Vasas FC - DVTK

2022. július 23. 19:00

Helyszín: Illovszky Rudolf Stadion (zárt kapuk)
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat csapatunk tizedik, egyben a Kecskemét elleni július 30-i, szombati NB I-es rajt előtti utolsó nyári felkészülési mérkőzésén.
Ma kora este 19:00 órától a Merkantil Bank Liga, NB II-es bajnokság 2021-22-es évadjának 3. helyezettjével, a DVTK csapatával játszunk, az Illovszky Rudolf stadionban, villanyfény mellett. A találkozót nézők a helyszínen nem tekinthetik meg.
A késői időpont ellenére még mindig, 33 Celsius fokot mutat a hőmérő higanyszála, ám borult az ég.
Amolyan világvégi sötétség borult Angyalföldre. Vihar várható. Az eső már rákezdett.
A mérkőzés kétszer 45 perces lesz.
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban, és lábszárvédőben, míg ellenfelünk fehér mezben, piros nadrágban, és fehér lábszárvédőben.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.

1'
A mérkőzést a vendégek kezdték.
2'
A belváros felőli kapura támadunk.
4'
A térfelünkön passzolgatunk. Pátkai hosszú labdával indította Cipfet a jobb szélen, de a vizes füvön felgyorsult labdát nem lehetett beérni.
5'
Vida próbálkozott egy íveléssel Novothny felé, de Hegedüs megelőzte, és tisztázott fejjel.
6'
Labdacsere történt, mert a játékszer túlságosan puha lett.
7'
Eppel előkészítése és visszagurítása után, Könyves kínálta meg Jovát 14 méterről, középről, de a félmagas labdát kiütötte kapusunk, a bal sarok elől.
10'
Jobb oldali szöglettet végezhetett el Vida. A beívelést Hegedüs fejelte ki az ötösről, amit Berecz 16 méterről kapásból kevéssel lőtt a kapu fölé.
11'
Elállt az eső.
13'
Újra rákezdett az égi áldás.
13'
Silye harcolt ki egy szögletet a bal oldalról. Vida beívelését Otigba 7 méterről fejelte 1 méterrel a kapu fölé.
17'
Eppel megszerezte a vezetést a DVTK-nak. Labdát szerzett a vendégcsapat a félpályánál, majd Bertus kiugratta Eppelt, aki a 16-osnál egy visszahúzós csel után 14 méterről, a jobb alsó sarokba lőtt.
20'
Berecz ívelte középről a jobb oldalon felfutó Cipfhez, aki kapásból középre ívelte a labdát, ám az túlságosan hosszúra sikeredettt és az alapvonalon túl landolt.
23'
Ivószünet után folytatódott a játék.
26'
Eppel megsérült, az ágyékát fogta. Most eggyel többen vagyunk a pályán. Le is cserélték, Jurek állt be a helyére.
27'
Vida mintaszerű jobb oldali szögletét Otigba fejelte 7 méterről kapura, de Póser megfogta a középre tartó labdát.
31'
Lukácsot vágta fel Otigba. Szabadrúgás a jobb oldali 16-os sarkától, de Bertus középre ívelését Iyinbor kifejelte.
34'
Radó húzott el a bal szélen, lapos középre adását lefülelték a belső védők.
34'
Jobb oldali Vida szöglet érkezett. A beadásra ismét Otigba érkezett, de lökte Hegedüst, kifele szabadrúgás.
40'
Bertus 28 méterről lőtt, középről, de ballábas lövését Jova biztosan fogta meg. Az ellentámadásból Cipf jobb oldali középre adását Novothny csúsztatta a jobb kapufa mellé.
42'
Radót Holdampf döntötte fel a 16-os vonalánál, a jobb összekötő helyéről. Silye ballábas csavarása félméterrel kerülte el a bal felső sarkot.
43'
Elállt az eső, sőt a nap is kisütött.
45'
Vége az első játékrésznek.
47'
Póser helyén Danilovic a kapuban a vendégeknél. Egyéb csere nincs.
48'
Novothny megsérült. Csere. Feczesin állt be helyére.
51'
Cipf futott be a jobb szélen egy hosszú labdát, visszaadását Feczesin 12 méterről középről rálőtte laposan, ám Danilovic lábbal hárítani tudott.
59'
Egymás után két szögletet végzett el a DVTK, a második után kifele szabadrúgás, Ilyinbort lökték a levegőben.
60'
Cseréltünk. Lejött Vida és Pátkai. Beállt Márkvárt és Szilágyi Sz.
62'
Szivacski a jobb szélen, az alapvonaltól, laposan középre lőtte a labdát, amit Feczesin a rövid saroknál perdített a bal kapufa mellé.
66'
Cserélt a DVTK. Lejött Könyves és Bertus. Beállt Oláh és Vajda.
68'
Cipf futott el a jobb szélen, az alapvonaltól visszagurított, ám Feczesin elől menteni tudtak.
70'
73'
Cipf ívelte át a labdát a jobb oldali 16-os sarkától, a hosszú oldalon érkező Feczesin és Silye a kaputól 3 méterre egy kicsit egymást zavarták, így végül Silye fejéről szállt a labda jobb sarok mellé.
79'
Márkvárt jobb oldali beívelését Feczesin fejjel lekészítette a jobb oldali öt és feles sarkánál érkező Szilágyi Sz. elé, aki a védőktől szorongattatva centikkel lőtt kapásból a bal kapufa mellé.
81'
Cserék. Papp állt be Jurek helyére, míg nálunk Faragó állt be Silye helyére.
83'
Egy könnyen megadott büntető. Otigba kihasználta testi erejét Lukáccsal szemben. Büntető.
84'
Lukács futott a labdának, ám bal alsó sarok felé tartó lövését, Jova bravúrral védte.
86'
Lukács kijavíthatta volna a hibáját, ám 8 méteres lapos lövését Jova lábbal védte, a labda felperdült a felső léc fölé.
90'
Véget ért a mérkőzés. Ezzel elszenvedtük második vereségünket a 10 meccses felkészülési időszak alatt. Korábban az izraeli ellenfelünktől kaptunk ki szintén 1-0-ra. A jövő héten már élesben, bajnoki meccset játszunk Kecskeméten, szombaton 17:45-től.