Vasas FC - Békéscsaba 1912 Előre

2020. február 02. 17:00

Játékvezetők: ANTAL PÉTER, SEGÍTŐI: VARGA GÁBOR, RÓZSA DÁVID.
Helyszín: Illovszky Rudolf Stadion
Tisztelettel köszöntjük Szurkolóinkat, Olvasóinkat! Az Illovszky Rudolf stadionban kora tavaszias idő, 13 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, felhős idő fogadta a melegítő játékosokat és szurkolókat. Sajnos Vernes Richárd nem állhat rendelkezésre combsérülés miatt. 2020. január 23-án volt hat esztendeje, hogy egykori kiváló válogatott labdarúgónk, Várady Béla elhunyt. Ennek emlékezetére a mérkőzés kezdete előtt az egykor 11-es mezt viselő csatárunk tiszteletére a Vasas Kubala Labdarúgó Akadémia növendékei 11 luftballont engednek el.

1'
Csapatunk piros mezben, kék nadrágban, míg ellenfelünk, lila-fehér mezben, fehér nadrágban lépett pályára. A találkozót a Békéscsaba kezdte.
2'
Balajti ugrott ki, Birtalan labdájával, 10 méteres lövését Uram bravúrral védte.
3'
Hajdú bal oldali beadását Feczesin fejelte 3 méterről fölé, a védők szorongattatásában.
4'
Jó kezdésünk megadta a az alaphangot, mert zúg a stadion, a Hajrá, Vasastól!
6'
Kovács Milán közeli lövését védte Uram, majd Balajti a bal oldali ötös sarkától keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt, ami centikkel kerülte el a bal kapufát.
13'
Bal oldali szöglethez jutott a Békéscsaba. Pantovic szögletét Tóth Bence perdített szögletre. A duplázást kifejeltük.
16'
Bal oldali szögletet harcolt ki Feczesin. Szatmári beadását Kovács fejelte a kapu felé, de Uram megkaparintotta a labdát.
20'
Szatmárit talpalták a kaputól 40 méterre. Hidi M beívelését Uram ütötte ki.
22'
Király Patrik jobb oldali szögletét Farkas Márk fejelte kapura, Szivacskit megmászva, de Jova biztosan megfogta a labdát.
24'
Szivacski jobb oldali beadására érkezett volna Hajdú, de a védők eltakarították, a síp néma maradt.
27'
A csabaiak kapujától 26 méterre a jobb oldali 16-os sarkához közel, szabadrúgást végzett el Hajdú, de a rövid saroknál Kovács Milán nem jutott lövőhelyzethez, felszabadítottak a védők.
29'
A bal oldali oldalvonalnál csabai szabadrúgás. Pantovic labdája Mészáros Márkot lesen találta, ezért nem avatkozott játékba.
31'
Feczesin került lövőhelyzetbe, középen, 17 méterre a kaputól, de ballábas, lapos lövése a jobb sarok mellé ment.
32'
Hidi M ugratta ki Birtalant a jobbösszekötő helyén, csatárunk lapos lövése a bal alsó sarok mellé ment.
35'
Feczesin indult be a bal összekötő helyén, de a magasan ívelt labdát Uram felszedte előle.
40'
Mészáros Márk rántotta le Kovács Milánt.
44'
Jobb oldali szöglethez jutott a Békéscsaba. Farkas Márk tudott ismét fejelni, de Jova határozottan védett.
45'
Vége az első játékrésznek. Mezőnyfölényünket egyelőre nem tudtuk gólra váltani.
46'
Kezdődik a második félidő. Csere egyelőre nincs.
47'
Balajti húzogatott a 16-ossal párhuzamosan, majd lövését Uram vetődve ütötte ki a bal sarok elől.
49'
Birtalant vágták fel hátulról a 16-oson belül, de nincs 11-es.
49'
Balajtit rántották vissza a félpályánál, de most nem villant a sárga lap.
52'
Bal oldali szöglethez jutott a Békéscsaba. Pantovic beadását Jova a léc alól tolta ki. Újabb szöglet, most a jobb oldalról. Kovács Milán kifejelte a szögletet. A harmadik sarokrúgást is Kovács fejelt ki.
53'
A jobb oldali 16-os sarkától kapott szabadrúgást a Békéscsaba. Bene Ferenc sárga lapot kapott reklamálásért.
58'
Bidzilya Anton rántotta le Birtalant a félpályánál.
61'
A kapunktól 30 méterre kapott szabadrúgást a Békéscsaba. De beadás helyett jobbra tolták a labdát, ami visszapattant a csabai csatárra, kirúgás.
63'
Bal oldali szögletet ívelt be Szatmár, Hi M elől egy védő kifejelte a labdát.
63'
Hajdú kényszerítözött Birtalannal, de a visszaadott labdát hosszan vette át Hajdú, így oda lett a helyzet.
66'
Balajti készítette le a labdát Birtalannak, aki 17 méterről középről a kapu közepe felé lőtt, de Uram védett.
69'
Cserél a Békéscsaba. Beállt Babinyecz, és Gréczy. Bidzilya, és Hursán jött le.
71'
Birtalan helyére Torghelle állt be.
72'
Szatmári egy félmagasan felpattant labdát, ballal, középről, 17 méterről, centikkel lőtte el a jobb sarok mellé.
74'
Lukács kapott sárgát, mert akasztotta hátulról Szatmárit.
76'
Torghelle beadásába Szalai tette bele a lábát, így a kapu felé perdült, de Uram védett.
77'
Babinyecz kapott sárgát, időhúzásért.
80'
Hidi M lőtte középre a labdát, Torghelle csak belekapni tudott, így a labda Uram kezében landolt.
81'
Szatmári helyére Hinora állt be.
82'
Király lőtt 5 méterrel a kapu fölé, középről.
83'
Kovács Ádám Tibor kapott sárgát Hinora felvágásáért.
87'
Terbe jött be, Szivacski helyére.
88'
Tóth Bence kapott sárgát, rúgásért.
88'
Máris jött be, Lukács helyére.
89'
Feczesin kapott sárgát, és Máris. Kakaskodásért.
90'
4 perc hosszabbítás. Balajti előreívelését Torghelle fejelte mellé a labdát.
95'
Csaknem megszerezte a győztes gólt a Békéscsaba, de Jova védett, majd az utolsó pillanatban Torghelle fejelt vissza egy labdát, de Hinora nem ért oda, Uram védett. Vége a mérkőzésnek.