Dorogi FC - Vasas FC

2020. november 22. 13:00

Játékvezetők: Kovács J. Zoltán. Segítői: Bertalan Dávid, Kiss Balázs.
Helyszín: Buzánszky Jenő Labdarúgó Stadion
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank NB II-es Liga 17. fordulójában a Dorog vendégei leszünk. A Buzánszky Jenő stadionban 6 Celsius fokos levegőhőmérséklet, élénk nyugati szél fúj, derült ég, napsütés fogadta a Játékosokat. A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.
Ellenfelünk, 11 helyezésszámmal mögöttünk, a 17. helyet foglalja el a tabellán. Csapatunknál 10 ponttal kevesebbet, 17 pontot szereztek.
Csapatunkban egy változás történt a két héttel ezelőtt a Soroksár elleni 3-1-es győzelmet elért csapat összeállításában. Litauszki helyett, Otigba a kezdőcsapatban, akinek ez az első bajnoki mérkőzése együttesünkben.
A vendégeknél öt változás történt a legutóbbi bajnoki mérkőzéshez viszonyítva, amelyen Szegeden 1-1- es döntetlent értek el. Tulipán, Dlusztus, Kovács M., Nagyházi és Girsik helyén a mai napon Mursits, Beliczky, Berkó, Nyíri, és Lénárt kapott helyet a kezdő tizenegyben.
A találkozó Gyászszünettel kezdődik, az életének 85. esztendejében november 20-án elhunyt dr. Laczkó Mihály, korábbi MLSZ elnök tiszteletére, aki korábban a Vasas labdarúgó szakosztályának elnökeként is tevékenykedett, és 17 esztendős unokája, Horváth Kornél ma is a Vasas Kubala Akadémia fiatal kapusa.
A Vasas Futball Club őszinte részvétét fejezi ki Laczkó Mihály családjának, nyugodjék békében.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, ellenfelünk piros-fekete-piros mez összeállításban. A találkozót a hazaiak kezdték.
2'
Bal oldali Dorog szöglettel kezdődött a mérkőzés. Tóth B. beívelését Otigba fejelte ki.
3'
Egy jobb oldali dorogi beívelést Mészáros fejelt rá 7 méterről, de Jova vetődve biztosan védett.
5'
Terbe jobb oldali beívelését Feczesin fejelte 12 méterről középre, de Mursits biztosan fogta.
6'
Radó a gólszerző! 0-1! Radó a dorogi térfél közepén kiugrott, egyedül vezette rá a labdát Mursitsra, és 14 méterről a kapus mellett a bal alsó sarokba helyezett.
11'
Terbe jobb oldali beadását Balajti sarokkal helyezte Feczesin felé, de Mursits résen volt és felkapta előle a labdát.
13'
Bal oldali szöglethez jutottak a hazaiak. Tóth Barnabás beívelését Kovács Milán fejelte ki.
15'
Kapunktól 28 méterre jutott szabadrúgáshoz a Dorog. Tóth beívelését Jova kiöklözte a mezőnybe, ám már lest látott az asszisztens.
21'
Radót lökték fel a Dorog kapujától 30 méterre. Balajti félmagas ívelését kirúgták a dorogiak. Majd szinte ugyanonnan végezhetett el csatárunk szabadrúgást, de ezúttal egy hazai védő fejelte ki a labdát.
25'
Bal oldali szögletet harcolt ki Radó. Balajti beadása után szabálytalankodtunk egy dorogi játékossal, így kifele szabadrúgás.
26'
Terbe jobb oldali beívelését Feczesin a 11-es pontról a felső lécre fejelte.
29'
Egy jobboldali dorogi beívelést Jova csak tenyerelni tudott, ám éppen Tót Barna elé, aki rálőtte, de Jova lábát érintve a jobb oldali oldalhálóba lőtt.
30'
Terbe jobb oldali beívelését Pátkai fordulásból, kapásból rálőtte, de egy védő hátáról az alapvonalon túlra pattant. Balajti szöglete után kipattant a labda a 16-oson kívülre, majd Silye kapásból a bal sarok mellé bombázott.
33'
Dorogi szabadrúgás, középről 25 méterről. Ryashko lövése elhalt sorfalunkban.
35'
balajti visszagurítását Kovács Milán középről 24 méterről lött. A léc alá tartó lövést Mursits biztosan fogta meg.
39'
Terbe jobb oldali beadását Balajti 14 méterről kapásból rálőtte, és egy védő belevetődött a labda útjába, a kezét is érintve, de a játékvezető nem látott okot, hogy büntetőt ítéljen javunkra!
41'
Radó 26 méteres lövése egy dorogi hátán megperdült, így Mursits megfogta.
42'
Feczesin a gólszerző! Egy jobb oldalról érkező beadást Feczesin vett át a 11-es pontnál, majd a kimozduló Mursits mellett, elpöckölte a labdát, ami a bal alsó sarokban kötött ki. 0-2!
45'
Nincs hosszabbítás. A játékvezető lefújta a mérkőzést. Biztosan vezetünk, és ha Feczesin fejese a felső lécről befele pattan, még meggyőzőbb lenne előnyünk!
46'
Kezdődik a második félidő. A Dorog cserélt: Vígh és Nyíri jött le helyükre Nagyházi és Girsik állt be. Csapatunk kezdet a játékrészt.
48'
Bal oldali szöglettel kezdtünk. Balajti beadását Otigba fejelte rá a rövid saroknál, de egy védőről pattant az alapvonalon túlra. Az újabb szöglet után Feczesin bombázott a jobb oldali oldalhálóba.
51'
Radót rántották le a dorogi kaputól 28 méterre középről. Silye lövése 1 méterrel a felső léc fölött hagyta el a játékteret.
55'
Silye gurított vissza, az érkező Feczesin 7 méterről kicsit eltörte a labdát, így Mursits menteni tudott.
57'
Ismét Radót rúgták gel a kaputól 20 méterre, középről. Radó lövése a sorfal tetejéről felperdült, így Mursits le tudta húzni a labdát.
60'
Radó tört volna be két védő között a 16-oson belülre, de ollóba fogták, ám a játékvezető nem intett szabálytalanságot.
67'
A jobb oldali szögletzászló elől végzett el szabadrúgást Balajti, de labdáját kivágták.
70'
Beliczky és Csillag helyére, Beke és Szerencsi állt be. Majd mi is cseréltünk, Balajti és Radó helyére Vernes és Szedlár állt be.
73'
Vernes végzett el szabadrúgást a jobb oldalvonaltól a Dorog kapujától 30 méterre. A labdát Otigba fejelte meg, de Mursits védett biztosan.
75'
Lencsés állt be Papp helyére.
78'
Feczesin és Kovács Milán helyére, Szatmári és Pekár állt be.
82'
Nagyházi kapott sárgát, rúgásért.
84'
Lencsés térde sérült meg.Ápolni kell a pályán.
87'
A Dorog már kihasználta öt cseréjét, így 10 emberrel fejezik be a mérkőzést.
91'
Pátkai helyére Ujvárosi érkezett.
92'
Vége a találkozónak! Csapatunk megérdemelten hozta el a 3 pontot Dorogról. Mivel a Budaörs 1-0-ás vereséget szenvedett Szentlőrincen, így 3 pontra vagyunk a feljutó helyen lévő Budaörstől!