Vasas - Dorog 1-1 (1-0)

2018. október 07. 17:00

Játékvezetők: Nazsa Tamás (Kulman Tamás, Mohos Milán)
Helyszín: Szusza Ferenc Stadion
22 fok, napsütés, bárányfelhős ég. Csapatunk piros-kékben, ellenfelünk fehérben lép pályára

0'
A mérkőzést megelőzően ünnepélyes kezdőrúgásra kerül sor, amit szurkolónk, Csernus Zsolt végezhet el 50. születésnapja alkalmából. Boldog születésnapot kívánunk ezúton mi is neki!
0'
A mérkőzéskeretbe eredetileg benevezett Rokszin Ádám belázasodott, így nem tudja vállalni a játékot.
0'
Még szerdán, október 3-án töltötte be 30. életévét játékosunk, Szatmári Lóránd. Ezúton kívánunk utólag is boldog születésnapot!
0'
Üdvözlünk mindenkit a Vasas–Dorog Merkantil Bank Liga-mérkőzésének élő, szöveges közvetítésén!
1'
Elkezdődött a mérkőzés, első labdaérintés a csapatunké
2'
Birtalané az első helyzetünk, egy távoli lövéssel próbálkozott, amit Horváth fogni tudott
7'
Szedlár futott el a szélen, a labdát középre adta, de a védőink becsúszva szögletre tisztáztak
12'
A mérkőzés első tíz percében mezőnyfölényben játszunk
14'
Murka kapott egy gyönyörű passzt, így nekiindulhatott a kapu felé, lövése azonban a kapusban akadt el
19'
Előbb Birtalan, majd Szilágyi jutott helyzetbe, előbbi elakadt a kapusban, utóbbi pedig mindenki mellett elment
22'
GÓÓÓÓL!!!! Szatmári!!! Születésnapos játékosunk először egy lövőcsellel két játékost csapott be, ezt követően megeresztett egy életerős távoli lövést, ami a felső lécről pattant be a kapuba. 1-0!
24'
Szedlár betört egy indulócsellel, a labda végül Erdélyihez jutott, aki a kapura lőtt, de a labda egy védőnkről lepattant
26'
Szilágyi indult el a baloldalon, beadására Hinora "repült" rá, de a labda sajnos a kapu felett ment el
31'
Birtalan lőhetett rá megint a kapura, egy kicsit ment a kapu fölé
36'
Birtalan Botond kapott sárga lapot lerántásért.
38'
Hajdú Ádám is kipróbálta magát a távoli lövések kategóriában, ő harmincöt méterről, ballal, középről vette célba a dorogiak kapuját, a lövést Horváth védte
41'
Hinora adott egy remek passzt Balajtinak, aki kapura lőhetett, de lövése megpattant a füvön, így a kapu mellett ment el
45'
Lefújta az első félidőt a játékvezető, amit mezőnyfölényben játszottunk végig, 1-0 az állás.
46'
Kezdődik a második félidő, a dorogiaknál cseréltek: Erdélyi Botond helyett Hegedűs Márk a pályán
51'
Hinora futott el a jobboldalon, beadását azonban a kapus lehalászta
55'
Hegedűs Márk lőhetett szabadrúgást a tizenhatos jobboldali sarkánál, a sorfal felett elívelő labdáját Bese fogta meg végül maga elé ütve
59'
Kedves momentum fűszerezi a mérkőzést: a stadion vendégszektor melletti lezárt szektorába esett a labda. A labdaszedők azonban nem voltak restek a kerítés mellett landolt labdát felemelni és a kerítés felett átdobni, hogy szükség esetén megint használni lehessen. Ügyes jelenet.
60'
Második csere a dorogiaknál: Paudits Patrik helyett Sitku Illés a pályán
63'
Hajdú Ádám szaladt el a labda után, ami kicsit kisodródott, de még az alapvonalon elérte. A passz Balajtit célozta meg, lövését Horváth védte
65'
Szöglethez jutottunk: a beadott labdát Vaskó fejelte a kapu irányába, amit Horváth paskolt két kézzel a kapu fölé
66'
Kettős csere nálunk: Birtalan Botond helyett Hrepka Ádám, illetve Murka Benedek helyett Bévárdi Zsombor a pályán
67'
Szedlár fejelhetett a kapunk irányába, amit Bese a léc alól a kapu fölé tornászott.
69'
Egyenlített a Dorog. Lénárt kotorta be a labdát a kapuba. 1-1.
74'
Mészáros Áron kapott sárga lapot Bévárdi Zsombor lerántásáért
76'
Bese hibázott egy lövésnél, amikor elcsúszott, de a dorogiak lövésébe még belekapott, így az alapvonal felé csorgott
77'
Kis Károly is kihasználja utolsó cseréjét: Talabér Attila érkezett a pályára Hajdú Ádám helyére
80'
Az utóbbi percekben a vendégcsapat 8-9 játékossal védekezik, csak Sitku helyezkedik a felezővonal környékén
81'
Talabér lőhetett szabadrúgást a tizenhatos körénél, csavart labdája a bal felső sarkába lőtt, de Horváth bravúrosan védett
82'
Hrepka is bevállalta a távoli lövést, huszonkét méterről, itt is Horváth volt a végállomás a baloldali lécnél
85'
Horváth Gábor kapott sárga lapot szövegelésért
87'
Utolsó csere a Dorognál: a sérülés miatt a pályát elhagyni kényszerülő Faragó helyett Nagyházi Dávid lépett a pályára
88'
Sitku lőhetett az ötös sarkáról, de nem tudta értékesíteni a helyzetét
90'
Három perc hosszabbítást jelzett a tartalék játékvezető
92'
Szögletek és kapufák sora a mérkőzés véghajrájában, előbb Vaskó, majd Kelemen fejelhetett egy szöglet után, de a vas mindkét alkalommal megmentette a Dorogot