III. Ker. TVE - Vasas FC

2022. április 06. 16:00

Játékvezetők: Ducsai József. Segítői: ifj. Varga Gábor, és Kulman Tamás.
Helyszín: III. Ker. TVE Sporttelep
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 16:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 30. fordulójában III. ker TVE - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Óbudán, kora nyárias idő, 21 Celsius fokos levegőhőmérséklet, napos, élénk szeles idő van.
Csapatunkban egy változás történt a legutóbbi Békéscsaba elleni 6-0-ás győzelmet elért kezdő tizenegyhez képest. Kikerült Radó. helyette Zimonyi került a kezdőcsapatba.
Az óbudaiak az előző fordulóban Csákváron szenvedtek 5-1-es vereséget.
Az akkori kezdőcsapathoz viszonyítva ma két eltérés van. Bekerült Szalai továbbá Kleisz, míg kikerült a kezdő 11-ből Birtalan, valamint Schuszter.
Mai ellenfelünk egy kis Vasasnak is tekinthető, hiszen a csapat zöme valaha megfordult Angyalföldön. Így Borvető, Barczi, Rabatin, Egerszegi, Köböl, Kleisz, Kulcsár, Opavszky, Daróczi, és nem utolsó sorban a 2014-15-ös NBII-es évad gólkirálya, csapatunk egykori kapitánya, Remili Mohamed. Birtalan Botond ezen a mérkőzésen nem lép pályára.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg a hazaiak kék-fekete-kék összeállításban. A mérkőzést az óbudaiak kezdték.
2'
Kleisz 16 méteres középről leadott lövésével kezdődött a mérkőzés, amely 2 méterrel szállt a kapu fölé.
3'
Hazai szabadrúgás a bal oldalvonaltól, kapunktól 27 méterre. Egerszegi 8 méteres fejesét védte Jova.
4'
Jobb oldali szögletet végezhetett el Hinora. Középen Iyinbor fejelt 10 méterre, de a labda a jobb kapufa mellé szállt, másfél méterrel.
13'
Csapatunkat mintegy 300 szurkoló kísérte el, és bíztatja. Jobb oldali szöglethez jutottunk. Hinora beívelésére a hosszú oldalon Silye érkezett, ám nem találta el jól a labdát, így az pattogva közelítette meg a kaput, ám egy hazai kivágta a labdát a mezőnybe.
17'
Feczesin támadt a kapusukat, így a kényszerből kirúgott labdát Ihrig-Farkas szelidítette meg a kapujuktól 22 méterre, majd ballal lőtt, de Balázs védte a félmagas, középre tartó labdát.
20'
Bekker futott el a bal szélen, ám a visszahúzós cselét Litauszki nem vette be, így szerelni tudta védőnk a kapunktól 8 méterre.
25'
Bal oldali szögletet végezhetett el a hazai együttes. Egerszegi beívelését Litauszki csúsztatta ki fejjel az oldalvonalon túlra. Újabb ezúttal jobb oldali szöglet, amit Iyinbornak sikerült kifejelnie.
29'
Ihrig-Farkas jobb oldali félmagas beívelését Berecz fejelte 11 méterről a bal alsó sarok felé, ám Balázs bravúrral, vetődve oldalra tolta.
33'
Bekker 12 méteres, bal összekötő helyéről leadott lövését Litauszki blokkolta.
37'
Szabadrúgást végezhetett el Hinora, közel a bal oldalvonalhoz, a kaputól 30 méterre, ám beívelése túlságosan mélyre sikerült, így kikanyarodott a bal kapufa mellett a játéktérről.
38'
Ihrig-Farkas és Zimonyi oldalt cserélt. Így most a bal szélen támad Ihrig-Farkas.
42'
Iyinbor belefejelt Kleisz fejébe hátulról, ápolni kellett védőnket, de szerencsére vissza tudott térni.
44'
Zimonyi több jó csel után az alapvonalról középre tudta adni a labdát, ám a 11-es pontnál Pátkai alig érte el a labdát, ami megzavarta Feczesint, így oda lett a kínálkozó gólhelyzet.
45'
Nincs hosszabbítás, vége az első játékrésznek.
46'
Nincs változtatás. Elkezdődött a második félidő.
47'
Silye bal oldali beívelésére egy hazai védő aláfutott, így a hosszú oldalon Zimonyi le tudta venni a labdát, majd vissza gurított Bercehez, akinek jobb lábas, 17 méteres lapos lövése lesüvített a jobb alsó sarok mellett.
48'
Jobb oldali hazai szöglet után Berecet rúgták meg, kifele szabadrúgás.
54'
Borvető elől keresztezett az utolsó pillanatban Iyinbor.
57'
Zimonyi helyén Radó folytatta.
59'
Feczesin készítette le a labdát Berecz elé, akinek 17 méteres lövésébe beleléptek, így a kapu mellé pattant a labda.
59'
Pátkai lőtte be a 16-os vonalára a labdát, ahol Berecz perdítette a labdát Radóhoz, aki 12 méterről a bal sarokba lőtt.
63'
Jobb oldali hazai szöglet. Kleisz beadását Litauszki, majd Feczesin fejelte ki.
67'
Cseréltek a hazaiak. Lejött Borvető és Kleisz, beállt Schuszter, valamint Sili.
74'
Hármas csere a hazaiaknál. Lejött a pályáról Barczi, Bekker, és Köböl. Beállt, Daróczi, Remili, továbbá Horváth.
77'
Szabadrúgást kaptak a haziak, a 11-essel egy magasságban a bal oldalról, közel az oldalvonalhoz. Daróczi beívelését Iyinbor fejelte ki. Az ellentámadásból Radó futott el, a bal szélen, majd 10 méterről, a bal összekötő helyéről, a bal alsó sarokba helyezte a labdát. 0-2!
79'
Hármat cseréltünk. Lejött a pályáról Ihrig-Farkas, Hinora és Pátkai. Beállt Márkvárt, Hidi M, továbbá Pekár.
82'
Feczesin készítette le a labdát Hidi M-nek, aki 17 méterről lőtt, de Balázs könnyen védte a a középre tartó labdát.
89'
21 méterről szabadrúgáshoz jutottunk, középről. Pekár a jobb felső sarkot célozta meg, de a labda két méterrel fölé szállt. Feczesin helyére Bobál állt be.
90'
2 perc hosszabbítás.
92'
Bobál húzogatott a bal oldali öt és feles sarkánál, majd középre lőtte a labdát, ahol Pekár 4 méterről a kapu közepébe térdelte a labdát! 0-3! Vége is a mérkőzésnek! Szép volt, Fiúk! Mivel a Diósgyőr 1-0-ra nyert egy utolsó pillanatban szerzett góllal, Dorogon, így továbbra is 7 pont az előnyünk velük szemben. Legközelebb hétfőn, 20:00 órakor, hazai pályán a Szeged együttesét fogadjuk.