FC Ajka - Vasas FC

2020. október 25. 17:00

Játékvezetők: Nagy Róbert. Segítői: Berényi Ákos, Kiss Balázs.
Helyszín: Ajka Városi Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank NB II-es Liga 13. fordulójában az Ajka vendégei leszünk. Az ajkai stadionban 13 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, felhős ég fogadta a Játékosokat, és a Szurkolókat. Ami örömteli, az eső nem esik. Ellenfelünk, egy helyezésszámmal mögöttünk, a 12. helyen tanyázik a tabellán. Csapatunknál egy ponttal kevesebbet, 16 pontot szereztek.
Csapatunkban két változás történt az egy héttel ezelőtt DEAC elleni 4-1 arányban győztes csapat összeállításában. Litauszki helyén Szilágyi, míg Vernes helyén Pekár kezd. Mindkét kimaradó kisebb sérüléssel küzd. A kispadunkon már ott van Feczesin Róbert is.
A vendégek összeállítása a megszokotthoz képest a betegségek miatt teljesen felforgatott. Érdemes megjegyezni, hogy a hazaiak kezdőjében három egykori Vasas színekben játszó futballista is helyet kapott: Görgényi Dávid, Présinger Ádám, Rétyi Róbert, sőt a kispadon Zamostny Balázs is helyet foglal.
Csapatunk hagyományos piros-kék-piros mez összeállításban, míg ellenfelünk fehér felsőben és zöld sportszárban.

1'
A mérkőzést csapatunk kezdte.
3'
Megsérült egy egyik asszisztens, vélhetően meghúzódott. Orvosi stábunk ápolja, áll a játék.
6'
Kiss Balázs bal térdét ellátták, de folytatja a munkát. És a játék újra indult.
7'
Pekár szöktette Szivacskit a jobb oldalon, beadását egy védő vágta ki.
9'
Pekárt tartották fel a bal szélen, az alapvonalnál, egy kötény után. Pekár kapu elé kanyarintását Horváth öklözte ki, de Viczián meglökte a kapust, ezért kifele szabadrúgás következett.
13'
A jobb szélen, a 11-es ponttal egy magasságban szabadrúgáshoz jutott az Ajka. A szabadrúgás a kapu fölé szállt.
15'
Pekár végezhetett el szögletet a jobb oldalról, de veszélytelen lett.
18'
Silye futott el Radó labdájával a bal szélen, lapos középre adása elsuhant mindenki lába között. Majd Birtalan került gólhelyzetbe, ám lövése előtt a kaputól 7 méterre meglökték, ám a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
19'
Pátkai szöktette középen, a 16-os vonalánál beindult, majd megtorpant Birtalant, így a labda a kapusé lett.
23'
Radó kapott egy 40 méteres előreívelést, ám a jobb oldalról középre ívelése Birtalan felé rövid volt.
29'
Tar a kaputól 7 méterre buktatta Radót, büntető.
30'
Radó a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1!
31'
Tar a szabálytalanságért sárga lapot kapott.
33'
Hinora próbálkozott egy lövéssel, a kaputól 28 méterre középről, de a labda 3 méterre elkerülte a jobb alsó sarkot.
40'
Pekár kapott sárgát rúgásért.
42'
Bal oldali szöglethez jutott az Ajka. A kis szögletet elügyetlenkedték. Miénk lett a labda.
44'
Radó ugrott ki a leshatáron, majd 16 méterről a kifutó kapust átakarta emelni, de Horváthról a jobb sarok mellé pattant a labda.
45'
A bal oldali szögéletünket kifejelték. 3 perc hosszabbítás.
46'
Silye lépett ki a 16-os vonalától, az alapvonaltól visszagurítását Radó a bal sarok felé lőtte, de Horváth védett.
47'
Viczián sípszó után eldobta a labdát, sárga lap.
48'
Vége az első játékrésznek, amelyben sikerült megszereznünk a vezetést. Időközben kiderült, hogy a büntetőnknél nem Görgényi, hanem Tar buktatta Radót. Így ő kapta a sárga lapos figyelmeztetést is.
49'
Elkezdődött a második félidő, csere egyik oldalon sincs.
51'
Újabb büntetőt kaptunk. Birtalan eltolta a kapus mellett a labdát, aki elkaszálta a lábát.
52'
Radó a jobb sarokba helyezte a labdát. 0-2!
53'
Birtalan helyére Feczesin, míg az Ajkánál Stoiacovici és Tóth Péter helyére Zamostny és Lakatos állt be.
57'
A büntetőnél megsérült Horváth Dániel kapus helyére Horváth Tamás állt be.
58'
Bal oldali szögletet végzett el az Ajka, de kivágtuk a labdát.
61'
Radót buktatták, büntető.
64'
Pekár a bal alsó sarok felé rúgta a labdát, amit Horváth Tamás vetődve kiütött.
65'
Tar Zsolt szépített. 1-2. Egy bal oldali középre ívelést Tar 4 méterről a jobb sarokba fejelt.
67'
Jobb oldali szögletünket Feczesin fejelt rá, ami egy védőről Horvát Tamás kapus kezében kötött ki.
68'
Pekár sprintelt egy előrevágott labdára, a kifutó kapus felett átrepült. Kifele ítélt szabadrúgást a játékvezető.
71'
Pekár helyére Szatmári állt be.
74'
Az ajkaiak kapusedzője sárga lapot kapott reklamálásért.
77'
A jobb oldalról, közel az alapvonalhoz szabadrúgáshoz jutott az Ajka. Nagy beadása a hosszú oldalon egy játékosunk hátáról újból az alapvonalon túlra pattant. Ezek a percek az Ajkáé.
84'
Tarhoz pattant a labda egy beadás után, aki a jobb oldali 16-os sarkától lőtt, de Jova biztosan védett.
85'
Rétyi helyére Irimiás állt be.
89'
Bal oldali szögletet végezhetett el az Ajka. A beívelést Jova ütötte ki.
90'
6 perc hosszabbítás.
93'
Bal oldali szögletünk után a kipattanó labdát Hidi M kapásból rálőtte, több méterrel a jobb sarok mellé szállt a labda.
94'
Radó ugrott ki a félpályától, majd átívelte az üresen érkező Feczesinhez, aki a kapussal szemben a bal sarok mellé gurított.
95'
Radó helyére Kalmár állt be.
96'
Görgényi megsérült, le kellett vinni. Szabadrúgáshoz jutott az Ajka, de a beadást Jova lehúzta.
97'
Hinora kapott sárga lapot.
98'
És vége, sikerült a 3 pontot megszerezni. Szép volt, Fiúk! A kihagyott büntető utáni szépítő gólt követő időszakban felbátorodott az ellenfelünk, és olykor meleg időszakokat éltünk át a kapunk előtt. De a lényeg a győzelem.