Soroksár SC - Vasas FC

2021. január 20. 11:00

Helyszín: Szamosi Mihály Sporttelep
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! Felkészülési mérkőzésen a Soroksár otthonába látogattunk. A találkozó 11:00 órakor kezdődik. Az időjárás ezúttal kegyes a játékosokhoz, mivel 6 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szikrázó napsütés, de élénk, inkább tavaszias szél fogadta a Játékosokat.
A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék-piros, míg ellenfelünk tiszta sárgában játszik. A mérkőzést csapatunk kezdte.
2'
A találkozó egy Ramadan lövéssel kezdődött, aki 18 méterről, félmagas labdáját Jova védte.
3'
Szerető kapott egy ajándék labdát, rávezette Jovára, és 10 méterről a kapu jobb sarka mellé lőtt, noha Jova védése kellett hozzá.
5'
Murka jobb oldali szögletét Kalmár 9 méterről a földre fejelte, ahonnan centikkel pattant a bal sarok fölé.
8'
Jobb oldali szöglethez jutott a Soroksár. Pászka beívelését Kovács Milán fejelte ki.
12'
Pászka 24 méteres szabadrúgása a a felső lécről pattant ki az alapvonalon túlra.
15'
Hinora hozta fel a labdát a jobb oldalon, majd középre tálalt Balajtihoz, aki 14 méterről, a jobb összekötő helyérőé lőtt, de egy védő lábában elakadt a labda.
21'
Bene jobb oldali beadását a rövid saroknál, a kapunktól 8 méterre Lovrencsics csúsztatta meg, ám a labda a jobb sarok mellé szállt több méterrel.
23'
Pekár futott el a jobb szélen, egészen az alapvonalig, ám félmagas középre adását kivágta egy védő.
25'
Korozmán ugrott ki középen, két védőnk gyűrűjében, amikor lőtt volna, Tóth felszabadított.
28'
Pekár jobb oldali beadását Gengeliczki vágta ki, Murka elől. Majd Szatmári lőtt 20 méterről középről, de labdája 1 méterrel a felső léc fölött hagyta el a játékteret.
30'
Szatmári indította egy hosszú magas labdával Pekárt a jobb szélen, aki 13 méterről lőtt, de egy védő lábáról felperdült a labda, így Varga védeni tudott.
33'
Szatmári ívelte a beinduló Balajtihoz a labdát, aki a 11-es pontnál megtartotta a labdát, de lövését blokkolta egy védő, így oda lett a kínálkozó gólhelyzet.
36'
Szatmári indította a jobb összekötő helyén Murkát, aki 6 méterre a bal oldalhálóba bombázott.
36'
A kapunk előtt pattogott a labda, majd Lovrencsics elé került, aki 7 méterről pontosan Jova fejét találta el. Kapusunk pár másodperre megszédült, de tudta folytatni a játékot.
39'
Szatmári a bal szélen becselezte magát a 16-oson belülre, de Gengeliczkit találta el lövése. Majd a következő támadásnál egy jobb oldali beadás után Murka elé került a labda, aki még levette, majd 6 méterről a becsúszó védőkbe bombázott.
41'
Pekár a jobb oldalon, a 16-os sarkához közel lőtt, ám Varga vetődve védeni tudott, a jobb alsó sarok felé tartó labdát, kiütötte oldalra.
44'
Kalmár vezette a bal oldalról a 16-ossal egy magasságban a labdát középre, majd 17 méterről lőtt, de Varga vetődve meg tudta fogni a bal alsó sarok felé tartó labdát.
45'
Vége az első játékrésznek. A gólhelyzetek alapján közelebb álltunk a vezetéshez.
46'
A második félidőre teljes sort cseréltünk, Litauszki maradt egyedül. Bánfalvi - Silye, Viczián, Litauszki, Szilágyi,, Terbe, - Hidi M, Pátkai, Köböl - Feczesin, Radó. A Soroksárnál Csernik helyén Hudák folytatta.
47'
Lovrencsics a gólszerző, akit kiugrattak középen a leshatáron, és 15 méterről, spiccel a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0.
56'
Pászka 22 méteres, középről elvégzett szabadrúgása 1 méterrel a felső léc fölé szállt.
60'
A Soroksárba bejött, Gárdos, Takács, Erdélyi, Valencsik, Tóth Dominik, Orosz, és Magyari. Maradt a pályán Varga, Pászka, Derekas. valamint HUdák.
61'
Feczesin szövegelés, míg Radó szabálytalankodás miatt kapott sárgát.
64'
Magyari a félpályától, a bal szélen megiramodott, majd 13 méterre a kapunktól lőtt, de egy védőnk addigra odaért, és szögletre hárított.
69'
Köböl 8 méterről elvégzett ollózását a gólvonalról fejelte ki Takács. Gólt ért volna a gyönyörű mozdulat.
72'
Feczesin a gólszerző. 1-1. Pátkai ívelte hosszan Feczesinhez, aki levette a labdát a kaputól 10 méterre, majd a bal hosszú sarokba lőtt, félmagasan.
74'
Köböl 18 méteres, középről leadott lövése egy védő lábában akadt el.
77'
Pátkai a vezető gólunk szerzője. 1-2! Feczesin jobb oldali beívelését, Pátkai az öt és felesről a jobb alsó sarokba bólintotta.
81'
A Soroksár jutott szabadrúgáshoz, 26 méterre a kapunktól. Pászka középre ívelését Bánfalvi kaparintotta meg.
84'
Magyari egy jobb oldalról belőtt lapos labdát, 8 méterről kapásból rálőtt, de Bánfalvi bravúrral megfogta a labdát.
90'
Vége a mérkőzésnek. Csapatunk szoros mérkőzésen, egy jól játszó Soroksárt győzött le. Szép volt Fiúk!