Szolnoki MÁV FC - Vasas FC

2021. március 07. 14:30

Játékvezetők: Solymosi Péter. Segítői: Bornemissza Norbert és Horváth Zoltán.
Helyszín: Szolnoki Tiszaligeti Stadion
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 28. fordulójában a Szolnok vendégei leszünk. A találkozó 14:30 órakor kezdődik.
Plusz 8 Celsius fokos levegőhőmérséklet, derült ég, élénk szél fogadta a Játékosokat.
Ellenfelünk a találkozó kezdete előtt 39 ponttal a 11. helyet foglalta el a tabellán. 16 ponttal kevesebbet gyűjtöttek, mint a találkozó előtt a második helyen található csapatunk. (Mint ismert a DVSC már tegnap lejátszotta bajnoki mérkőzését, amelyen, hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Kaposvár gárdáját, így két ponttal előttünk, visszavették a tabella első helyét.)
Ebben a fordulóban a fennmaradó 9 mérkőzésből, 8-at velünk egy időben, 14:30-kor kezdenek, csupán a Haladás – Soroksár találkozó kezdődik később, 17:00 órakor. A 4 ponttal mögöttünk lévő Gyirmót az utóbbi két fordulóban egyaránt győztes Szegedet fogadja. (A legutóbb, szerdán, a szegediek éppen mai ellenfelünket győzték le 3-2-ra otthon.)
Érdekesség, hogy a szolnokiak utóbbi három fordulóban pont nélkül maradtak. (DEAC- 2-0, -Gyirmót 1-2, és Szeged- 3-2).
Csapatunkban, a szerdán, a Siófok ellen otthon 1-0-ás győzelmet arató kezdő tizenegyéhez viszonyítva egy helyen módosított Schindler Szabolcs vezetőedzőnk: Kovács helyett, Pekár kezd ma délután.
A vendégcsapatban pedig az előző fordulóhoz képest - amikor idegenben szenvedtek 3-2-es vereséget a Szegedtől - három helyen van változás a kezdő tizenegyben. Bárdos, Berdó, és Lakatos helyett Kónya, Irmes, illetve Tamás kezd.
Érdekesség, hogy Rokszin (2018), Novák (2015-16) és Tamás (2014-15) egykor a mi csapatunkat erősítették.
A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg ellenfelünk tiszta kékben. A mérkőzést a szolnokiak kezdték.
2'
A szolnokiak kapusának süt szemébe a nap, és a szél is a pálya hosszában a hazaiak kapuja felé fúj.
4'
Jobb oldali szolnoki szöglet. Rokszin lapos beadását a rövid saroknál kivágtuk.
7'
Feczesin sikeresen támadta Csákit a kirúgásnál, így a labda a 30 méterre lévő Pátkaihoz került, aki kapásból visszarúgta a labdát, de célt tévesztett, és a jobb kapufától 4 méterre hagyta el a a labda a játékteret.
12'
Tüzijáték a kapunk előtt, előbb egy Novák fejest védett bravúrral Jova, majd Irmes közeli fejesét kaparta ki a jobb alsó sarokból.
15'
Az első negyedórában inkább a hazaiak veszélyeztettek.
16'
Kotula kapott sárga lapot, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást a félpályánál.
19'
Radót ütötték el a kapujuktól 30 méterre, de Pekár előreívelését kifejelték a védőfalból.
22'
Bal oldali szolnoki szöglet. Kónya beívelését kivágtuk. Az ellentámadásból Pekár a felezővonaltól ívelte a 16-os vonalánál érkező Feczesin felé, de Csáki kifutva, és vetődve megkaparintotta előle a labdát.
23'
Pekár 6 méterről lőtt, de egy védő közbelépett. A bal oldali Pekár szögletet kifejelte egy védő.
26'
Bereczet vágták fel. a jobb oldali 16-os sarkától Pekár ívelte a hosszú sarok felé, ahol Szilágyi visszahúzta a labdát, de az már az alapvonalon túlra került.
