Dorog - Vasas 1-2 (0-2)

2017. július 09. 11:00

Helyszín: Dorog, Buzánszky Jenő stadion
Dorogon 27 Celsius fokos levegőhőmérséklet, fátyol felhős ég és enyhe szellő fogadta a játékosokat és a mintegy 100 nézőt. Csapatunkban bemutatkozik Jan Simunek, és a térd műtéte után ismét a cserepadon van Berecz Zsombor, aki pár napja kezdte el a futóedzéseket.

1'
Csapatunk tiszta kékben, ellenfelünk piros-feketében. A Dorog kezdi a játékot.
3'
Ádám jobboldali szögletét Simunek fejelte kapura, de a védők hárítottak.
6'
Murka és Kulcsár kisebb sérülés miatt nem játszhat.
7'
Újabb jobboldali szögletet végzünk el. Ádám beadását Burmeister a rövid ötösnél kevéssel fejelte a hosszú sarok mellé.
10'
Szedlárt vágta fel Hangya a 16-os vonalánál. A szabadrúgást kifejelte Benes.
12'
Remilit buktatták a kapunktól 35 méterre. Remili szabadrúgását Pavlov fejelte kevéssel a jobb kapufa mellé.
17'
Ádámot vágták fel a kaputól 40 méterre. Ádám szabadrúgása túl mélyre sikerült, így Vajda megkaparintotta a labdát.
20'
Vidát buktatták a kaputól 22 méterre, jobboldalon. Ádám ballábas lövése az oldalhálót súrolva hagyta el a játékteret.
22'
Időközben mintegy 300-ra duzzadt a nézők száma.
24'
Benes lépett ki a védőfalból és laposan szöktette Pavlovot, ám a labda gyorsabb volt, mint csatárunk, így kirúgással jöhet a Dorog.
25'
A játékvezető ivószünetet rendelt el.
28'
Kleisz jobboldali beadását, Remili fejelte vissza, Pavlov lövése leperdült egy védőről.
30'
Risztevszki cselezte be magát a baloldalon a 16-oson belülre, de a kapus önfeláldozóan kifutott elé és felszabadított.
30'
31'
Vidát vágták fel a baloldali alapvonalnál. Remili beívelését Vajda öklözte ki az érkező Simunek elől. Szöglet.
33'
GÓÓÓL!!!!! Benes fejjel! Ádám jobboldali szögletét a rövid saroknál érkező, égbe emelkedő Benes fejelte a bal felső sarokba. 0-1!
36'
Simuneket vágták fel a jobboldali alapvonalnál. Ápolni kell. Ádám szabadrúgását Bora fejelte saját kapuja fölé.
38'
Simunek visszatért a pályára. Remili húzta meg a baloldalon, 15 méteres ballábas lapos lövését a kapus vetődve védte.
40'
Vida 20 méteres lapos lövése 2 méterrel ment a jobb kapufa mellé.
42'
GÓÓÓL!!!! Remili-Pavlov-Kire volt a labda útja, Pavlov sarokkal hozta kihagyhatatlan helyzetbe Risztevszkit, aki spiccel a kapus lába között szerzett gólt! 0-2!
45'
Vége az első félidőnek. Csapatunk a nagy meleg ellenére frissen mozgott, és a kombinatív játék két szép gólt eredményezett.
47'
Csapatunk cserél. Lejön Kleisz, Ádám, Burmeister, Risztevszki. Bejött: Szivacski, Vaskó, Király, Berecz.
49'
Szedlár 25 méteres, jobblábas lövése 3 méterrel a kapu fölé szállt.
52'
Pavlovot birkózták le a kaputól 35 méterre. A szabadrúgás után felszabadított a Dorog védelme. Berecz 22 méteres lapos lövése 2 méterrel a jobb kapufa mellé szállt.
56'
Vida 16 méteres lövése egy védőről szögletre pattant. A jobboldali szöglet Bereczet találta meg, aki középről a kapu fölé fejelt.
58'
Szivacski ment el a jobboldalon, futtatta Pavlovot, aki beadta, az érkező Szivacski fölé bombázott, 6 méterről a védőktől szorongattatva.
60'
Cseréltünk. Lement Kamenár, Simunek, Vida és Pavlov. Érkezett: Póser, Debreceni, Czingráber és Ferenczi.
63'
Szedlár cselezett a 16-os előterében, majd 15 méterről lőtt, de Póser a helyén volt.
64'
Berecz 22 méteres lövése kevéssel szállt a felső léc fölé.
65'
Király 20 méteres lövésébe állt bele egy védő.
66'
Ismét Szedlár percei következtek, és lövése alig ment a kapu mellé.
67'
A Dorog csaknem sort cserélt.
70'
Ismét ivó szünetet rendelt el a játékvezető.
76'
A Dorog ismét cserélt. A kapuban Vajda Gellért folytatja Vajda Dániel helyett.
78'
Szivacski kapott egy csomagot. Remili szabadrúgása a jobboldali alapvonaltól, Ferenczi fejét találta meg, ám a labdát a kapus megfogta.
80'
Ismét Remili ívelt be szabadrúgást a jobboldali alapvonal mellől. Vaskó érkezett és erős jobb alsó sarok felé tartó fejesét vetődve hárította Vajda G.
82'
Ferenczi indította Remilit a balösszekötő helyén. Csapatkapitányunk igazítás nélkül ballal rálőtte, és a labda a kapuson már túljutott, de sikerült visszanyúlnia és megkaparintott a labdát.
84'
Hangya ment el az alapvonalig, visszagurítását Remili kapásból a kapus lábára bombázta.
86'
Jobboldali szögletet Remili végzi el, de a kapus kiöklözte.
88'
Király ugratta ki Ferenczit, akinek lövése a felső lécről a gólvonal elé pattant, de sajnos nem lett gól.
89'
Sitku szépített! Dorogi szabadrúgás után a felső lécről visszapattanó labdát, a szemfüles Sitku közelről a kapuba pofozta. 1-2!
90'
Király ment el a baololdalon az alapvonalig, visszagurítását Debreceni lőtte rá közelről, de Vajda G. védett.
91'
Remili szabdrugását Ferenczi fejelte 5 méterről a kapura, de Vajda G. védett.
92'
Remili jobboldali szögletét Vaskó fejelte rá, de a védők felszabadítottak.
93'
Vége a mérkőzésnek. Győzelmünk megérdemelt, bár a Dorog szívós ellenfélnek bizonyult. Ez év februárjában szintén 2-1-es győzelmet arattunk ugyanitt a Dorog ellen.