a lövés előtt lelopták a labdát a lábáról.
45'
Faragó jobb oldali szögletével ismét a rövid oldalon Pátkait kereste, de a vendégek fel tudtak szabadítani. Vége az első játékrésznek, ami nagy fölényünket mutatta.
46'
Cserélt a Kazincbarcika. Rjaskó helyére Márton állt be a szünetben.
47'
Ihrig-Farkas bal oldali szöglete után Litauszkit látta lesen az asszisztens.
49'
Berecz szöktette a bal oldalon Ihrig-Farkast, akinek élesen középre lőtt labdájáról centikkel maradt le a hosszú saroknál Feczesin.
51'
Ihrih-Farkas 16 méteres, a bal oldali 16-os sarkától leadott jobb lábas lapos lövését Fila bravúrral tolta ki a jobb alsó sarokból.
54'
Berecz a második gólunk szerzője, aki a kaputól 8 méterre három jó csel után, ballal, higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba. 2-0!
59'
Faragó jobb oldali beadását Pátkai 13 méterről laposan, jobbal rálőtte, de Fila bravúrral védeni tudta, a lapos erős lövést.
60'
Hármat cseréltünk. Lejött a pályáról Hidi M, Ihrig-Farkas, és Rétyi. Beállt Varga, Puskás és Farkas. A Kazincbarcikánál kettős csere volt. Lejött Pinyaskó és Vladul, helyükre Schildkraut, és Szabó állt be.
64'
Berecz 16 méteres, jobb összekötő helyéről elvégzett szabadrúgása a sorfal széléről irányt változtatva ártalmatlan lett.
68'
Szilágyi Zoltánt kellett ápolni néhány percig, a térdét fájlalta, de tudta folytatni a játékot.
71'
Ádám helyére egykori játékosunk, Kovács Dávid állt be.
76'
Puska állt be Feczesin helyére.
78'
Farkas lőtt a bal oldali 16-os sarkától laposan a bal, hosszú sarok mellé, mintegy 1 méterrel.
90'
Vége a mérkőzésnek. Jól sikerült a főpróba. Legközelebb január 31-én, 20:00 órakor már bajnoki mérkőzésen találkozhatnak csapatunkkal, a DVTK ellen, az Illovszky Rudolf stadionban. Köszönjük megtisztelő figyelmüket. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!