Soroksár SC - Vasas FC

2022. július 23. 09:00

Helyszín: Szamosi Mihály Sporttelep (zárt kapuk)
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat csapatunk kilencedik nyári felkészülési mérkőzésén.
Ma reggel 9:00 órától a Merkantil Bank Liga, NB II-es bajnokság 2021-22-es évadának 8. helyezettjével, a Soroksár SC csapatával játszunk, idegenben, a Szamosi Mihály Sporttelepen. A találkozót nézők a helyszínen nem tekinthetik meg. A korai időpont ellenére már mintegy 30 Celsius fokot mutat a hőmérő higanyszála, és zavartalan napsütéses idő van.
A mérkőzés kétszer 45 perces lesz.
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben játszik.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.

1'
A mérkőzést csapatunk kezdte.
2'
Tapogatózó játék az első percekben.
4'
A hőség már árnyékban is nehezen viselhető el.
7'
Pekár jobb oldali lágy beívelését Géresi elől szabadította fel egy hazai játékos.
10'
Géresi szerzett labdát a jobb szélen a félpályánál, elrobogott a 16-osig, majd centerezésébe belevetődött Valencsik.
11'
Pekár jobb oldali erős, félmagas beadását Zimonyi elől vágták ki. Az ellentámadásból Lovrencsics ment el a jobb szélen, középre adását Lőrinczy belsőzte közelről fölé.
13'
Lőrinczy 26 méterről, középről elvégzett szabadrúgása 3 méterrel szállt a kapunk fölé.
19'
Zimonyi kapott egy jó labdát a bal összekötő helyén, majd 13 méterről, jobb belsővel, higgadtan a bal felsőbe helyezte a labdát.
22'
Hudák egy 28 méteres jobb oldali szabadrúgást, 10 méterről bal belsővel 2 méterrel lőtt a kapunk fölé.
23'
Ivószünet.
24'
Folytatódott a játék.
31'
Lovrencsics ugrott ki a bal összekötö helyén, elvitte a labdát Donbó mellett, ám kisodródott, és csak arra volt ereje, hogy az alapvonalon megállítsa a labdát, ám Baráth nagy lendülettel érkezett és tisztázni tudott.
37'
Jobb oldali hazai szögletet Lőrinczy végezte el. Elsőre felszabadítottunk a második beadást Halmai a kapu torkából, 2 méterről lőtte csúnyán fölé-mellé.
40'
A bal oldali 16-os sarkától végezhetett el szabadrúgást a Sori. Lőrinczy átlőtte laposan a jobb oldalon helyezkedő Harishoz, aki kapásból, 24 méterről rábombázta, ám a labda 2 méterrel a jobb felső sarok mellé szállt.
43'
Pekár fűzte be védőjét egy megkerülős csellel a jobb oldali 16-os sarkánál, majd 14 méteres életerős lapos lövését Kovács lábbal védte.
44'
Jobb oldali Lőrinczy szögletet sikerült ártalmatlanítanunk.
45'
Vége az első játékrésznek. öt perc lesz a szünet.
46'
Nem volt csere nálunk. A Soroksárnál Lisztes állt be Hajdú helyére.
52'
Lovrencsics 14 méteres lövésébe állt bele Litauszki. Bal oldali hazai szöglet. Lőrinczy beívelése átszállt a hosszú oldalra, ártalmatlanul.
54'
Géresi, Pekár jobb oldali lapos beadását közelről helyezte belsővel a kapu közepébe. 0-2!
54'
Deutsch bal oldali szögletét a hosszú oldalon Zimonyi tette vissza belsővel, de a hazaiak fel tudtak szabadítani.
55'
Pekár jobb oldali szögletét húzta le Kovács.
55'
59'
A jobb oldali szögletzászlótő kapott szabadrúgást a hazai csapat. Lőrinczy visszatette lövésre Liszteshez, aki átvette, majd 16 méterről, középről, 3 méterrel a kapu fölé bombázott.
60'
Cserélt a Sori. Lejött Kovács, Nagy O., Króner, Valencsik, Csontos, Halmai. Beállt: Major, Vági, Ikonomu, Kékesi, Pintér, és Ternován.
61'
Lisztest rúgták meg a 16-oson belül. Szilágyi volt kemény. Büntető.
63'
Lőrinczy lövését Dombó bravúrral a jobb alsó sarokból, vetődve kiütötte!
66'
Deutsch bal oldali szögletét Litauszki fejelte 10 méterről a kapu fölé.
68'
Ivószünet.
69'
71'
Géresit Márkvárt váltotta.
75'
Hudák hagyta el a pályát, Varga állt be helyére.
77'
Cseréltünk. Lejött Hidi P., Hidi M, Bobál, és Zimonyi. Beállt: Feczesin, Faragó, Szilágyi Sz., és Sztojka.
79'
Pekár jobb oldali szögletét Litauszki csúsztatta meg a rövid saroknál, ám a hazaiaknak sikerült felszabadítani.
81'
Deutsch bal oldali szögletét, Pekár a hosszú oldalon, a 16-os sarkánál, ballal rálőtte, ám a labda 2 méterrel fölé szállt.
86'
Lisztes lopta a távolságot, majd 17 méterről, középről rálőtte a labdát, amit a bal alsó sarokból Dombó kitenyerelte.
86'
Lőrinczy bal oldali szögletét a rövid saroknál Lovrencsics megcsúsztatta, a hosszú oldalon érkezett Vági, aki 3 méterről rálőtte, és Dombó lábáról a hálóba vágódott a labda.
89'
Szabadrúgáshoz jutott a Sori, 22 méterről a jobb összekötő helyéről. Lőrinczy lövése az oldalhálóban halt el.
91'
Véget ért a találkozó. Ma még 19:00 órától csapatunk a DVTK ellen játszik hazai pályán. Köszönjük megtisztelő figyelmüket. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!