2021. április 07. 16:30

Játékvezetők: Lovas László. Segítői: Márkus Péter, és Belicza Bence Péter.
Helyszín: DEAC Sportpálya
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
A Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 31. fordulójában a DEAC vendégei leszünk.
A találkozó 16:30 órakor kezdődik.
Debrecenben 6 Celsius fokos levegőhőmérséklet, felhős ég, fogadta a Játékosokat.
Ellenfelünk a 30. forduló után 16 ponttal az utolsó, 20. helyet foglalja el a tabellán, 14 ponttal szereztek kevesebbet, mint az előttük lévő három együttes: a Szentlőrinc, a Kazincbarcika, és a csak több győzelmének köszönhetően még bennmaradó helyen tanyázó Siófok.
Ugyan még 8 forduló hátra van a bajnokságból, amelyen legfeljebb 24 pont szerezhető, ám csodás feltámadásnak kellene bekövetkeznie, hogy a kisebbik hajdúsági csapat megőrizze másodosztályú tagságát.
Csapatunkban, a Nagypénteken a Szegedet 1-0-ra legyőző kezdő tizenegyéhez viszonyítva egy helyen módosított Schindler Szabolcs vezetőedzőnk.
Hiányzik Kovács Milán, helyette Hinora Kristóf lép pályára a kezdő tizenegyben.
A hazaiaknál pedig az előző fordulóhoz képest - amikor a Békéscsaba otthonában szenvedtek el 3-0-s vereséget – három helyen van változás a kezdő tizenegyben. Sárosi, Nagy Z. és Orosz helyett Nagy K., Székely és Kenderesi kap lehetőséget ma délután.
A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék-piros összeállításban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozót a hazaiak kezdték.
3'
Pekár végezhetett el szabadrúgást a bal oldali 16-os sarkának előterében, de beívelését kifejelte egy védő.
3'
Rezes csapott le egy rossz passzra, majd megiramodott a kapunk felé, majd 14 méterről lőtt, de Jova biztosan védett.
6'
A mérkőzés előtt fél órával még szállingózott a hó, de most kisütött a nap.
9'
Kenderesit lökte fel, Otigba. Szabadrúgás a kapunktól 28 méterre. Rezes lapos lövését, ha másodjára is de Jova megfogta a bal alsó sarok elől.
11'
Papp kapott sárga lapot Feczesint buktatta.
12'
Pekár bal oldali szöglete után Hinora lőtt 24 méterről, de Zöldesi vetődve megfogta a a veszélyesen pattogó labdát.
14'
Viczián jobb oldali beadását Feczesin készítette le fejjel Radó felé, de egy védő felszabadított.
21'
Rezes 23 méterről, a bal összekötő helyéről lőtt, de labda mintegy 2 méterrel a bal felső sarok fölé szállt.
23'
Feczesin, a jobb oldali 16-os sarkától beljebb 2 méterrel a védők lábai között lőtt, de a lapos labdát Zöldesi biztosan védte.
26'
Bal oldali szögletet harcolt ki Pekár. Beívelését Zöldesi öklözte ki a mezőnybe.
33'
Radót vágták fel. Szabadrúgás a jobb oldali 16-os sarkának előterében. Pekár beadását Viczián 10 méterről előrevetődve a bal alsó sarokba fejelte. 0-1!
36'
Közben Feczesin bal combját ápolják az oldalvonal mellett. Csatárunk visszabicegett a pályára, de úgy tűnik le kell jönnie, mert nem tudja folytatni a játékot.
38'
Közben Szatmári terült el a térfelünkön. De tudja folytatni a játékot. Pár perce létszám hátrányban játszunk.
39'
Vernes csapott le egy eladott labdára a 16-os előterében, balra passzolta Radó elé, aki 8 méterről a kapu fölé bombázott.
39'
Vernes áll be Feczesin helyére.
43'
Jobb oldali szöglettel jövünk. Pekár beadása elsuhant a berobbanó játékosaink feje mellett.
45'
Egy perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek. Pozitív, hogy vezetünk, de kellemetlen hír, hogy Feczesin megsérült.
47'
Elkezdődött a második félidő. Csapatunkban nem volt változás. A DEAC-nál Sidibe állt be Kenderesi helyére.
48'
Kundrák kínálta meg egy lapos lövéssel Jovát, de kapusunknak nem okozott gondot a hárítás.
49'
Vernes tört be a jobb oldalon a 16-oson belülre, majd az alapvonalról lágyan beívelte a labdát, de Zöldesi lehúzta a labdát.
53'
Pekár harcolt ki egy bal oldali szögletet. Pekár csavarodó beadása a háló tetején landolt. Kirúgás.
56'
Radó 15 méteres lövése egy védő lábáról perdült kapu mellé. Bal oldali szöglet. Pekár beadását Szatmári a rövid saroknál megcsúsztatta, de a labda kifele pattant, így veszélytelen lett.
58'
Terbe kapott sárga lapot, rúgásért.
62'
Bal oldali DEAC szögletet Szatmári fejelt ki a rövid saroknál.
65'
Jobb oldali szögletet harcolt ki Terbe. Pekár beadását Viczián fejelte rá 12 méterről, de egy védő kivágta a labdát.
67'
Ezúttal bal oldalról ívelhetett be szögletet Pekár. A rövid saroknál Kundrák fejelte ki a labdát. Most bal oldalról következhetett Pekár. A labda Otigba lábát találta meg, de szerelte egy védő.
69'
Székely került gólhelyzetbe, de 12 méterről a jobb összekötő helyéről csúnyán fölé durrantott.
70'
Bényei vágta fel Pekárt, sárga lap.
71'
Pekár szabadrúgása a bal oldalvonal mellől senkit sem érintve hagyta el a hosszú saroknál a játékteret.
74'
Viczián lökte meg a kiugró Sidibét. Sárga lap.
76'
Birtalan lépett pályára Hinora helyére.
77'
Rezes helyére Kertész állt be.
78'
Radó lőtt középről, 15 méterről, de a labda a jobb kapufáról pattant kifele.
80'
A jobb oldalvonal mellől a 16-ossal egy magasságban végzett el szabadrúgást Pekár. A beívelés közben lökött Otigba kifele szabadrúgás.
83'
Radó a bal oldali ötös sarkánál levette a labdát, de a kezére pattant a labda, így oda a lehetőség.
86'
Csaknem kiegyenlített a DEAC, de Sidibe közeli lövését Viczián a gólvonalról vágta ki. Az ellentámadásból Vernes robogott át a DEAC térfelén, majd 10 méterről lőtt, de Zöldesi védett, majd a kipattanót Radó lőtte rá, de ezt is védte a kapus.
88'
Pekár bal oldali szögletét Zöldesi húzta le.
89'
Tóth Bence lökte fel Kiss Bencét, sárga lap.
90'
2 perc hosszabbítás.