Vasas FC - Kolorcity Kazincbarcika SC

2020. augusztus 02. 20:00

Játékvezetők: ANTAL PÉTER, SEGÍTŐI: BORNEMISSZA NORBERT ÉS KOVÁCS GÁBOR.
Szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és Szurkolóinkat, a Merkantil Bank Liga, NB II-es bajnokság nyitó fordulójában. Mai ellenfelünk a Kazincbarcika. Az Illovszky Rudolf stadionban 26 Celsius fokos levegőhőmérséklet, enyhe szellő, és fátyol felhős ég fogadta a bemelegítő játékosokat és a nézőtéren helyet foglaló drukkereket.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék-piros összeállításban, míg ellenfelünk sárga mezben, oldalt kékben. A mérkőzést ellenfelünk kezdte.
2'
A meccset a kapunk mögötti hazai B közép látványos élőképpel kezdte.
3'
Balajti a bal oldalon, 17 méterről lőtt, de egy védő lábában elakadt a labda.
4'
Terbe jobb oldali lapos középre adásáról Vernes maradt le az ötösnél.
7'
Balajti-Vernes-Balajti kényszerítő után, utóbbi 12 méterről lőtt, de labdáját a kapus megfogta.
13'
Feczesin 7 méterről lőtt, de a kapus védett, majd a kipattanót Hidi M 16 méterről rálőtte, de a védők a gólvonalról felszabadítpttak.
14'
Toma György a gólszerző. 0-1. Egy bal oldalról belőtt labda leperdült a védőfalról, és szinte az alapvonalról lőtt Toma laposan a jobb alsó sarokba.
14'
A mai mérkőzés 14. percében fájó szívvel búcsúzunk Vikukel Krisztiántól, a Vasas Kubala Akadémia növendékétől, utánpótlásunk fiatal kapusától, aki 3 héttel ezelőtt hagyott itt bennünket. Viku évekig otthonában gyógyult, kiemelkedő eredményeket ért el az iskolájában, családjával kilátogatott a Vasas mérkőzéseire, az Akadémián pedig korábbi csapattársaival együtt ünnepelt tornagyőzelmet. Krisztián óriási harcos volt, hosszú évekig kitartóan küzdött betegségével, életereje, küzdeni akarása szavakkal nem volt leírható. Minden mondatából s tekintetéből egyaránt az elszántság és a hit sugárzott. Akaratereje legyen példa mindannyiunk számára. Krisztiánnak az angyalföldi klub volt a mindene, nekünk pedig Te, Viku mindig a Vasas része leszel, már a Vasas-családhoz tartozol, míg világ a világ... Nyugodj békében kis Harcos. "
16'
Szabadrúgáshoz jutottunk, a bal oldalon, a kaputól 25 méterről. Beívelését Feczesin a 11-es pontnál középre fejelte, amit Horváth védett.
18'
Hinorát döntötték fel, középen 27 méterre. Vernes Feczesint kereste a beadással, de elfejelték tőle.
23'
Balajti harcolt meg egy labdát az alapvonalnál, visszaadását Hinora középen továbbtolta, de felszabadítottak.
24'
Vernes bal oldali szögleténél kis szögletet akartunk, de a visszaadásnál lesen ragadt játékosunk.
25'
Ivószünet után folytatódott a játék.
29'
Vernest rúgták fel hátulról, nincs sárga lap, szabadrúgás. 18 méterről a balösszekötő helyéről, de ártalmatlan lett.
31'
Olteán kapott sárgát az előző szabálytalanság miatt.
37'
Szatmári lőtt 20 méterről, középről, de egy lábról szögletre pattant. A szögletet Horváth kiöklözte.
39'
Szatmári tett oldalra Feczesinnek, aki 14 méterről a kapu felé ívelte a labdát, de a játékszer elkerülte a jobb kapufát. a
40'
Bal oldali barcikai szöglet után kifejeltük a labdát.
41'
Zahorán ütötte le Vernest, ezért sárgát érdemelt.
42'
Kovác Alan ment el a jobb oldalon, majd egy visszahúzós csel után 10 méterről középre lőtt, de Jova biztosan védett.
44'
Bal oldali szöglethez jutottunk. A beívelés után Zahorán maradt a földön, ezért lefújta a játékvezető, majd labda feldobással folytatódott a játék.
45'
3 perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek, és noha mezőnyfölényben játszottunk, ezúttal ez nem párosult eredményességgel.
46'
Balajti lőtt 16 méterről, de Horváth a bal alsó sarokból kitenyerelte.
47'
Folytatódik a mérkőzés. Beállt Pekár, Vernes helyére, és Németh állt be Zahorán helyére.
48'
Szatmárit rúgták fel a bal oldalon, a kaputól 35 méterre. Pekár középre kanyarintását Horváth fogta meg.
49'
Toma kapott sárgát, rúgásért.
50'
Szatmári lukra futtatta Feczesint, de előle az ötösnél egy védő lába felszabadított.
53'
Bereczki 20 méterről megcélozta a jobb felső sarkot, de Jova biztosan fogta meg a labdát.
55'
Terbe jobbról beadta a labdát, amire Feczesin érkezett, ám 8 méterről fölé bombázott.
57'
Jobb oldali barcikai szöglet érintés nélkül kikanyarodott a hosszú oldalon.
58'
Szatmári 22 méteres bombája Heil fejét találta telibe. Ápolni kellett a játékost.
60'
Balajti elé pattant a labda az ötösnél, de a kapus kivetődve védett.
61'
Kleisz állt be Hinora helyére.
62'
Balajti lábát gólhelyzetben felszedték az ötösnél, de nincs büntető.
63'
Tóth László helyére Tóth Borisz állt be.
64'
Feczesin a gólszerző! 1-1! Kleisz indította a jobb oldalon felfutó Pekárt, aki pontos, lapos labdát kanyarított a középen robogó Feczesinhez, aki megelőzve védőjét, a bal alsó sarokba lőtt.
68'
A hivatalos nézőszám 2416!
71'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Szatmári kis szöglete után Pekár beadását Feczesin fejelte a jobb sarok felé, de Horváth bravúrral kiszedte a gólba tartó labdát.
73'
Feczesint lökték hátulról. Szabadrúgás 30 méterről, a jobbösszekötő helyéről. Pekár lövése 2 méterrel a kapu fölé szállt.
75'
Pekár a jobb oldalról ívelte be a labdát, Feczesin visszafejelte a labdát Balajtihoz, akinek egy védő lábán megpattanó lövését védte Horváth.
79'
Birtalan állt be Balajti helyére.
81'
Bereczki helyére Korbély állt be.
90'
Feczesin mellel tette vissza a labdát Birtalan elé, aki 16 méterről középről a kapu közepébe lőtt, de Horváth védett. 4 perc a hosszabbítás.
93'
Németh kapott sárgát, labda elrúgásért.
95'
Horváth is sárgát kapott időhúzásért.
96'
Vége a mérkőzésnek. Sajnos nem sikerült megszereznünk a győzelmet. A folytatás szerdán, Békéscsabára látogatunk.