Vasas FC - Budafoki MTE

2021. augusztus 18. 18:00

Játékvezetők: Szigetvári Márk. Segítői: Szalai Balázs, és Berényi Ákos.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 18:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 4. fordulójában a Vasas FC - Budafoki MTE mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadionban 21 Celsius fokos, közepesen felhős, kellemes labdarúgó idő van.
Csapatunkban a vasárnapi Csákvár elleni 2-1-es győzelmet elérő kezdőcsapathoz viszonyítva két helyen változtatott Kuttor Attila vezetőedzőnk. Ezúttal kimaradt Sztojka, és Szatmári. Helyettük Szilágyi Szabolcs, és Pátkai kapott bizalmat.
Ellenfelünk vasárnap hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a Szeged csapatával szemben. Az akkori kezdő 11-ből ma kimaradt Micsinai, Zuigéber, és Szabó M.. Helyükre Fekete, Ihrig-Farkas, és Soltész került.
1137 a hivatalos nézőszám.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban, és lábszár védőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben játszik. A mérkőzést a budafokiak kezdték.
5'
Jobb oldali szögletet végezhetünk el. Silye beívelését kifejelte egy budafoki játékos.
9'
Pátkai megszerezte első gólunkat! Szivacski ugratta ki a jobb oldalon Radót, aki élesen középre lőtte a labdát, és a hosszú oldalon Pátkai megelőzve védőjét 3 méterről a kapu közepébe lőtt! 1-0!
12'
Ihrig-Farkas egy védőnkről visszapattanó labdát 8 méterről a bal összekötő helyéről telibe találta a jobb oldali kapufa felső részét.
21'
Bal oldali szögletet végezhetett el a vendégcsapat. Kovács beadását a rövid saroknál Ihrig-Farkas meg tudta csúsztatni. A labda elszállt a kapu előtt.
29'
Radó szerzett labdát nem sokkal a felezővonal után, rávezette hátráló védőjére, majd a 16-os vonalánál a Bobálnak szánt oldal passzba azonban belelépett egy budafoki, így oda lett a nagy gólszerzési lehetőség.
32'
Bobált szöktette Márkvárt a jobb oldalon, középre adását Pátkai kapásból rálőtte 13 méterről, de a pattogós lövést Bese védte.
35'
Bobál 12 méterről laposan megcélozta a jobb alsó sarkot, de Bese estében lábbal védeni tudott.
37'
Radó ugrott ki a jobb oldalon, lőtt de Bese védett, azonban az asszisztens lesen találta.
39'
Bal oldali budafoki szöglet. Kovács beadása a rövid oldalhálóba vágódott.
40'
Szabadrúgást végeztünk el a kaputól 29 méterre a jobb szélen. Silye középre ívelését kifejelte egy budafoki.
43'
Egy jobb oldali budafoki beadás után Kovács 6 méterről megcsúsztatta, de szerencsére a rövid saroknál Jova ki tudta ütni a labdát.
45'
Nem volt hosszabbítás, vége az első játékrésznek.
46'
Kotula helyére Medgyes állt be a második félidőre. Egy Bobál 16 méteres lövéssel kezdődött a második játékrész, amiből szöglet lett, mert egy budafokiról a bal kapufa mellé perdült a labda.
50'
Szivacski a második gólunk szerzője! Szivacski kényszerítőzött Bobállal, majd 14 méterről kilőtte a bal alsó rövid sarkot! 2-0!
51'
Cserélt a Budafok ismét. Lejött Fekete, és László, míg beállt Zuigéber és Szabó.
56'
Szalai és Jagodics kapott sárgát. Utóbbi Berecz visszahúzásáért, míg előbbi reklamálásért.
58'
Bobál fejelt össze egy budafokival, kapott egy turbánt a fejére.
67'
Berecz kapott sárgát lökésért.
68'
Ismét cserélt a Budafok. Ihrig-Farkas és Soltész helyére, Micsinai, illetve Papp állt be.
70'
71'
Pátkai ugratta ki Radót, aki a jobb összekötő helyén az alapvonalról középre adott, és az érkező Pátkai kevéssel perdített a kapu mellé.
73'
Nándori 16 méteres lövését vetődve védte Jova, a jobb alsó sarok elől.
77'
Cserélünk. Birtalan és Pekár állt be, Bobál, illetve Pátkai helyére.
81'
Silye adott középre a bal szélről, és az érkező Radó ballal, 11 méterről, a bal alsó sarokba perdítette a labdát. 3-0!
82'
Micsinai 24 méterről, középről hatalmas bomba gólt lőtt a bal felső sarokba! 3-1!
83'
Cseréltünk. Lejött Berecz és Radó, helyükre Feczesin és Hidi M állt be. A kapitányi karszalag Bereczről Feczesin karjára került.
86'
A jobb oldalvonaltól a kapujuktól 28 méterre végzett el szabadrúgást Silye. A beívelést Viczián fejelte 7 méterről kapu fölé.
89'
Szilágyi Szabolcs helyére Sztojka állt be.
90'
3 perc hosszabbítás.
93'
Véget ért a találkozó. Biztos győzelmet arattunk az NB I-től a nyáron távozó Budafok felett. Szép volt, Fiúk! Legközelebb vasárnap, 19:00 órától a Siófokon játszunk.