FC Ajka - Vasas FC

2021. december 12. 17:00

Játékvezetők: Derdák Marcell. Segítői: Máyer Gábor és Király Zsolt
Helyszín: Ajka Városi Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 20. fordulójában az FC Ajka - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Ajkán plusz 1 Celsius fokos levegőhőmérséklet és gyengén felhős idő van.
Csapatunkban a legutóbbi Soroksár elleni idegenbeli 2-1-es győzelemhez képest kimaradt Berecz. Pátkai és Radó. Helyettük lehetőséget kap Terbe, Sztojka és Rétyi. Érdekesség, hogy az eddig szélső - olykor középső - védő posztján játszó Szivacski, kamatoztathatja rendkívüli gyorsaságát, ezúttal a jobboldali csatár helyén. Hinora ezúttal egy sorral hátrébb, a középpályán bizonyíthat.
Csapatkapitányunk Berecz Zsombor és csatárunk Pekár László begyűjtötték ötödik sárga lapjukat, így ők nem léphetnek ma pályára.
Ellenfelünk az előző fordulóban hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a Csákvár együttesével. Az akkori kezdő csapatból ezúttal kimaradt Présinger, Sejben, és Berzsenyi. Helyettük Görgényi, Szűcs illetve Lehoczky kapott bizalmat.
Amint azt megszokhattuk, az Ajka együttesében is több egykori Vasas játékos található. Így elsősorban a Vasas nevelésű Görgényi, továbbá az ezúttal a keretben nem szereplő Murka, illetve Présinger, valamint a most is kezdő Gaál.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék csíkos mezében,piros nadrágban és lábszárvédőben, míg a hazaiak tiszta fehérben. Elkezdődött a mérkőzés, mi kezdtünk.
2'
Hinora végzett el szabadrúgást a kaputól 30 méterre, a bal összekötő helyéről, ám a hazaiak kifejelték.
4'
Szivacski futott el a jobb szélen, középre adását Feczesin szelidítette meg, majd Rétyihez passzolt, aki már sajnos lesen volt.
5'
Gaál jobb oldali, 28 méteres szabadrúgása után, Lehoczky 5 méterről a bal felső sarokba vágta a labdát. 1-0.
11'
Tóth futott el a bal oldalon, középre adta a labdát, és a 14 méterre érkező Csizmadia kapásból, ballal, a bal alsó sarokba lőtt. 2-0.
14'
Bal oldali szögletet Hinora ívelte be, de a hazaiak felszabadítottak.
16'
Szabadrúgás a baloldal vonaltól, a 16-os magasságában. Hinora beadását a rövid oldalon kirúgta egy ajkai.
17'
Rétyi középről, a 16-os vonaláről rálőtt egy félmagasan pattanó labdát, jobbal, ám a középre érkező labdát könnyen húzta le Horvát.
20'
Jobb oldali szögletet végeztetett el Hinora, de a rövidre érkező labdát kivágták a hazaiak.
23'
Rétyit lökték fel a kaputól 20 méterre, középről. A szabadrúgást Hinora lőtte rá, de a középre tartó labdát, biztosan fogta Horvát.
24'
Csizmadia jobb oldali beadását Tóth 16 méterről, jobbal 1 méterrel lőtte a felső léc fölé.
28'
Tajthy 30 méterről megkínálta Uramot, de a pattogó labda 2 méterre a bal alsó sarok mellé ment.
31'
Bal oldali szögletünk, kis szöglet volt, ám Hinora félmagas beadását kivágták a hazaiak.
34'
Cserélünk. Radó állt be, Terbe jött le.
35'
Szivacski visszalépett a jobb hátvéd posztjára, míg Radó az ő helyén játszik.
40'
Márkvárt ívelte a 16-os vonalánál beinduló Radó felé a játékszert, aki átvette a labdát, ám elcsúszott, így oda lett a gólhelyzet.
45'
1 perc hosszabbítás.
46'
Hinora jobb oldali szögletét kifejelték a hazaiak. Vége az első félidőnek.
47'
Elkezdődött a második játékrész. Hidi M és Bobál állt be, Rétyi és Sztojka jött le. A hazaiaknál pedig Tóth helyére Sejben állt.
48'
Bobál mellel visszatette a labdát Márkvárthoz, aki 16 méterről, középről centikkel lőtt laposan a jobb alsó sarok mellé.
50'
Silye bal oldali beadását Feczesin 5 méterről ráfejelte, a labda a bal alsó sarok felé szállt, és Horvát már a gól vonal mögül kaparta ki, de a játékvezető lest fújt, így nincs szépítés.
53'
Bal oldali szögletet Hinora adta be. A rövid saroknál Márkvárt nem tudta átvenni. Szivacski rántotta le Gaált a felezővonalnál, sárga lap.
54'
Radót lökték fel a 16-oson belül, a jobb oldalon, de nincs büntető.
56'
Nyomunk, támadunk a második játékrész első 10 percében, de egyelőre nem sikerült a szépítés.
59'
Szivacski jobb oldali bedobása után Bobálhoz került a labda, aki 10 méterről, estében rálőtte a labdát, de az a jobb sarok mellé pattogott.
62'
A jobb összekötő helyéről 25 méterre Hinora végezhetett el szabadrúgást, amit Horváth kaparintott meg.
66'
Márkvárt jobb oldali beadását Feczesin 5 méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 1-2.
67'
Hinora 26 méterről, középről lőtt, de Horvát a fél magasan érkező labdát, balra vetődve védte.
71'
Gaál helyére Dragoner állt be.
73'
Bal oldali szögletet Hinora adta be, de kifejelték a hazaiak.
77'
Újabb bal oldali szöglet, Hinora beadását a rövidnél Bobál perdítette középre, de felszabadítottak a hazaiak.
78'
Jobb oldalról végezhetett el szögletet az Ajka. Kenderes beadását Csizmadia fejelte fel magasra, így Uram könnyen le tudta húzni.
79'
Radó adta be a labdát balról, és a labda Tar melléről a bal alsó sarokba pattant. 2-2.
81'
Hinora helyére Vida állt be.
82'
Horvát sárga lapot kapott időhúzásért.
86'
Bobál vehette át üresen a labdát a 16-oson belül, lövését Horváth Dániel vetődve védte.
89'
Márkvárt bal oldali szabadrúgását egy ajkai fejelte ki. Vida bal oldali szöglete után Hidi M lőtt 14 méterről, de Iyinborban elakadt a labda, ami valószínű a jobb sarok mellé ment volna.
90'
4 perc ráadás.
93'
Radót lökték fel. A kaputól 26 méterre középről. Szabadrúgás. Vida a labda mögött. Lövése elakadt a sorfalban.
99'
Silye 25 méteres lövését Horvát bravúrral ütötte ki a labdát a jobb felső sarokból. Vége a mérkőzésnek. Nem sikerült a győzelem. Így a DVTK Csákvár elleni 3-2-es győzelmével ők telelnek a tabella élén 42 ponttal, míg csapatunk 41 ponttal a második helyen. Mögöttünk 38 ponttal pedig a Kecskemét. Legközelebb bajnoki mérkőzést 2022. január 30-án hazai pályán a listavezető diósgyőriek ellen játszunk. Köszönjük egész évi figyelmüket. Áldott Karácsonyt és Új Évet kívánunk a Vasas FC vezetése, és kommunikációs csapata nevében! Mindörökké, Angyalföld!