2021. április 28. 17:00

Játékvezetők: Nagy Róbert. Segítői: Punyi Gyula és Király Zsolt.
Helyszín: Szamosi Mihály Sporttelep
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
A Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 35. fordulójának hétközi játéknapján a tizedik helyet elfoglaló Soroksár gárdájához látogatunk.
A találkozó 17:00 órakor kezdődik.
Soroksáron a Szamosi Mihály Sporttelepen 18 Celsius fokos levegőhőmérséklet, derült ég, szélcsend fogadta a Játékosokat.
Ellenfelünk a 34. forduló után 49 ponttal a 10. helyet foglalja el a tabellán, 22 ponttal szereztek kevesebbet, mint éllovas csapatunk.
Csapatunkban, a múlt hét pénteken, a Pécs ellen 3-0-s győzelmet arató kezdő tizenegyéhez viszonyítva nem változtatott Schindler Szabolcs vezetőedzőnk.
A vendégeknél pedig az előző fordulóhoz képest - amikor Szegeden szenvedtek 2-0-s vereséget – hat helyen van változás a kezdő tizenegyben. Major, Kópis, Csontos, Hudák, Magyari és Erdélyi helyett ma délután Varga, Gárdos, Ramadan, Gyömbér, Lovrencsics, valamint Valencsik kap lehetőséget Lipcsei Péter vezetőedzőtől.
A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk fehér-fekete-fehérben játszanak. A mérkőzést csapatunk kezdte.
4'
Jobb oldali szöglettel jöhet a hazai csapat. Pászka beívelését Gengeliczki fejelte kapura, de a középre, léc alá tartó labdát biztosan védte Rados.
9'
Szatmári egy védő lába között Radóhoz passzolt, aki Balajtihoz. Csatárunk 8 méterről, laposan lőtt, de Varga védett.
12'
Balajtit vágták fel a kapujuktól 18 méterre, a bal összekötő helyén. Hinora lövése a sorfal felett a jobb felső sarok mellé szállt.
14'
Otigba fejelt ki egy bal oldali beadást. Szöglet. A beadást Viczián fejelte ki a mezőnybe.
17'
Csernik került tiszte gólhelyzetbe, 10 méteres lövését Rados védte, de a labda a fejét találta el. Ápolni kellett kapusunkat.
18'
Rados tudta folytatni a játékot.
20'
Litauszki kapott sárgát, mert a félpályánál lerántotta Derekast.
20'
Egy védőfalunkról kipattant labdát Ramadan 14 méterről rálőtte, de egy kissé eltörte a labdát, így Rados védeni tudott.
22'
Derekas jobb oldali szögletét Gengeliczki fejelte 10 méterről a jobb alsó sarok felé, de Rados bravúrral védett.
23'
Csernik a jobb összekötő helyéről, 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-0.
27'
Silye a bal oldalról középre passzolt Radóhoz, aki 17 méterről, középről lőtt, de a lapos labdát Varga védte.
29'
Gárdos sérült meg, le kellett támogatni.
33'
A sérült Gárdos helyére Hudák érkezett.
33'
Szatmári középről ballal kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-1.
35'
Radóval kényszerítőzött Szatmári a bal oldali 16-os sarkánál. Kapitányunk lőtt, de a jobb felső sarok felé tartó labdát Varga könnyen hárította.
42'
Otigba kapott sárgát, buktatásért.
43'
Pászka 22 méteres középről elvégzett szabadrúgása a jobb alsó sarok mellé szállt 1 méterrel.
44'
Ramadan 18 méteres középről leadott lövése 3 méterrel szállt a jobb sarok mellé.
45'
1 perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek.
47'
Gengeliczki helyére Szerető állt be. Elkezdődött a második félidő.
50'
Viczián 17 méteres lövésébe állt bele egy védő, így az erejét vesztett labda Varga könnyű zsákmánya lett.
53'
Viczián kapott sárga lapot.
53'
Jobb oldali soroksári szöglet után az ötösön belül pattogott a labda, majd Valencsik 2 méterről a kapu közepébe lőtt.
54'
Hinora helyére Pátkai állt be.
57'
Lovrencsics a kaputól 14 méterre senkitől sem zavartatva 3 méterrel a kapu fölé lőtt.
60'
Viczián és Radó helyére Kovács és Vernes állt be.
62'
Szatmári bal oldali beadását a hosszú oldalon balajti emelte vissza középre, de mindenki lemaradt a labdáról középen.
63'
Szatmári cselezte be magát a bal oldalon a 16-oson belülre, majd beívelte a labdát, de ismét lemaradtak róla a középen lévő játszótársak.
66'
Szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat a 11-es ponttal egy magasságban a bal oldalon. Ramadan beívelését Rados ütötte ki oldalra. Szöglet. De veszélytelen lett.
70'
Szatmári helyére Birtalan állt be.
75'
Ramadan helyére Csontos állt be.
86'
Vernes jobb oldali szögletét kifejelte egy védő. Korozmán és Lovrencsics helyére Magyari és Erdélyi állt be.
90'
4 perc hosszabbítás.
90'
Otigba kapott sárgát, és ez a másodikja volt, így kiállították. Magyari is sárgát kapott.
93'
Balajti 12 méteres lövését Varga vetődve védte.
95'
Vége a találkozónak. Sikerült a pontmentés.
95'
Jobb oldali szögletet végezhetünk el. Vernes. A beívelt labdát Hidi M 14 méterről a kapu közepébe lőtt. 2-2!