Vasas FC - Budaörs

2021. november 28. 17:00

Játékvezetők: Görög Mário. Segítői: Szécsényi István, és Bede Tamás.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 18. fordulójában a Vasas FC - Budaörsi SC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Angyalföldön, az Illovszky Rudolf stadionban 8 Celsius fokos levegőhőmérséklet és gyengén szitáló esős idő van.
Csapatunkban a legutóbbi Szentlőrinc elleni hazai 2-0-ás győzelemhez képest kimaradt betegség miatt Jova, Szilágyi Szabolcs, Bobál és Pekár. Helyettük lehetőséget kap Uram, Kapornai, Pátkai, és Feczesin.
A vendégeknél nem kapott lehetőséget a kezdő tizenegyben a szerdai Csákvár elleni hazai 1-1-et elért összeállításhoz képest. Molnár. Helyette Halmai kezd.
A Budaörs együttesében is találhatók egykori Vasas játékosok. Így Tóth Keve és Kékesi, Még egy érdekesség. A Budaörs vezetőedzője, Gabala Krisztián édesapja Gabala Ferenc a Vasas Kubala Labdarúgó Akadémia szakmai vezetője.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban, és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzés kezdete előtt Nagy György az FC többségi tulajdonosa köszöntötte Nagy Miklós klubigazgatónkat, aki tegnap ünnepelte 50. születésnapját. Áldott születésnapot kívánunk, Miklós! A mérkőzést a Budaörs kezdte.
3'
Silye bal oldali félmagas középre adását Feczesin 4 méterről rábelsőzte, de Slakta bravúros reflex mozdulattal védeni tudott. A szögletet a rövid saroknál Pátkai csúsztatta meg, ám a labda a háló tetején landolt.
5'
Hinora bal oldali beívelését Slakta először csak felfele ütötte, majd másodjára tudta megfogni.
7'
Terbe jobb oldali beívelését Feczesin fejelte kapura a hosszú oldalon, az öt és feles sarkáról, de egy védő kifejelte a kapu torkából.
8'
Pátkai a gólszerzőnk! Hinora bal oldali szögletét a rövid saroknál Pátkai csúsztatta kapura. A labda Slaktát érintve a jobb sarokban kötött ki. 1-0!
12'
Radó kapott egy pontos labdát, Hinorától, a bal összekötő helyéről a 16-os vonalánál. Csatárunk ráfordult, majd lőtt, de Slakta védeni tudott.
15'
Hinora futott el a bal szélen élesen középre lőtte a labdát, és a hosszú oldalon érkező Radó 2 méterről a felső lécre vágta a labdát.
17'
Jobb oldali vendég szöglet következett, ám az átívelt labda a hosszú oldalon Szivacski vágta ki a mezőnybe.
21'
Egy ártalmatlannak tűnő jobb oldali Budaörs beívelést Pátkai rosszul találta el, így a leperdült labda veszélyesen közeledett a jobb sarok felé, de a kapufáról kipattant a mezőnybe.
28'
Egymás után két bal oldali budaörsi szöglet következett. A második után Gyurácz a kapunktól 4 méterre nem találta el a labdát, így az a bal kapufa mellé csorgott.
34'
Újabb Ziccert hagytunk ki. Feczesin került szembe a kapussal, de lövése elcsorgott a bal sarok felé, ám a kapuig nem jutott el.
40'
Silye bal oldali beadása középen Pátkait találta meg, aki 14 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, ám egy védő blokkolni tudta a labdát.
45'
1 perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek. Egy gólos vezetéssel vonulhatunk pihenőre, noha reálisan legalább három góllal kellene vezetnünk. De majd a második félidőben erre még lesz lehetőség.
47'
Csapatunk cserélt. Beállt Szilágyi Szabolcs, Kapornai helyére.
48'
Szilágy Szabolcs ívelt középre bal oldalról, Pátkai kapásból lőtt, 12 méterről, ám a labda centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.
52'
805 a hivatalos nézőszám.
54'
Bal oldali vendég szöglet. A beívelést kitettük oldalra.
56'
Pintér kapott sárga lapot, Berecz buktatásáért, a felezővonalnál.
61'
Márkvárt és Pekár állt be, Radó és Pátkai helyére.
64'
Lejött Pintér és Sajbán, beállt Kapronczai, és Vankó.
66'
Márkvárt bal oldali lapos centerezéséhez először Feczesin ért hozzá, majd Slaktáról kiperdült, és Pekár érkezett, aki átesett a kapuson, de néma maradt a síp.
66'
Bal oldali budaörsi szöglet. A kis szöglet után kivágtuk a labdát.
69'
Szivacs ugratta a ki a bal szélen Szilágyi Szabolcsot, akinek lapos középre adását Márkvárt a 11-es pontról kapásból, jobbal laposan rálőtte, de a középre tartó lövést Slakta biztosan fogta.
74'
Terbe bal oldali beadását Feczesin a kaputól 10 méterre kapásból rálőtte, de nem találta el tökéletesen, így a labda a kapus kezében kötött ki.
80'
Szabadrúgáshoz jutott a Budaörs, a kapunktól 28 méterre középről. Az előreívelést Gyurácz a 11 -es pontról a jobb felső sarokba fejelt. 1-1.
81'
Lejött Halmai és Lengyel, helyükre Balázs és Zsidai állt be.
89'
Berecz 27 méterről lőtt, de a labda 2 méterrel fölé szállt.
89'
Pekár kapott sárga lapot Pekár, műesésért.
90'
Zsidai kapott sárga lapot. 3 perc hosszabbítás. Szabadrúgáshoz jutottunk, középről, 28 méterről. Hinora előreívelését Slakta ölelte magához.
92'
Feczesin ugratta ki a bal összekötő helyén felfutó Pekár elé, aki 3 méterrel a kapu fölé bombázott.
94'
Vége a mérkőzésnek. Sajnos elvesztettünk két pontot, nagy kár érte, főleg az első negyedórában kihagyott 3-4 nagy helyzetünk miatt.