29'
Szivacski harcolt ki egy szögletet. A jobb oldalról Pekár beívelését kifejelte egy védő. Pátkai 22 méterről középről lőtt, de a labda centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.
33'
Pekár jobb oldali beívelését Feczesin 10 méterről fejelte a bal alsó sarok felé, de Csáki bravúrral öklözte ki a labdát.
34'
Silye bal oldali lapos beadására Radó érkezett a rövid saroknál, de csak megpergeti tudta, így a labda nem ment a kapu felé.
40'
A szolnoki kispadon kapott valaki sárga lapos figyelmeztetést. de takarásban egyelőre nem megállapítható a személye.
42'
Kónya kapott sárga lapot, mert nem engedte elvégezni a szabadrúgást a térfelünkön.
44'
Silyét indították a bal oldalon, badásába egy védő tette belel a lábát, és így lett veszélyes, centikkel perdült a bal kapufa mellé.
45'
2 perc hosszabbítás.
47'
Vége az első játékrésznek. Feszült, küzdelmes első félidőt láthattunk, talán a hazaiaknak volt több gólszerzési lehetősége. A szél olykor befolyásolta a játékot.
48'
Nincs csere a félidőben. Radó indította el a labdát a második félidőben.
50'
Bal oldali szögletünkkel indul a játékrész. Pekár beívelése veszélytelen lett.
51'
Szolnoki szabadrúgás a bal oldalról a kapunktól 26 méterre, de kivágtuk a labdát.
53'
Irmes jobb oldali beadására Novák érkezett középen, és estében 4 méterről lőtt, de Jova a helyén volt, és megfogta a labdát.
54'
Feczesint lökték fel a kapujuktól 30 méterre. Pekár beadását Novák fejelte ki.
56'
Berecz szöktette a jobb összekötő helyén Feczesint, akinek 10 méteres lövésébe belelépett egy védő.
60'
Szekszárdi helyére Csirmaz állt be.
61'
Berecz 14 méteres, középről leadott lövése egy védő kezén hallt el, de nincs büntető.
62'
Radó helyére Vernes állt be.
66'
Novák ugrott ki a felezővonaltól majd 14 méterről lőtt, de Jova bravúrosan vetődve kiütötte a a bal sarok felé középmagasan szálló labdát.
69'
Rokszint buktatták, büntető.
70'
Novák a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0.
71'
Hidi M kapott sárga lapot a büntetőt előidéző buktatásért.
73'
Kettős csere nálunk. Pekár és Hidi M helyén Köböl és Balajti.
74'
Kónya helyén Berdó folytatja.
76'
Viczián tört be a 16-oson belülre, ellökték, de néma maradt Solymosi sípja.
77'
Berecz kapott sárga lapot reklamálásért.
78'
Köböl lőtt 13 méterről, laposan, de Csáki védett.
80'
Rokszin és Irmes helyére Kurdics és Földi állt be.
83'
Feczesin jött le és Hinora állt be.
84'
Jobb oldali szögletet végzett el Vernes, majd Silye elé került a labda a bal oldali öt és feles sarkánál, de centikkel fölé szállt a labda.
86'
Köböl jobb oldali szabadrúgását, mintegy 30 méterre a jobb oldalvonaltól, Silye fejelte meg 12 méterre a kaputól, de fölé ment.
88'
Újabb szabadrúgás, szinte ugyanonnan, mint az előző alkalommal, de most Köböl beívelését kifejelték a szolnokiak.
89'
Szilágyi kapott sárga lapot, feltartásért.
90'
5 perc a hosszabbítás.
91'
Földi kapott sárga lapot.
94'
Nyomunk. Bereczet vágják fel a 11-es ponttal egy magasságban a jobb oldalvonaltól. Vernes beadásakor két játékosunk is a földre került, de nincs büntető.
95'
Szivacskit szövegelésért kiállította.
97'
Vége a mérkőzésnek. Sajnos egy büntető góllal vereséget szenvedtünk. Így mivel a Gyirmót 0-0-át játszott, így megőriztük a második helyünket, 3 ponttal előzzük meg a Gyirmótot, és 2 ponttal az első DVSC mögött vagyunk.