Eger SE - Vasas FC

2020. október 28. 12:30

Játékvezetők: Rúsz Márton. Segítői: Szilágyi Norbert, Kövér Tamás.
Helyszín: Szentmarjay Tibor Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A MOL Magyar Kupa 7. fordulójában az NB III-as Eger SE vendégei leszünk. A tét a legjobb 32 csapata közé kerülés. Az egri Szentmarjay Tibor Városi stadionban 17 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, zavartalan napsütéses ég fogadta a Játékosokat, és a Szurkolókat.
Ellenfelünk az NB III. Keleti csoportjában, 25 ponttal az ötödik helyen tanyázik, noha a 40 ponttal listavezető Tiszakécske két mérkőzéssel többet játszott.
Csapatunkban több változás történt a vasárnap 2-1-es győzelemmel végződött Ajka elleni mérkőzéshez viszonyítva. Helyet kapott a kezdő csapatban Rados, Kalmár, Szatmári, Kovács M., Murka, Tóth Bence, és Kilyén, akik a korábbi bajnoki mérkőzéseken kevesebb szerepet kaptak.
A vendégek csapatkapitánya, a Vasas nevelésű 36 esztendős, Vaskó Tamás, aki 2016-tól 2019-ig ismét csapatunkat erősítette, csapatkapitányként.
A hivatalos nézőszám: 500.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg ellenfelünk piros-kék-kék mez összeállításban játszik. A találkozót a hazaiak kezdték. Csapatunkat a szerdai munkanap, és a korai 12:30-as kezdés ellenére, mintegy 100 Vasas szurkoló kísérte el.
2'
A korai nyári időben egyelőre kóstolgatják egymást a csapatok.
3'
Pekár végzett el egy jobb oldali szögletet, amit Kovács talppal, centikkel lőtt a bal kapufa mellé.
4'
Murka cselezgetett a 11-es pontnál, ám lövésébe beleállt egy védő.
6'
Pekár adta be a bal oldalról, az alapvonalról a labdát, Feczesin átvette, egy jó csel után 10 méterről lőtt, de egy védő blokkolt.
7'
Pekár ugrott ki a bal összekötő helyén, lőtt 12 méterről, ám Nacsa kispárgázta a labdát. A bal oldali szöglet után Feczesin a felső lécre fejelt.
8'
Feczesin a gólszerző! 1-0 ide! Feczesin kapott egy labdát a jobbközép helyén, és 9 méterről, jobbal a hosszú jobb alsó sarokba lőtt!
10'
Hamar jött a második. Pekár 26 méterről középről vállalkozott lövésre és jól tette, mert a pattogó labda utat talált a jobb alsó sarokban. 2-0 ide!
12'
17 méterről szabadrúgáshoz jutottunk. Pátkai lövését, amely a jobb alsó sarokba tartott, Nacsa vetődve bravúrral védte.
15'
Feczesin gurított vissza a 16-os előterében, középen, Szatmári jobb belsővel a kapu fölé emelt.
17'
Pekár bal oldali szöglete után Kovács sarokkal küldte a labdát kapura, de az asszisztens lesen találta.
19'
Az Eger jobb oldali szögletet végzett el, de Rados lehúzta a labdát.
21'
Kalmár tört előre, beadása egy védő lábáról az alapvonalon túlra pattant. A bal oldali szögletet egy védő kifejelte.
28'
Pekár 27 méteres szabadrúgása Pátkait találta meg, akinek 15 méteres lövése a védőfalról pattant ki a mezőnybe.
34'
Az utóbbi percekben kissé leült a mérkőzés irama.
36'
Egy parázs helyzet alakult ki a kapunk előtt, több lövés elakadt védőinkben. Majd a bal oldalról egy szabdarúgáshoz jutott az Eger, amit Vaskó fejelt magasan kapu fölé
43'
Egy jobb oldali Eger beadás eljutott a hosszú oldalon helyezkedő Delihez, aki 6 méterről kapásból ballal lőtt, de Rados bravúrral kiütötte a labdát.
45'
Vége az első játékrésznek, amelyet egyértelműen uraltunk, noha az utolsó negyedórában átengedtük a kezdeményezést a hazaiaknak, és Rados bravúrjának köszönhetjük, hogy nem tudott szépíteni az Eger.
46'
Cseréltek a csapatok. Nálunk Murka helyett Szedlár a pályán. Az Eger kettőt változtatott: Vajda és Deli helyett Pál és Debreceni jött be.
47'
Egy bal oldali Pekár szöglettel kezdődött a félidő, de Nacsa kiöklözte a labdát.
49'
Szedlár futott el a jobb szélen, beadását kivágta egy védő, a berobbanó Feczesin elől.
51'
Kalmár futott el a bal szélen, beadását az alapvonalon túlra szerelték. A bal oldali szöglet után nem jutottunk lövőhelyzetbe. Az újabb szögletünk is veszélytelen lett.
55'
Pátkai ugratta ki Feczesint középen, aki 8 méterről átemelte a kapus felett a labdát, de egy védő még a gólvonal előtt utolérte, és kivágta a labdát. A bal oldali szöglet után, Kilyén kapásból 17 méterről a bal alsó sarok mellé bombázott.
57'
Pekár ugrott ki középen, majd 14 méterről lőtt, ám a kifutó Nacsa bravúrral védeni tudott.
59'
A hivatalos nézőszám: 500. A második félidőben először jutott el a kapunkig az Eger. Gresó 20 méteres, balösszekötő helyéről leadott lövését Rados, biztosan védte.
63'
Debreceni 18 méteres lapos lövése akadt el Tóth Bencében.
65'
Kapornai állt be Pátkai helyére.
68'
Boros helyén Olasz folytatta.
72'
Terbe és Köböl állt be, Kilyén és Pekár helyére.
75'
Csendesen csordogál a játék a kora nyárias időben. A hőmérő ugyan 18 Celsius fokot mutat, de a napon ennél melegebbnek lehet érezni.
79'
Az Eger egy jobb oldali szöglethez jutott, Tóth Bence szerelése nyomán. Nemes beadása Pál fejét találta meg, de Rados bravúrral oldalra tolta a labdát.
81'
Kis Gergő helyére Antal állt be.
83'
Egy vitatott légi fejpárbaj után, jobb oldali Eger szöglet. Nemes beívelését kifejeltük. Újabb szöglet után Vaskó fejelte rá a labdát, Rados már verve volt, de Viczián a gólvonalról fejelte ki a labdát.
85'
Szatmári helyére Farkas állt be.
86'
Szedlár jobb oldali beadását Feczesin éppen hogy csak el tudta érni fejjel, így az könnyű prédája volt Nacsának.
86'
A bal oldalról a 16-os vonalával egy magasságban szabadrúgáshoz jutott az Eger.
88'
Gresó helyére Révész állt be.
90'
3 perc hosszabbítás.
91'
Jobb oldali szögletet harcolt ki Szedlár. Köböl beívelése után, Kapornai 18 méterről középről 1 méterrel fölé bombázott.
93'
Vége a mérkőzésnek! Csapatunk a legjobb 32 csapat közé került. Gratulálunk! Szép volt Fiúk!