Szolnoki MÁV FC - Vasas FC

2021. szeptember 12. 17:00

Játékvezetők: Pillók Ádám. Segítői: Becséri Gergely, és Bede Tamás.
Helyszín: Szolnoki Tiszaligeti Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 7. fordulójában a Szolnoki MÁV FC - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Szolnokon 29 Celsius fokos, derült, napsütéses idő van.
Csapatunkban a két héttel korábbi hazai Kecskemét elleni 1-1-es döntetlent elérő kezdőcsapathoz viszonyítva négy helyen változtatott Kuttor Attila vezetőedzőnk. Ezúttal kimaradt Viczián, Szilágyi Szabolcs, Pekár és Bobál. Helyettük Iyinbor, Pátkai, Balajti illetve Feczesin kapott bizalmat.
Ellenfelünk három hete vasárnap hazai pályán 2-0-ás győzelmet ért el a DVTK csapatával szemben. Az akkori kezdő 11-ből ma kimaradt Szekszárdi, Tóth B., és Kurdics. Helyükre Góhér, Berdó illetve Irmes került.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg ellenfelünk tiszta kékben. A mérkőzést a hazaiak kezdték.
2'
Molnár 16 méterről, egy felpattant labdát, középről, csúnyán fölé lőtt.
4'
Balajti lopta a távolságot a 16-oson belül, majd passza elakadt egy védő lábában, így nem jutott el Radóhoz.
8'
Otigba 10 méterről a földre lefejelte labdát, ami a bal felsőben kötött ki. A szögletet Balajti ívelte be. 0-1!
11'
Bal oldali szöglethez jutottunk. A beívelést kifejelte egy szolnoki.
13'
Márkvárt kapott sárga lapot, lerántásért.
15'
Feczesint rúgták meg a 11-es pontnál. 11-es!
16'
Feczesin a jobb alsó sarokba lőtt, noha a kapus érezte az irányzékot, de nem tudott védeni! 0-2!
19'
Márkvárt 18 méterről, középről lőtt meg egy térdmagasságban balról érkező labdát, de Csáki meg tudta fogni a jobb alsó sarok felé tartó labdát.
23'
Csábi József kapott sárga lapot, mert eldobta a labdát.
27'
Berdó 22 méteres, középről leadott lövése 4 méterrel a jobb felső sarok fölé szállt.
30'
Szabadrúgást végezhetünk el a kaputól 30 méterre, a bal oldalon. Silye beívelése egy szolnoki fejről került Csáki kezébe.
35'
Bal oldali szögletet végezhet el Balajti. Beívelését kifejelte egy szolnoki.
35'
Irmes kapott sárgát, Silye felrúgásáért.
43'
Balajti jobb oldali szöglete közben ellenünk fújt szabálytalanságot a játékvezető.
44'
Bal oldali szolnoki szöglet következik. A beívelést Iyinbor fejelte ki. Majd Lakatos István lőtt 8 méterről a jobb összekötő helyéről, de Jova bravúrral ki tudta ütni a labdát.
45'
És vége az első játékrésznek. Biztosan őrizzük két gólos vezetésünket.
46'
Cseréltünk. Pekár, Balajti helyére, míg Hinora állt be Radó helyére.
51'
Pekár éles szögből, a jobb oldalon, 7 méterről lőtt, de Csáki ki tudta ütni jobbra, amire Hinora startolt rá, de szerelték.
52'
Tisza kapott sárgát, Radó lerántásáért.
55'
Silye passzolta fel a labdát Feczesinnek, aki háttal visszaívelte balhátvédünknek, aki 10 méterről átemelte a kifutó kapus felett! 0-3!
58'
Tömösvári helyett, Rokszin a pályán, Lakatos I. helyére Tóth L. állt be.
59'
Bobál állt be Feczesin helyére.
61'
Berdó kapott sárga lapot, mert odaütött Márkvártnak.
63'
Hinora is besárgult, mert nem engedte elvégezni a szabadrúgást.
68'
Bal oldali szögletet végzett el Pekár. Beívelését Góhér fejelte ki.
73'
A Szolnok végezhet el bal oldali szögletet. Sipos beívelését Jova öklözte ki a mezőnybe.
75'
Újabb bal oldali szolnoki szögletet Otigba fejelt ki.
77'
Szilágyi Szabolcs állt be Pátkai helyére.
78'
Pekár alapvonalról, jobb oldalról belőtt lapos labdájába Hinora tette bele a lábát az öt és felesnél, ami a jobb alsó sarokban kötött ki. 0-4!
81'
Hinora és Berdó fejeltek össze. Ápolni kell mindkettőt.
82'
Mindketten már talpon, és folytatódik a játék, és visszatérhettek az összefejeltek.
83'
Vólent állt be Sipos helyére, míg Márkvárt helyére Sztojka állt be.
85'
A térfelünk közepéről Bobál indította Pekárt, aki végig iramodott egészen a Szolnok 16-osán belülre, ahol egy jó visszacsel után 10 méterről kevéssel lőtt a kapu fölé.
85'
Bal oldali szolnoki sarokrúgás. Góhér beívelését Berecz csúsztatta ki.
86'
Berecz kapott sárga lapot, Kurdics felvágásáért.
87'
Sztojka kapott sárgát, utánrúgásért.
89'
Sztojka szerzi ötödik gólunkat! Bobál küzdőtt meg egy labdáért a 16-os vonalánál, Pekár elé került a labda, aki 13 méterről lőtt, Csákiról pedig Sztojka elé pattant a labda és fiatal játékosunk jobb belsővel a jobb alsó sarokba lőtt! 0-5!
90'
2 perc a hosszabbítás.
92'
És vége a mérkőzésnek! Kiütéses győzelem, ami az évad első olyan találkozója amit sikerült nullára lehoznunk! Bravó, Fiúk! Ezzel a Nyíregyháza (17) és a Haladás (15) mögé 14 pontunkkal feljöttünk a 3. helyre. Szerdán 17:00 órától a Pécset fogadjuk, az Illovszky Rudolf stadionban.