Vasas FC - DEAC

2020. október 18. 17:00

Játékvezetők: TAKÁCS JÁNOS. SEGÍTŐI: MÁYER GÁBOR, BOGNÁR LÁSZLÓ
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank NB II-es Liga 12. fordulójában a DEAC együttesét fogadjuk. Az Illovszky Rudolf stadionban 12 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, fátyol felhős ég fogadta a Játékosokat, és a Szurkolókat. Ellenfelünk, hat helyezésszámmal mögöttünk, a 19. helyen szerénykedik a tabellán. Csapatunknál nyolc ponttal kevesebbet, hat pontot szereztek.
Csapatunkban nincs változás a két héttel ezelőtt Szeged elleni 3-1 arányban győztes csapat összeállításában.
A vendégeknél három változás történt a legutóbbi bajnoki mérkőzéshez viszonyítva, amelyen hazai pályán 2-0-ás vereséget szenvedtek a Békéscsabától. Damásdi, Gyönyörű és Nagy Zoltán helyén Kiss Bence, Székely, illetve Nagy Krisztián kezd.
Csapatunk a hagyományos piros-kék-piros összeállításban, míg ellenfelünk tiszta fehérben.
A hivatalos nézőszám: 1159.

1'
A mérkőzést ellenfelünk kezdte.
2'
Nagy Krisztián 18 méteres lövésével kezdődött a mérkőzés, ám Jova biztosan fogta meg a bal alsó sarok felé tartó labdát.
5'
Radót rántották le a kapujuktól 30 méterre. Vernes beívelését, kifejelte egy védő.
7'
Silye húzta meg a bal oldalon, ám az alapvonalnál hosszan szöktette magát, így Szabados fel tudta szedni előle a labdát.
8'
Radót buktatták a 16-oson belül. 11-es.
9'
Radó a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 1-0!
14'
Hinora a jobb oldalon, egy kötény csellel verte át védőjét, és lapos beadását ki tudták vágni a kapu torkából a védők.
19'
Takács Péter 27 méterről, középről lőtt, de ez csemege volt Jovának.
22'
Silye bal oldali középre gurítását Radó, a kaputól 12 méterre nem tudta átvenni, így oda lett a kínálkozó gólhelyzet.
25'
Vernes lopta a távolságot, majd 20 méterről, középről, jobbal 2 méterrel a kapu fölé bombázott.
26'
Vernes és Radó szált cseréltek. Utóbbi a bal oldalon játszik.
27'
Radó került gólhelyzetbe a bal oldali ötös sarkánál, ám buktatták. 11-es.
28'
Ismét Radó futott neki a labdának, és ismét a kapu jobb oldalába helyezett. 2-0!
29'
Belényesi kapott sárgát a 11-esnél történt buktatásért.
32'
Vernes ívelte középre a labdát a jobb oldalról, középen Pátkai fejelte meg a labdát, ami a jobb kapufa mellé csorgott.
42'
Szabados megsérült. Így kapus csere lesz. Tóth Dániel állt be.
46'
1 perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek. Csapatunk megérdemelten vezet két góllal, két Radó villanással.
47'
Litauszki helyére Szilágyi állt be.
48'
Hinora 27 méterről, egy félmagasan felpattant labdát, a levegőben eltalálva, a léc alá csapódott a labda, a meglepett, kissé kinn álló Tóth felett. 3-0!
51'
Játszik a csapat! Zúg a stadion.
52'
Vernes a gólszerző! 4-0! Pátkai vette észre a jobb összekötő helyén felfutó Vernest, aki 12 méterről a jobb alsó sarokba bombázott.
54'
Vernes 26 méteres szabadrúgása centikkel kerülte el a jobb felső sarkot.
55'
Székelyt buktattuk, 11-es.
56'
Takács a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, a balra vetődő Jova mellett. 4-1.
57'
Karikás helyén Orosz folytatta.
63'
Orosz kapott sárgát, Hinora felvágásáért.
65'
Vernes és Radó helyére Pekár és Szatmári állt be.
68'
Pekár bal oldali középre kanyarintásáról Szivacski maradt le centikkel.
73'
Pekár adta középre a bal oldalon a labdát. Egy védő lábáról az üresen álló Birtalan elé perdült a labda, akinek lövése a jobb kapufáról kifele csorgott.
76'
Lement Nagy Krisztián, helyére Bíró, Székely helyére Gyönyörű, míg Kiss Bence helyére Urbin állt be.
81'
Kissé mérséklődött a mérkőzés irama.
85'
Birtalan helyére Köböl, míg Hinora helyére Kovács Milán érkezett.
90'
Köböl és Pekár emelgetve játszotta ki a DEAC védelmét, majd Pekár 13 méterről, jobb külsővel a kapu fölé lőtt. 2 perc hosszabbítás.
92'
Egymás után két szögletet lőtt be Pekár. A második után Viczián Pátkaihoz játszott, aki fordulásból, ballal, 11 méterről lőtt, de Tóth védett. És vége is a találkozónak. Szép volt fiúk!