PMFC - Vasas FC

2022. március 09. 18:00

Játékvezetők: Molnár Attila. SegítőI: Kulman Tamás és Mayer Gábor.
Helyszín: PMFC Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 18:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 27. fordulójában a Pécsi MFC - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
A Mecsek alján plusz 7 Celsius fokos levegőhőmérséklet, felhős idő van.
Csapatunk két helyen módosult a Szolnok elleni 3-0-ás győzelmet elért kezdőcsapathoz viszonyítva: ezúttal Ihrig-Farkas, és Otigba kezd, Pekár, illetve Litauszki helyén.
A hazaiak az előző fordulóban idegenben győzték le a Csákvár együttesét 1-0-ra.
Az akkori kezdőcsapathoz viszonyítva ma három eltérés van. Bekerült Zsemlye, Rácz, és Adamcsek, míg kikerült a kezdő 11-ből Dávid, Futó, és Hegedűs.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg a hazaiak piros mezben, fekete nadrágban, és piros lábszárvédőben. A találkozót a pécsiek kezdték.
6'
Preklet 12 méterről lőtt, de a léc alól Jova kitolta a labdát. A bal oldali pécsi szöglet után Adamcsek piszkálta kapura, de Jova másodjára megkaparintotta a labdát.
11'
Szabadrúgáshoz jutottunk, a jobb oldalon, a kaputól 25 méterre. Márkvárt beívelését Zimonyi fejelte 13 méterről ráfejelte, de a magasan szálló labda a felső kapuvasról pattant az alapvonalon túlra.
13'
Jobb oldali pécsi szöglet. Adamcsek beívelését kifejeltük a mezőnybe.
19'
Szabadrúgáshoz jutottunk a jobb oldalvonalnál, 30 méterre a kaputól. Márkvárt beívelését kifejelték oldalra a pécsi védők.
22'
Bal oldali hazai szöglet. Adamcsek beadása a hosszú oldalig szállt, ahol Geiger vette mellre, majd kapásból kapura lőtte, éles szögből, a kapunktól 13 méterre, de a labda 1 méterrel a léc fölött hagyta el a játékteret.
24'
Geiger jobb oldali lapos beadását a rövid saroknál Jova előre vetődve kaparintotta meg.
31'
Bal oldali Adamcsek szöglet következett. Beadására Rácz érkezett a hosszú oldalon, bele is tudott fejelni, de a labda mellé szállt.
35'
Pátkai egy jobbról belőtt megpattant labdát 13 méterről, középről rálőtte, de inkább leperdült a lábáról a labda, így Helesfay könnyedén fogta meg a jobb alsó felé perdülő labdát.
37'
Ihrig-Farkas kapott sárga lapot, hátulról buktatásért.
40'
Adamcsek jobb oldali szögletét Otigba fejelte ki a rövid saroknál.
45'
A 28 méterről elvégzett Márkvárt szabadrúgást Otigba fejelte 13 méterről kapura, amit Helesfay a léc alól fölé tenyerelt, ám a szögletre a játékvezető már adott lehetőséget, és lefújta az első játékrészt.
45'
Zsemlye kapott sárga lapot, Iyinbor megrúgásáért.
46'
Folytatódik a játék. Csere nem volt egyik oldalon sem.
48'
Ihrig-Farkas jobb oldali beadásáról Zimonyi maradt le az öt és felesnél, noha csatárunk még dobta is magát, így Helesfay meg tudta fogni a labdát.
50'
A pécsiek 28 méterről, a bal összekötő helyéről jutottak szabadrúgáshoz. Adamcsek lövése noha szitált a levegőben, de ez Jovát nem tévesztette meg, és sikerült magához szorítani a labdát.
52'
Ihrig-Farkas két jó csel után betört a 16-oson belülre, a jobb oldalon, majd középre játszott, ahol Silye vette át, az ő középre adását már felszabadították a hazaiak.
54'
Ihrig-Farkasba talpaltak bele a jobb oldalvonalnál. Katonát kiállította a játékvezető.
56'
Márkvárt szabadrúgását Ihrig-Farkas fejelte kevéssel a kapu fölé, 14 méterről, középről.
57'
A jobb oldalon a 16-os vonalával egy magasságban Adamcsek rúgta fel Márkvártot. Sárga lap. Márkvárt szabadrúgását Zimonyi 8 méterről rálőtte, de egy pécsi blokkolta a lövést.
61'
Pátkai lövése a bal kapufán csattant, az ismétlő Zimonyi lesen volt. Cserélt a Pécs, Geiger és Bíró Bence helyett Grabant és Marques-Airosa folytatja.
65'
Berecz tette középre a labdát, az érkező Radó 8 méterről lőtt, de Helesfay védett.
68'
Radó megszerezte a vezetést! Berecz ívelte Radóhoz a labdát, aki 14 méterre átvette a labdát, beforgatta védőjét, majd a kapura gurította a labdát, ami a jobb kapufáról a hálóba pattant a labda. 0-1!
70'
Zimonyi ugrott ki középen, majd a kifutó Helesfay felett átemelte, de a labda fölé szállt.
72'
Hegedűs állt be Adamcsek helyére.
72'
Márkvárt jobb oldali szöglete után Iyinbor húzta kapura a labdát háttal a kapunak, ám Adamcsek blokkolt.
74'
Radó ugratta ki Ihrig-Farkast a bal összekötő helyén, de Helesfay kivetődve felszedte előle a labdát.
80'
Preklet ütötte el Ihrig-Farkast a jobb oldalvonalnál. Sárga lap.
83'
Cserélünk. Feczesin és Hinora érkezik, Zimonyi, illetve Ihrig-Farkas helyére.
83'
Zimonyi a lest jelző sípszó után a hálóba lőtt, ezért sárga lapot kapott.
88'
Hegedűs 17 méterről 3 méterrel fölé bombázott, középről.
88'
Pekár állt be Radó helyére.
89'
Pekár került lövőhelyzetbe a jobb összekötő helyéről, 12 méterre, de jobb külsővel találta el, így mintegy másfél méterrel a bal kapufa mellé bombázott. A kispadon a pécsieknél kapott valaki sárga lapot a stábból.
90'
3 perc a hosszabbítás.
90'
Hidi M állt be Márkvárt helyére.
93'
Pekárt borították fel a jobb oldalvonalnál. Szabadrúgás. És vége! Értékes 3 ponttal átvettük a vezetést a tabellán, 56 ponttal, 1 ponttal a DVTK előtt, és 7 ponttal a jelenleg harmadik Szeged előtt. Legközelebb vasárnap hazai pályán fogadjuk 19:30-tól a Győr gárdáját. Szép volt, Fiúk! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!