Ferencváros - Vasas 1-0

2018. szeptember 07. 11:00

Helyszín: Kocsis Sándor Sportközpont, zárt kapus
24 fok, kellemes idő, napsütés, enyhe szellő. Csapatunk piros-kékben, ellenfelünk zöld-fehérben játszik

0'
Elkezdődött a felkészülési mérkőzés, az első labdaérintés csapatunké
4'
Az első kisebb helyzet a Fradié, egy szögletet követően előbb Ádám Martin hárított a gólvonal előtt, majd a védelmünk újra kifejelte a labdát a rákövetkező lövésnél
6'
Petrjak indult meg a bal szélen, ívelt lövésébe Bősz még belekapott, így átkerült a másik oldalra, de az érkező Fradi-játékos lövését védelmünk hatástalanította.
7'
Bévárdi indult meg a jobbszélen, a megkapott labdát bevitte a tizenhatoson belülre, de Varga jól időzítve kirúgta előle a labdát
11'
Vaskó vágott előre egy labdát, ami Hajdúhoz került, de a beadását a Fradi-védelem leszedte
14'
Vezet a Ferencváros. Csernik baloldali beadásból Sigér az ötösről a jobb alsó sarokba fejelt, Bősz bár vetődött, de nem érhetett oda a labdához.
17'
Petrjak passzát követően Böde folytathatta volna a támadást, de lesen volt
22'
Kelemen mentett többször, előbb Csernik, majd Petrjak beadásaira érkezett jó időben
28'
Bőle beadását előbb Vaskó fejelte ki, majd Heister lőhetett olyan 18 méterről, de több méterrel elszállt a bal kapufánk mellett
34'
A Fradi lőhetett ismét szögletet, ami a tizenhatos felé ívelt és Böde fejelhetett, de a labda az alapvonalon túlra ment
36'
Szabadrúgás csapatunknak, miután buktatták Hajdút. Szatmári végezhette e la szabadrúgást, ami Vaskó feje felett nem sokkal ment el, és a végén Varga kezében landolt
39'
Szabadrúgás a Ferencvárosnak, miután Ádám Martin fellökte Bőlét. A szabadrúgást Leandro végezhette el úgy 17 méterről, de nem jelentett komoly veszélyt a kapunkra, mivel a sorfalunkból fejelték ki a labdát
43'
Heister lőhetett rá a kapunkra olyan 20 méterről, de a labda a bal kapufa mellett gurult el
44'
Bőle lőhetett szabadrúgást, de se Petrjak, se Böde nem ért oda, mivel Vaskó még bele tudott piszkálni. Szöglet
45'
Félidőt jelzett a játékvezető. A Fradinak volt több helyzete, de nekünk is voltak veszélyes lehetőségeink.
45'
A szöglet Otigbához került, de a fejesét Bősz fogni tudta
46'
Elkezdődött a második félidő, több cserét is végrehajtottunk. Király, Hrepka, Szokol, Tóth K. be, Balajti, Vaskó, Hajdú és Talabér le. A Ferencvárosnál Varga, Leandro és Böde helyére Holczer, Csonka és Finnbogason jött.
47'
Finnbogason indult volna kapura, de lest fújt a játékvezető
53'
Bévárdit véleményes módon fújták vissza lesen
55'
Petrjak lépett meg a bal oldalon, beadását azonban Bősz könnyedén megfogta.
55'
Szatmári és Takács összecsúszott, de szerencsére baj nem történt
60'
Ádám Martin kapott egy szép labdát a középpályáról, de Holczer még a lövés előtt el tudta halászni a labdát
64'
Nagy helyzet a Ferencvárosnál, Petrjak beadása jutott el Finnbogasonhoz, akinek lehetősége volt öt méterre az üres kaputól, de mellé belsőzte
66'
Finnbogason fejelhetett egy beadást követően a jobb felső sarok felé, de Bősz jó időzítéssel megfogta a játékszert
67'
Csernik indult meg a bal oldalon, az alapvonalig vitte le a labdát, amit középre lőtt, de védőink résen voltak és kivágták.
70'
Csere a Fradinál: Otigba helyett Orosz a pályán
71'
Kettős csere nálunk: Ádám és Bévárdi helyett Varga Donát és Erős Noel, mindketten a Vasas Kubala Akadémia játékosa
77'
Szokol blokkolta sikeresen Bőle baloldali beadást, így Finnbogasonnak nem volt lehetősége a lövésre
78'
Hrepkát fújták vissza lesen
81'
Varga Donát kapott egy szép labdát a bal szélre, lefutotta a védőjét, az alapvonalról középre adott labdát Orosz felszabadította
88'
Varga Donát indulhatott meg ismét a baloldalon, de szabálytalanul támadta a Fradi-védőt.
90'
Vége a mérkőzésnek, a második félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a Ferencvárosnak. FTC-Vasas 1-0.