Vasas - MTK

2019. szeptember 18. 18:00

Játékvezetők: Berke Balázs, segítői: Berettyán Péter, Horváth Róbert.
Tisztelettel köszöntjük Olvasóinkat! Az Illovszky Rudolf stadionban 17 Celsius fokos levegőhőmérséklet, ragyogóan kék ég, enyhe szellő fogadta a csapatokat. Csapatunk piros mezben, kék nadrágban, míg ellenfelünk fehér mezben és fehér nadrágban lép pályára. A nyíregyházi kezdőcsapatunkhoz képest Szilágyi helyett Hajdú a kezdőcsapatban.

1'
A találkozót az MTK kezdte.
5'
Hinora bal oldali beadását Somodi húzta le.
7'
Schön-Lencse-Schön volt a labda útja a bal oldali ötös sarkánál, Schön lőtt közelről, de Rados védett. Időközben lesként állította meg a játékvezető.
10'
Kovács Milán jobb oldali beadására Balajti érkezett a rövid saroknál, ám egy védő a nyakán volt, és felszabadított.
12'
Jobb oldali MTK szögletet Bognár ívelte be, a kipattanó labdát Vass 2 méterrel a léc fölé lőtte.
14'
Szatmári Lóránd lőtt laposan, egy Balajti visszagurítást, 15 méterről, de egy védő belevetődött.
15'
Szatmári Lóránd ívelte Lakatosnak a bal oldalon, aki kapásból középre lőtte, Balajti lőtt közelről, de egy védő lábáról szögletre pattant.
28'
Bognár húzogatott a 16-os vonalánál, majd lőtt, és Rados bravúrosan kiütötte a labdát.
31'
Jobb oldali szögletet végzett el Szatmári Lóránd. Beívelését Viczián csúsztatta meg, de a védők felszabadítottak.
32'
Pintér ápolása miatt áll a játék.
34'
Folytatódott a játék.
35'
Terbe futott el a jobb oldalon, középre adásáról Balajti maradt le.
36'
Lakatos kapott sárgát,
37'
Jobb oldali szöglethez jutottunk. Szatmári beívelését Somodi ütötte ki, de a játékvezető kapus akadályozás miatt kifelé ítélt szabadrúgást.
44'
2 perc hosszabbítás.
45'
Vass 14 méterről lőtt de Rados biztosan hárított.
47'
Vége az első félidőnek.
48'
Csapatunkba beállt Birtalan, Balajti helyére. Az MTK csapatánál nem történt csere.
50'
Lencse passzolt Palincsárhoz, aki 12 méterről magasan fölé lőtt.
51'
Bognár tette a labdát a 16-os vonalánál Vass elé, akinek lövésébe belevetődött Viczián, így felszabadult kapunk.
53'
Jobb oldali szögeletet ívelhetett be Szatmári Lóránd, Birtalan elől azonban elfejelték a labdát.
55'
Előbb Bognnár lövésébe vetődött bele Tóth, majd az ellentámadásból Birtalan lövése halt el egy MTK játékos testén, ami kézgyanús volt. 30 méterről szabadrúgáshoz. Viczián lapos labdája a sorfalról visszapattant a mezőnybe.
58'
Szatmári Lóránd lódult meg középen, de két védő gyűrűjében hosszan szöktette magát, így a kaputól 12 méterre nem jutott lövéshez.
60'
Rados a 16-oson kívül megrúgta Schönt, piros lap.
61'
Az MTK 20 méterről rúghat szabadrúgást. De várni kell arra, hogy Bősz Levente beálljon.
64'
Lakatos jön le, és Bősz állt be.
65'
Bognár szabadrúgását a frissen beállt Bősz bravúrral ütötte ki a jobb alsó sarok elől.
66'
Palincsár buktatásért kapott sárgát.
67'
Birtalan bal oldalról ívelte a hosszú oldalon érkező Birtalanhoz, de lemaradt a labdáról.
69'
Jobb oldali szögletünknél Birtalan fejelt kapura a hosszú saroknál, de Somodi védett.
70'
Palincsár a gólszerző! 0-1 Schön a bal oldalról laposan középre lőtte a labdát, a középen érkező Palincsár a kapu közepébe belsőzött.
72'
Szatmári Lóránd helyére Torghelle állt be.
74'
Bal oldali szöglethez jutott az MTK. Bognár bal oldali szögletét a gól vonaltól egy méterre vágta ki Tóth.
76'
Schön helyére Katona állt be.
77'
Egy előreívelt labdát Torghelle csúsztatott fejjel Birtalan elé, aki 15 méterről kapásból a bal alsó sarokba bombázott! 1-1!
80'
Csapatunk a mintegy háromezer fős szurkolótáborunk biztatásától feltüzelten küzd tíz emberrel a győzelemért.
82'
Lencse helyére Simon András állt be.
85'
Vass Patrik a gólszerző. 1-2. Vass Patrik kapott egy labdát a jobbösszekötő helyén, majd 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt.
86'
Katona Máté a gólszerző. 1-3. Katonát ugratták ki a leshatáron, aki 10 méterről Bősz mellett a kapu bal alsó sarkába lőtt.
88'
Bognár helyére Cseke a pályán.
89'
5 perc hosszabbítás.
93'
Simon András lőtt 14 méterről kapu fölé.
95'
Vass Patrik kiugrott, elhúzta a labdát Bősz mellett, és az üres kapuba lőtt. 1-4.