Vasas - III. ker. TVE

2019. július 28. 17:30

Tisztelettel üdvözlöm Olvasóinkat! Mintegy 24 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, és fátyolfelhős ég fogadta a gyülekező szurkolókat, és a melegítő játékosokat. A 17:30-as kezdés miatt, a stadion gyepét mindössze a feléig takarja be a főlelátó árnyéka. Csapatunk piros nadrágban kék mezben, ellenfelünk fehér nadrágban, fekete mezben. Sajnos ellenfelünk mezén nincsenek számok, így nehéz beazonosítani őket.

1'
A mérkőzést ellenfelünk kezdte.
2'
Az első támadásból gólt szerzett ellenfelünk. Labdát vesztettünk a 16-osnál Petneházy lecsapott rá, és a labda Rados lábát érintve a bal alsó sarokba perdült.
4'
Csaknem megszerezte második gólját ellenfelünk. Ismét Petneházy csapott le egy elpattanó labdára, ám lövése közben elcsúszott, így Rados védett.
6'
Petneházy hozta gólhelyzetbe Czvitkovicsot, de 8 méteres lövése a bal kapufa mellé ment.
9'
Ismét Petneházy került száz százalékos gólhelyzetbe, de közeli lövését Rados lábbal védte.
11'
Szedlár próbált betörni a 16-oson belülre, de védője rutinosan fedezte a labdát, így kirúgás lett belőle.
14'
Kezdünk éledezni. Egy ígéretes Szatmári lövésbe lépett bele egy védő, ami felperdült és Balajti fejelt kapura, de Jeszenszky védett.
16'
Balajti jobboldali beadását Király 5 méterről a kapu közepébe rúgta. 1-1!
17'
Balajti a gólszerző! 2-1! Király ugrott ki és a 16-os vonalánál megelőzte a kifutó kapust, labdája középen érkező Balajtihoz passzolta, aki az üres kapuba lőtt! 2-1!
20'
Kovács Milán a gólszerző! 3-1! Balajti hozta kihagyhatatlan helyzetbe Kovácsot, aki higgadtan jobbal, 9 méterről a jobb alsó sarokba lőtt! 3-1!
23'
Terbét talpalták le az alapvonalhoz közel, a büntető területen kívül. A szabadrúgást Szatmári át ívelte a baloldalon Balajtihoz, akinek lövésébe Király még beletette a lábát, ám a labda a baloldali kapufáról kipattant.
26'
Király szólója után - mintegy 20 méteren keresztül szlalomozott az ellenfél lábai között - lövése a kapus kezében halt el.
28'
Balajtit judózták le a kaputól 30 méterre.
30'
Balajti a gólszerző! 4-1! Szatmári szerzett labdát a kaputól 35 méterre, rávezette a labdát a kapusra, majd középre gurított, ahol az érkező Balajti egy védőt megelőzve a bal alsó sarokba pofozta a labdát! 4-1!
32'
Csaknem megszületett ötödik gólunk. Balajti húzogatott a jobboldali ötös sarkánál, majd Szedlárhoz passzolt, akinek lapos lövését a kapus a bal sarok elől vetődve szerezte meg.
34'
Szedlár vezette rá a kapusra a labdát, de 10 méteres lövését a kapus lábbal védte.
35'
Czvitkovics baloldali szögletét Viczián fejelte ki.
36'
Balajti 40 méteres keresztlabdáját Király a baloldalon levette, néhány jó csel után 13 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, de a labda centikkel mellé ment.
39'
Gyönyörű támadást vezettünk. Király néhány jó csel után, Balajtihoz passzolt, aki leültette védőjét, ám lövésébe belevetődött egy védő.
41'
Petneházy a gólszerző! 4-2! Egy jobboldali középmagas beadást, Petneházy megelőzve védőjét, és Radost is, estében a kapuba lőtt. 4-2!
45'
Vége az első félidőnek. A találkozó elején ránk ijesztett harmadosztályú ellenfelünk, és akár több gólt is szerezhettek volna, egy kis szerencsével. Majd magunkra találtunk, és biztos előnyt szereztünk.
46'
Tóth L. bejött, Szedlár helyére.
47'
Balajti próbálta a bal felső sarokba csavarni a labdát 16 méterről, de a labda egy védő hátáról a kapus kezébe hullott.
49'
Királyt ütötték el a kaputól 35 méterre. Szatmári Balajti elé varázsolta a labdát, ám támadónk mielőtt lőhetett volna, becsúszva szerelt egy védő.
52'
Egy percen belül kétszer is mögénk került ellenfelünk, ám az alapvonalról belőtt labdákat védőink ki tudták rúgni.
56'
Daróczi és Szivacski jön be, Kovács és Hinora helyére.
58'
Egy jobboldali beadást vágott ki Tóth Bence. Petneházy jobboldali szögletét kivágtuk.
62'
Daróczi száz százalékos gólhelyzetben a visszaérkező kapusba lőtte a labdát. Előtte Király hozta fel a labdát, és tartotta meg, majd Tóth Lászlóhoz passzolt, aki Daróczihoz továbbított.
66'
Király nagyon él! Ismét 3-4 játékost kicselezve tört kapura, de lövésszerű beadását a kapus lábbal hárította.
68'
Király a gólszerző! 5-2! Szatmári jobboldali szögletére Király érkezett és fejjel a jobb alsó sarokba továbbította a labdát! 5-2!
71'
Hajdú és Szilágyi érkezett, Viczián és Lakatos helyére.
73'
Terbe jobboldali beadását, a rövid saroknál Balajti perdítette kapura, ám egy védő kezén elhalt a labda. A játékvezető nem fújt szabálytalanságot.
75'
Király a gólszerző! 6-2! Daróczitól kapott egy labdát Király, aki 15 méterről a bal felső sarokba csavarta a a labdát.
76'
A jó napot kifogó Király helyére Rétyi állt be. Borbély is bejött Szatmári helyére.
80'
Tóth Lacit és egy ellenfél játékost kell ápolni. Áll a játék.
81'
Tóth Laci már talpon. A játék folytatódik.
83'
Rétyit buktatta a kapus büntető!
85'
A 11-est Balajti a balra mozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba gurította! 7-2!
88'
Daróczi szöktette a jobboldalon felfutó Tóth Lacit, aki a 16-os vonalánál egy jó csel után lőtt, de a kapus hárított.
91'
Vége a mérkőzésnek. Csapatunk könnyed, lendületes játékkal biztosan legyőzte ellenfelét. A bajnoki főpróba jól sikerült. Bizakodva várjuk a jövő vasárnapi sikeres bajnoki nyitányt! Szép volt fiúk!