Honvéd - Vasas 3-1 (0-0)

2018. június 02. 19:00

Helyszín: Bozsik-stadion
Mintegy 25 Celsius fok, és felhős idő fogadta a csapatokat. Együttesünk szürke mez, fehér nadrágban, míg ellenfelünk piros-fekete mezben fekete nadrágban játszanak. Sajnos Burmeister nem tudta vállalni a játékot, Benesnek pedig családi elfoglaltsága miatt van távol. Mintegy 700 Vasas szurkoló kísérte el csapatunkat.

0'
A Honvéd kezdte a mérkőzést.
3'
Ádámot buktatták, majd Egerszegi csúszott el egy kispesti játékost feldöntve. A pálya a meccs előtti felhőszakadástól kissé mély, csúszós.
6'
A nap is kisütött. A két szurkoló tábor hangpárbaja döntetlen. Egy jobboldali Honvéd beadásnál Gazdag maradt lesen.
7'
A játékosok olykor több métereseket csúsznak a vizes gyepen.
9'
Vaskó több méteres becsúszását ítélték szabálytalannak. 35 méterről Banó-Szabó ívelése után lökték védőnket kifele szabadrúgás.
10'
Ádám passzolta be Gaálnak, aki elől 5 méterre felszabadítottak szögletre.
12'
Eppel kap sárga lapot műesésért a 16-os vonalánál.
13'
Bánó-Szabó emelte rá a kifutó Nagy felett. A labdát Ristevski pedig a kapu torkából fölé fejelte.
15'
Lanzafame 40 méteres szabadrúgását húzta le Nagy.
19'
James tette ki Gaálnak a baloldali tizenhatos sarkánál, aki belelőtte Grófba. De Gaált lesen állították meg.
20'
Egerszegi kapott sárgát, buktatásért.
22'
Vida jobblábas, 20 méteres lövése ment 3 méterrel a jobb kapufa mellé.
23'
Tűzijáték a kapunk előtt. Négy lövést blokkoltak védőink, utoljára Bánó-Szabó törte el a labdát.
25'
Ádám vezette a labdát mintegy 20 méteren keresztül, majd ballal 18 méterről mintegy 2 méterrel a keresztléc fölé bombázott.
27'
Gaál lőtt 8 méterről les gólt.
28'
Lanzafame lőtt 9 méterről. a labda a bal belső kapufáról pattant keresztbe a kapu előtt.
31'
Lanzafame lőtt 14 méterről a balösszekötő helyéről, magasan fölé.
34'
Hangya baloldali beadását szögletre mentették. Barczi beadására Ristevski érkezett a 11-es pontnál, ám egy Honvéd játékost lerántott. Szabadrúgás kifelé.
39'
Baloldali Honvéd szögletet Banó-Szabó adja be. Baráth csúsztatta meg a beadást, ami jócskán mellé ment.
41'
A Honvéd 32 méterről végez el szabadrúgást. Banó-Szabó beívelése centikkel kerülte el a felugró Baráth fejét.
42'
Murka lőtt 16 méterről, középről, de Gróf vetődve védte a bal sarok felé tartó lövést.
45'
Vége az első játékrésznek. Jelenleg a 10. bennmaradó helyen van csapatunk.
46'
A csapatokunkban Murka helyére Pavlov állt be a második félidőre. A Honvéd nem cserélt.
47'
A nézőszám 3.782.
49'
Ikenne-King jobboldali lapos beadását Nagy kivetődve megfogta Eppel elől.
53'
Lanzafemé baloldali beadását, Eppel mellre vette, majd elemi erővel a bal felső sarokba bombázott. 1-0!
56'
Pavlov került lövőhelyzetbe a kaputól 8 méterre, de lövés helyett beadást választott, amit a védők felszabadítottak.
63'
Vaskót látta szabálytalannak a játékvezető a 16-os vonalánál.. középen. A szabadrúgást Lanzafame jobbal a jobb felsőbe csavarta. 2-0!
64'
Lanzafame sárgát kapott a mezlevételért.
66'
Lanzafame elől 3 méterre a kaputól szabadított fel James.
68'
Holender kapott sárgát, reklamálásért.
70'
Veszélyesen pattogott a labda a Honvéd ötösén belül de szögletre kanalazták a védők.
74'
Vida kapott sárgát, buktatásért.
74'
74'
74'
74'
76'
Holender közelről bombázott a léc alá. 3-0!
78'
Lanzafame helyett Danilo.
80'
Ikene-King helyén Kovács a pályán.
85'
Hangya bombázott 20 méterről fölé.
86'
Banó-Szabó helyére Májer állt be,
86'
88'
Gaál a gólszerző, aki lecsapott egy rövid hátrapaszra, elvitte Gróf mellett a labdát és az üres kapuba lőtt. 3-1!
90'
3 perc a hosszabbítás.
93'
Vége a mérkőzésnek. Három évi első osztályú tagság után kiestünk a másodosztályba.