Vasas FC - Balatonfüredi FC

2020. július 26. 19:00

Helyszín: Illovszky Rudolf Stadion
Szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és Szurkolóinkat! Egy órával a Vasas FC - Balatonfüred FC felkészülési mérkőzés kezdete előtt, az Illovszky Rudolf stadionban 28 Celsius fokos levegőhőmérséklet, a felhők között még sütő nap, és szélcsend van. Húsz perccel a mérkőzés kezdete előtt, mintegy 100 Szurkoló foglalt helyet a főlelátóval szembeni B lelátón, mivel e találkozón csak ez lett megnyitva. A meccs kezdetére mintegy 400 Szurkoló gyűlt össze.

2'
Csapatunk a megszokott piros-kék-piros mezben, míg ellenfelünk világoskék-fekete-világoskékben játszik. A mérkőzést a vendégek kezdték.
3'
Baloldali szögletet adhatunk be, de a Balaton partiak felszabadítottak.
4'
Balajti a gólszerző! Jobbról érkezett be a labda, amit Vernes szelidített meg az ötösnél, majd Balajtihoz passzolt, aki a kapu közepébe lőtt.
6'
Pekár bal oldali szöglete Vernest találta meg a 16-os vonalánál, középen. Kapáslövése centikkel kerülte el a jobb kapufát.
8'
Vernes bal oldali szögletét Litauszki fejelte kapura, de egy védő kivágta a labdát.
10'
Időközben mintegy 500-ra duzzadt a Szurkolók száma.
11'
Pekár szöktette a jobbösszekötő helyén felfutó Vernest, aki az ötös sarkától centikkel gurította el a bal sarok mellé.
12'
Vernes jobb oldali szögletét Tóth Bence fejelte fél méterrel a jobb kapufa mellé.
17'
Bal oldali szögletet Pekár végezte el, Balajtihoz passzolt, aki 14 méterre ballal a jobb sarokba bombázott. 2-0!
20'
Szamári ívelte a 11-es pontra Balajtihoz a labdát, aki úgy vette le fordulattal, hogy egyúttal becsapott két védőt, ám a túlerő szerelte.
22'
Vernes jobb oldali szöglet után Kleisz próbált fejelni, de megelőzték.
24'
Ivószünet. Folyamatosan érkeznek a drukkerek, így már 600 fő foglal helyet a B lelátón.
32'
Vernes jobb oldali szögleténél Litauszki juttatta a labdát a kapuba, de a játékvezető szerint védőnk kézzel ért a labdához.
34'
Pekár a bal oldali 16-os sarkától eleresztett bombáját Szmola bravúrral tolta oldalra.
36'
Silye-Balajti-Silye volt a labda útja, utóbbi 12 méterre rálőtte, de Szmola ismét védett.
37'
Pápai állt be Schilinger helyére.
39'
Pekár ugratta ki Szatmárit a bal oldali 16-os sarkánál, kapitányunk kapáslövését Szmola védte.
41'
Vernes a jobb oldali ötös sarkánál lőtt, de egy védő lábáról az alapvonalon túlra pattant a labda.
43'
Balajti kapott egy indítást a jobbösszekötő helyén, ám már csak estében tudta az alapvonal elől középre lőni, amit Szmola kaparintott meg.
44'
Balajti ívelte a 14 méterre helyezkedő Szatmárihoz a labdát, aki mellel levette, majd fordulásból, gyönyörű mozdulattal kapura lőtt, ám Szmolának sikerült védenie.
45'
Vége az első játékrésznek, amelyen csapatunk időnként szemet-gyönyörködtető játékkal, bravúros egyéni megoldásokkal tűzdelve két góllal vezet a Balatonfüred ellen.
46'
A szünetben csapatunk mezőnysort cserélt. Beállt Szivacski, Kalmár, Viczián, Ujvárosi, Csató, Köböl, Radó, Szilágyi, Szedlár, Kapornai. A kapuban változatlanul Jova Levente. Ellenfelünknél Szmola helyén Drávucz a kapuban.
50'
Köböl egy kötény csellel becsapta ellenfelét lövését szögletre hárították. A szögletet Köböl ívelte be, amire Kalmár érkezett ellenállhatatlanul és 4 méterről a kapu bal sarkába fejelt. 3-0!
52'
A gólt megelőző percekben és azt követően egy 10 perces felhőszakadás nehezítette a játékot.
52'
53'
Róth állt be Bartha helyére.
54'
Róth lökte fel Radót.
56'
A szabadrúgást, 23 méterről a balösszekötő helyéről, jobbal a jobb kapufát érintve a gól vonalon túlra pattant a labda. 4-0!
62'
Tetézi, Szabó, Henn állt be, Bella, Hoffer és Emperger helyére.
64'
Ismét leszakadt az ég.
65'
Szalai lőtt 22 méterről 3 méterrel a kapu fölé.
67'
Talpalásért büntetőt kapott a Balatonfüred.
69'
Szabó Bence a jobbra vetődő Jova mellett a bal alsó sarokba lőtt. 4-1.
71'
Imre állt be Vastag helyére.
72'
Imre állt be Gréninger helyére.
75'
Szivacski jobb oldali beadását Radó estében lőtte a kapu fölé, 7 méterről.
77'
Szedlár adta be bal oldalról, Köböl lekészítette Radónak, aki jobbal a bal kapufa mellé lőtt.
79'
Köböl 30 méteres szabadrúgása a bal alsó sarokban kötött ki. 5-1!
81'
Kós és Markó állt be Csikós és Vastag helyére.
84'
Szedlár húzta meg a bal szélen, alapvonalról beadott, de a labdáról lemaradtak hárman is.
87'
Radót buktatták a 11-essel egy magasságban, a 16-oson kívül. Köböl a kiszorított helyzet ellenére kapura rúgta, de a kapus bravúrral kitolta a léc alól.
88'
Viczián bal oldali beadására Szedlár érkezett középen a 11-es pontnál, fejese a jobb kapufáról pattant ki a mezőnybe.
89'
Radó és Szedlár is nagyon él a pályán. Radó középről hozza helyzetbe játszótársait, míg Szedlár gyorsaságát használja ki.