Vasas FC - FC Ajka

2021. augusztus 01. 19:00

Játékvezetők: Antal Péter. Segítői: Tóth II. Vencel, és Bornemissza Norbert.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 19:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NBII-es bajnokság, 2021-22-es évadának 1. fordulójában a Vasas FC - FC Ajka mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat. Az Illovszky Rudolf stadionban 27 Celsius fokos, felhős idő van. A találkozót videós közvetítésben is követhetik, amelyről néhány perces összefoglaló is készül.
Csapatunk a legutóbbi felkészülési mérkőzésen kezdő tizeneggyel vág bele a mérkőzésbe.
Ellenfelünknél korábbi trénerünk, Kis Károly a kezdőbe tette a nemrég leigazolt egykori játékosunkat Gaál Bálintot, és természetesen tagja a kezdőcsapatnak a Vasas nevelésű, és csapatunkban egy évtizedet szolgált Görgényi Dávid is, aki immáron a harmadik évadját kezdi a bakonyi együttesben.

1'
Csapatunk az új, piros-kék csíkos jubileumi mezben, piros nadrágban és és sportszárban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzést az Ajka kezdte.
3'
Jobb oldali szöglettel kezdődik a mérkőzés. Sztojka beadását a rövid saroknál kifejelte egy védő.
8'
Márkvárt indította Sztojkát a bal összekötő helyén, aki térddel átvette a labdát, de Horváth kifutott kapujából, és felszedte előle a labdát.
10'
Márkvárt ugratta ki Szivacskit a job oldalon, centerezésére Radó érkezett volna, de egy védő szögletre hárított. Sztojka bal oldali szögletét Silye 15 méterről, középről lőtte kapásból kevéssel a felső léc fölé.
13'
Szabadrúgáshoz jutottunk a bal oldali 16-os sarkának előterében. Silye beívelését, a védő Tóth a gól vonal előtt 2 méterrel, önveszélyes módon találta el, de a labdára Horváth rá tudott vetődni, játékosaink elől.
15'
Berecz lőtte rá 22 méterről a bal összekötő helyéről, és a félmagas, középre tartó labdát Horváth vetődve védte.
19'
Lehoczky kapott sárga lapot, a félpályánál ütötte el Radót.
21'
Radót ütötte el a kifutó Horváth. 11-es!
22'
Radó higgadtan a bal felsőbe helyezte a labdát a jobbra vetődő Horváth kiszolgáltatott volt. 1-0!
25'
Cserél az Ajka. Csemer helyére Présinger állt be.
28'
Berecz 22 méterről, középről, jobbal, védhetetlen bombagólt lőtt a jobb felső sarokba. 2-0!
30'
Présinger a bal összekötő helyéről, a kapunktól 20 méterre lőtt. Egy játákosunkon irányt változtatott, és az egyébként a bal sarok mellé szálló labda, így utat talált a bal sarokban. 1-2.
35'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Sztojka beívelését a rövid saroknál kifejelte egy ajkai játékos.
38'
Ezúttal a jobb oldalról végeztünk el szögletet, de Sztojka labdáját kivágta egy ajkai.
39'
Silye kapott sárgát színészkedésért.
40'
Silye végzett el szabadrúgást a kapujuktól 35 méterre a bal összekötő helyéről. De egy ajkai játékos kifejelte a labdát.
45'
1 perc hosszabbítás. És vége az első játékrésznek.
46'
Folytatódik a játék. Az Ajkánál lement Csizmadia és Lehoczky, helyükre Kenderes, és Berzsenyi állt be. Nálunk nem volt változtatás.
48'
Bal oldali Ajka szöglet. Silye kifejelte a beadást.
51'
Présinger kapott sárga lapos figyelmeztetést.
52'
1150 a hivatalos nézőszám.
54'
Egymás után két jobb oldali Gaál szöglet. Mindkettőt felszabadítottuk. Amiből egy bal oldali lett. Ezúttal a kapura csavart labdát Jova lábbal hárította.
58'
Bal oldali szögletet végezhet el Sztojka. A fél magas labdát a rövid saroknál kivágta egy ajkai.
59'
Márkvárt beadásszerű lövését öklözte ki Horváth.
61'
Cseréltünk. Lejött Hinora, és Sztojka. Helyükre az NB II-ben debütáló Szilágyi Szabolcs és Pekár állt be.
63'
Egy jobb oldali beadást Szarka 10 méterről kapásból rálőtte, de a labda 2 méterrel a bal kapufa mellé pattogott.
65'
Tajthy kapott sárga lapot talpalásért. Pekár volt a szenvedő fél, közel a félpályához még a mi térfelünkön.
67'
Szivacski harcolt meg egy labdáért a 16-oson belül, majd 14 méterről lőtt, de egy védőről mellé pattant a bal kapufának.
69'
Gaál lőtt a bal oldali 16-os sarkáról laposan, de Jova a jobb alsó saroknál védett.
70'
Szivacskit kell ápolni a 16-osunkon belül.
71'
Jova kapott sárga lapot, mert kifutva a 16-oson kívül buktatta Gaált.
72'
Bobál állt be Balajti helyére.
78'
Gaált kellett ápolni percekig, mert eleredt az orra vére.
84'
Tajthy helyén Stoiacovici folytatta.
86'
Szabadrúgást végzett el Silye a bal oldali 16-os sarkánál. A beívelésre Szivacski érkezett, de hátulról meglökték, ám a síp néma maradt.
88'
Rétyi állt be Radó helyére.
90'
3 perc hosszabbítás. Bobál fordult be a 11-es pontnál, ám lövését Horváth védte.
92'
Otigba kapott sárga lapot. Szarkát vágta fel a kapunktól 23 méterre.
93'
És véget ért a mérkőzés! Sikerült megnyernünk az első bajnoki mérkőzést. Szép volt Fiúk!