Nyíregyháza Spartacus FC - Vasas FC

2022. március 20. 14:00

Játékvezetők: Antal Péter. Segítői: Horváth Róbert és Tőkés Róbert.
Helyszín: Balmazújvárosi Városi Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 14:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 29. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus FC - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Balmazújvárosban 8 Celsius fokos levegőhőmérséklet, derült idő van.
Csapatunkban két változás történt a legutóbbi Győr elleni 2-0-ás győzelmet elért kezdő tizenegyhez képest. Öt sárga lapja miatt kimaradt Pátkai, és Zimonyi. Helyettük Hinora, valamint Feczesin került a kezdőcsapatba.
A nyíregyháziak az előző fordulóban idegenben győzték le a Csákvár együttesét 3-2-re.
Az akkori kezdőcsapathoz viszonyítva ma két eltérés van. Bekerült Vass P. továbbá Novák, míg kikerült a kezdő 11-ből Pócsik, valamint Banyoi.

1'
Csapataunk tiszta fehérben, míg ellenfelünk piros mezben és kék nadrágban valamint lábszárvédőben. A találkozót csapatunk kezdte.
3'
Bal oldali szögletet végezhetünk el. Hinora beívelése a rövid saroknál Feczesin testéről perdült az alapvonalon túlra.
4'
Csapatunkat mintegy 100 Vasas szurkoló bíztatja.
7'
Jobb oldali szögletet harcolt ki Hinora, aki el is végezte a szögletet. Beadását Berecz bombázta 16 méterről kapura, egy lábról szöglet. Majd Hinora lőtt az alapvonalról a bal kapufára, újabb szöglet, ami után felszabadítottak a nyírségiek.
9'
Feczesin gurította le a labdát Hinorához, akinek 15 méteres lövése egy blokkoló lábon erejét vesztette, így Fejér könnyen védett.
11'
A szél hosszában fúj a pályán, jelenleg a "hazaiakat" támogatja.
13'
Hinora a jobb oldalon, az alapvonalról erősen középre lőtte a labdát, amit Fejér saját játékosára öklözte, de a visszapattanót már meg tudta fogni.
17'
Szabadrúgáshoz jutottunk a jobb oldalvonalnál, 28 méterre. Hinora beívelését Iyinbor fejelte a bal alsó sarok felé, de Fejér bravúrral leért, és szögletre ütötte a labdát. A jobb oldali szögletet kivágta egy hazai játékos.
21'
Szivacski jobb oldali bedobása után Ihrig-Farkas a 16-oson kívülről, a kaputól 15 méterre kapásból rálőtte a kapura, de Fejér védeni tudta a lövést.
27'
Sokadjára lesen állítják meg beinduló játékosainkat, hibásan.
29'
Silye éles szögből leadott lövését ütötte szögletre Fejér. A bal oldali Hinora szögletet Gengeliczki fejelte ki a mezőnybe.
33'
Radó kapott a jobb összekötő helyén, a kaputól 14 méterre labdát, ám csatárunk cselezésbe kezdett, ahol már négy védő állt vele szemben, így odalett a gólhelyzet.
34'
Fejér cselezésbe kezdett Feczseinnel szemben a 16-os vonalánál, és kevesen múlt, hogy csatárunk leszerelje.
36'
Szabó buktatta Hinorát hátulról. Sárga lap.
37'
Hinorát a pályán ápolni kell. Áll a játék.
38'
Tudta folytatni a játékot Hinora.
41'
Bal oldali szögletet végezhetett el Hinora. Márkvárt 13 méteres lövését egy hazai játékos fejelte ki a jobb felső sarok elől.
45'
Berecz elrúgta a labdát egy nyíregyházi elől, meglepetésre a játékvezetőtől sárga lapot kapott. 1 perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek, ami nagy fölényünket hozta, sok gólhelyzettel, míg ellenfelünknek kapura tartó lövése sem volt.
47'
Csapatunk nem cserélt. A hazaiaknál sincs változtatás. A Nyíregyháza kezdte a második félidőt.
48'
Radó elől tisztáztak, aki 12 méterre lövésre készült. Szöglet bal oldalról. Hinora beadását Novák fejelte ki a kapu torkából.
49'
Továbbra is nyomunk.
50'
Zamostny rúgta meg Bereczet. Sárga lap.
51'
Egy jobb oldali Zamostny beadás után Szivacski lehúzta fejét, ami megzavarta Jovát, de az érkező hazai játékos fölé bombázta a labdát.
54'
Hinora jobb oldali lövésszerű beadását Fejér húzta le.
58'
Márkvárt 20 méteres középről leadott lövését blokkolta egy nyíregyházi játékos.
61'
Ihrig-Farkas jobb oldali beívelését Hinora elől tisztázták szögletre. Hinora beívelését felszabadították a hazai játékosok.
63'
Novák 17 méteres középről leadott lövése 1 méterrel kerülte el a jobb alsó sarkot.
68'
Berecz-Radó-Ihrig-Farkas volt a labda útja, utóbbi 12 méteres lövését Fejér védte.
70'
Zimonyi állt be Radó helyére.
71'
Bal oldali hazai szöglet után Feczesin bombázta előre a labdát.
72'
Sigér és Pócsik állt be, Szabó és Kovács helyére.
73'
Szabadrúgást végezhetett el Hinora 30 méterre a bal összekötő helyéről. Otigba fejese a felső lécről jött vissza a mezőnybe.
76'
Berecz 17 méteres lövése egy bevetődő védőről, centikkel perdült a bal kapufa mellé. Hinora szöglete után Otigba lőtt közelről a hálóba! 0-1!
78'
Vass jőtt le, Banyói folytatja helyén.
81'
Zimonyi ugratta ki Ihrig-Farkast középen, de szélsőnk nem tudta pontosan átvenni a labdát, így oda lett a gólhelyzet.
83'
Jánvári és Godwords állt be, Márkus és Debreceni jött le.
84'
Hinora kisszöglete után felszabadítottak a hazaiak.
85'
Márkvárt kapott sárga lapot.
86'
Hidi M és Pekár állt be Márkvárt illetve Ihrig-Farkas helyére.
90'
4 perc hosszabbítás.
94'
Vége a mérkőzésnek! Újabb értékes győzelem! Szép volt, Fiúk! Megerősítettük vezető helyünket, 62 ponttal, négy ponttal előzzük meg a második DVTK-t! Legközelebb április 3-án 17:00 órától otthon, a Békéscsabát fogadjuk. Hosszú idő után újra volt "Aki ugrál, angyalföldi, Hej! Hej!" és pacsizás a szurkolókkal!