Vasas FC - Aqvital FC Csákvár

2021. augusztus 15. 19:00

Játékvezetők: Szilasi Szabolcs. Segítői: Huszár Balázs és Máyer Gábor.
Helyszín: Illovszky Rudolf Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 19:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 3. fordulójában a Vasas FC - Aqvital FC Csákvár mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadionban 33 Celsius fokos, bárányfelhős, fülledt, párás idő van.
Csapatunkban a hétfői DVTK elleni 2-1-es vereséget elszenvedő kezdőcsapathoz viszonyítva négy helyen változtatott Kuttor Attila vezetőedzőnk. Ezúttal kimaradt Iyinbor, Szilágyi Z., Pátkai, és Rétyi, és helyettük Szivacski, Viczián, Sztojka és Bobál kapott bizalmat.
Ellenfelünknél két változtatás történt a múlt héten Budafokon 2-1-re diadalmaskodó kezdő 11-hez képest. Kimaradt ezúttal egykori középpályásunk Bakos Szabolcs és Komáromi. Helyükre Kalmár és Magyar került.
A mérkőzés előtt köszöntöttük Puskás Lajost, aki 77. születésnapját ünnepli. Mellette a Tokyoban 3. egyéni kardvívó aranyérmét begyűjtő Szilágyi Áront is vastapssal köszöntötte közönségünk.
1234 a hivatalos nézőszám.

1'
Csaptunk piros-kék mezben, piros nadrágban, sportszárban, míg ellenfelünk tiszta sárgában. Mi kezdtük a találkozót.
3'
Berecz szöktette Bobált, aki 10 méterről lőtt, de egy védő lába közbelépett. A bal oldali szögletet Silye adta be, és középen érkezett Viczián, aki kapásból, 7 méterről 2 méterre a kapu fölé belsőzött.
5'
Egy bal oldali nagy bedobás után Torvund belsőzött 6 méterről egy védőnkbe, majd a kipattanót Baracskai messze fölé bombázta.
7'
Berecz indította Bobált, aki a balösszekötő helyéről 10 méterről lőtt, de a középre tartó labdát Auerbach védte.
10'
Ezúttal Radó került lövőhelyzetbe, de Vaskó a bal összekötő helyén, a kaputól 9 méterre belelépett a labdába.
12'
Sztojka lőtt a bal oldali 16-os sarkától a hosszú sarok felé, de a labda 1,5 méterrel a kapu fölé szállt.
19'
Vaskó buktatta Radót. 11-es.
20'
Radó a jobbra vetődő Auerbach keze mellett a jobb sarokba lőtte, középmagasan. 1-0!
21'
Sztojka kapott sárga lapot egy felezővonalnál elkövetett becsúszás miatt.
24'
Ivószünet.
25'
Folytatódott a játék.
32'
Bal oldali szögletet harcolt ki Bobál, aki lefutotta őrzőjét. A kis szöglet után Márkvárt beadása után újabb szöglet. De ez már ártalmatlan lett a kapura.
36'
Kalmár a bal oldali 16-osról lőtt, és Jova bravúrral beletudott érni, így a bal felső sarok elől kiszedte a labdát.
45'
1 perc hosszabbítás.
46'
A második félidőre beállt Rétyi és Sziágyi Szabolcs, Szatmári és Sztojka helyére.
47'
Vége az első játékrésznek. Megérdemelten vezetünk 1-0-ra.
48'
Jobb oldali csákvári szöglet. A kis szöglet után Bencze beadását Jova öklözte ki a levegőben "úszva".
51'
Silye bal oldali éles középre adása után több játékosunk (Bobál, Rétyi) is gól szerezhetett volna, de Radó csapott le a labdára, és 8 méterről a jobb alsó sarokba vágta a labdát! 2-0!
52'
Bobál lövését kiütötte Auerbach, a kipattanót Márkvárt 17 méterről rálőtte, de Auerbach védte a lapos, középre tartó labdát.
53'
Kalmár kapott sárga lapot.
56'
60'
Takács ugrott ki a térfelünk közepén, majd 10 méterről kilőtte a jobb alsó, hosszú sarkot. 2-1.
61'
Lement Mészáros és Baracskai, bejött Mim, és Ominger.
63'
Jobb oldali csákvári szöglet. A szépítő góljuk óta nyomnak. Magyar beívelését Szilágyi Szabolcs fejelte ki.
66'
Szilágyi Szabolcs a kapus nélküli üres kapura laposan rálőtte, de egy visszaérkező védő a gólvonalról kivágta a labdát.
69'
Magyar rántotta vissza a kiugró Radót a felezővonalnál. Sárga lap.
70'
Ivószünet.
71'
74'
Berecz ugratta ki Radót a bal összekötő helyén, de lövés helyett középre adta a labdát, amit egy védő lefülelt és kivágta a labdát.
76'
Torvund helyére Murai állt be. Bobál helyére Birtalan érkezett, míg Radót Pekár váltja.
81'
Jova kétszer is közeli lövést védett, Takácstól.
83'
Csákvári szabadrúgás a jobb oldali 16-os sarkától. Az érkező beadást Jova húzta le biztosan.
85'
Pátkai állt Márkvárt helyére.
90'
3 perc hosszabbítás.
94'
Vége a mérkőzésnek! Megvan a győzelem! Szép volt, Fiúk! Hat ponttal a 7. helyen vagyunk a tabellán.