Vasas - Újpest

2019. szeptember 06. 19:00

Játékvezetők: Horváth T.
Tisztelettel köszöntjük Olvasóinkat! A Futball Éjszakája rendezvénysorozat keretében, hamarosan kezdődik a Vasas - Újpest barátságos mérkőzés. Az Illovszky Rudolf stadionban 24 Celsius fokos levegőhőmérséklet, enyhe szél, és derült égboltozat fogadta a csapatokat, és a mintegy 200 érdeklődőt. Csapatunk piros mezben és kék nadrágban, míg ellenfelünk fehér nadrágban és lila csíkos fehér mezben lépet pályára.

1'
A mérkőzést a lila-fehérek kezdték.
2'
Nwobodo lőtt 7 méterről, a jobb oldalról, ám labdája a jobb oldali kapufa mellé gurult.
3'
Feczesin elől mentett védelmünk a kaputól 6 méterre.
4'
Nwobodo forgatta meg baloldali védelmünket, de beadását szögletre mentettük.
5'
Ismét Nwobodo ment el a jobb szélen, de lapos beadását szögletre mentettük.
8'
Feczesin a gólszerző! 0-1! Egy kapunk előtti tűzijáték után Feczesinnek perdítették a labdát a 11-es pontnál, aki kapásból a kiszolgáltatott Bősz mellett a jobb alsó sarokba lőtt.
10'
Daróczi lőtt 26 méterről, középről 2 méterrel a kapu fölé.
11'
Nwobodo közeli lövését hárította lábbal Bősz.
12'
Birtalan iramodott meg y jobbösszekötő helyén, majd átívelte a mellette felfutó Balajtinak, ám a labda kissé hosszú volt, így támadónk kisodródott, és oda lett a lehetőség.
16'
Jobb oldali szöglethez jutottunk, Gál beadási kísérlete után. Szatmári beadását Szatmári kapásból a jobb felső sarok felé lőtte, de Banai védett.
17'
Király egyenlített! 1-1! A bal oldalról beívelt labdát Király fejjel a hosszú bal alsó sarokba csúsztatta!
20'
Balajti a gólszerző! 2-1! Terbe futott fel a jobb oldalon, középre kanyarítását Balajti kapásból a jobb felső sarokba belsőzte!
26'
Nwobodo jobboldali beadását húzta le Bősz, Feczesin elől.
28'
Birtalan a gólszerző! 3-1! Szatmári kínálta meg a kiugró Birtalant egy pompás labdával, aki rávezette Banaira, majd a kapus mellett a kapu közepébe gurított.
30'
Hajdú emelte rá a labdát a bal oldali 16-os sarkáról, ám fél métert célt tévesztett, így a labda fölé szállt.
36'
Simon szépített! 3-2! Egy bal oldali átívelés üresen találta a jobb oldalon felfutó Simont, aki éles szögből 2 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.
39'
Viczián futott fel a védőfalból, majd 22 méterről, jobbal kevéssel bombázott a bal kapufa mellé.
40'
Nwobodo lőtt egy lesgólt, 5 méterről.
42'
Bal oldali újpesti szöglet, amiből újból szöglet lett. Bjarnason újbóli beadását kivágtuk a 16-oson belülről.
45'
Feczesin lábára pattant a labda, amit Bősz megfogott. Majd a következő támadásnál Feczesin duplázott, ami mellé ment.
46'
Vége az első játékrésznek. Az Újpest kezdte élénkebben a mérkőzést, és sorra alakította helyzeteit, amiből meg is szerezte a vezetést, majd csapatunk felpörgött. Megfordítottuk az eredményt, és biztos vezetést szereztünk.
47'
Csapatunk kezdte a második félidőt. Az újpestieknél beállt Zsótér, Perosevics, Koszta, Rácz, Kovács Lóránt. Lement Nwobodo, Simon, Bjarnason, Feczesin, Szakály, Sankovics. Nálunk Daróczi helyett Rétyi, és Gál helyett Köböl a pályán.
51'
Jobb oldali újpesti szöglet. Zsótér beívelését Viczián kifejelte.
54'
Zsótér lőtt 20 méterről, jobbal, középről, de 1 méterre a jobb kapufa mellé szállt a labda.
56'
Király ugrott ki a 16-os vonalánál, ám Litauszkival ütközött, így elvesztette a labdát, de a játékvezető nem jelzett szabálytalanságot.
59'
Rétyi fejelt a jobb oldali 5-ös sarkától kevéssel a kapu fölé.
61'
Pajovics állt be Banai helyére, Litauszki helyére Máté állt be. Csapatunkba pedig Torghelle, és Szedlár a pályán Birtalan, és Balajti helyett.
62'
Szatmári a gólszerző! 4-2! Amolyan tipikus "szatmáris" gólt szerzett irányítónk. A 16-os vonalával párhuzamosan vezette a labdát, majd visszalőtte a jobb alsó sarokba!
65'
Zsótér, középről, 20 méterről, bal külsővel a jobb kapufa mellé lőtt, mintegy 3 méterrel.
68'
Torghelle iramodott meg a jobb szélen, ám Mátéval összeakadt a lábuk, elestek, de a játékvezető sípja néma maradt.
71'
Torghelle harcolt ki egy szögletet a bal oldalon.
76'
Torghelle csaknem gólt szerzett, de Pajovics védett. Viczián helyett Kleisz, és Király helyére Szivacski.
77'
Rácz lőtt kevéssel a a bal kapufa mellé.
81'
Öngól, Bősz 4-3! Egy közeli hazaadást Bősz nem tudott kirúgni, és lábáról a jobb alsó sarokba gurult a labda.
87'
Szedlár futott el a bal oldalon az alapvonalig, centerezését kivágták Torghelle elől, szögletre.