Budaörsi SC - Vasas FC

2022. május 15. 17:00

Helyszín: Budaörsi Városi Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 37. fordulójában a Budaörsi SC - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Budaörsön 28 Celsius fokos levegő hőmérséklet, derült, napos idő van.
Csapatunkban négy változás történt a legutóbbi Szentlőrinc elleni 4-1-es győzelmet elért kezdő tizenegyhez képest. Kimaradt Iyinbor, Márkvárt, Zimonyi, és Ihrig-Farkas. Helyeikre Otigba, Pátkai, Radó, valamint Szalai került.
A budaörsiek az előző fordulóban 1-1-es döntetlent értek el a Csákvár ellen. Az akkori egy héttel korábbi kezdőcsapathoz képest két változás történt. Kimaradt: Fényes és Sajbán M., míg helyeikre Gyurácz valamint Kojnok került.
A nézőszám 1600, amiből 400 Vasas szurkoló.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg a hazaiak zöld-fekete-fekete összeállításban. A hazaiak sportszerűen sorfalat álltak bajnokcsapatunknak. A mérkőzést a budaörsiek kezdték.
3'
Csapatunkat mintegy 400 Vasas szurkoló bíztatja a helyszínen.
5'
Radó első gólunk szerzője. 0-1! Berecz labdájára lecsapott Radó, a térfél közepén, majd a kifutó kapus felett 16 méterről a kapuba emelt.
7'
Pátkai 17 méterről leadott lövését, amely középre tartott pattogós labda volt, Tóth Gábor biztosan fogta meg.
18'
Pátkai ívelte át a bal szélről a jobb szélen felfutott Cipf elé, aki a jobb oldali 16-os sarkáról át szerette volna ívelni Tóth kapus felett, de nem tudott túljárni az eszén.
20'
Pintér 18 méteres lapos lövése dolgoztatta meg Jovát, ám kapusunk biztosan hárította a középre tartó labdát.
22'
Radó megszerezte második gólját, ami egyúttal csapatunk második találata. A kaputól 8 méterre Radó-Hinora-Radó volt a labda útja, küzdöttek többen a labdáért, de Radó előre nyúlva, cipő heggyel elérte a labdát, és a bal alsó sarkba gurított a kifutó Tóth mellett. 0-2!
26'
A megsérült Petneházi helyén Molnár folytatja.
28'
Radót buktatták a kaputól 30 méterre, középen. A szabadrúgást Hinora Litauszki felé ívelte, de előle egy védő tisztaázott. Hinora bal oldali szögletét Cipf 7 méterről fejjel a bal kapufára fejelte.
31'
Otigba harmadik gólunk szerzője. Hinora bal oldali szöglete után a labda ott pattogott az öt és felesnél. A legkorábban Otigba eszmélt, és a kapu jobb sarkába pöckölte a labdát. 0-3!
35'
Balázs csaknem szépített. Kiugrott középen, majd elrúgta a labdát Jova mellett, a labda a bal kapufáról visszapattant elé, de estében a bal kapufa mellé perdítette a labdát.
42'
Bal oldali hazai szöglet után Otigba fejelte ki szögletre a labdát. Ezúttal jobbról. A kis szöglet után ismét szöglet. Ezután sikerült felszabadítanunk.
45'
1 perc a hosszabbítás.
46'
Cserélt a Budaörs. Beállt Molnár, Horváth, Vankó. Nem jött ki a második félidőre Zsidai, Balázs, és Petneházi.
46'
Vége az első játékrésznek. Biztosan vezetünk, bajnokhoz méltóan játszunk.
47'
Hinora futott el a jobb összekötő helyén, Berecz kitűnő indításával, majd 8 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-4!
49'
Tóth Keve húzta meg a jobb szélen, majd 14 méterről, jobbal lőtt, ám Jova vetődve védte a bal alsó felé tartó labdát.
57'
Négyet cseréltünk. Elhagyta a pályát Berecz, Silye, Cipf, Szalai. Beállt Szilágyi Zoltán, Ihrig-Farkas, Feczesin, és Szilágyi Szabolcs.
59'
A csapatkapitányi karszalag Feczesin karjára került.
63'
Bal oldali hazai szöglet. Vankó beadása után Szivacski szerelése miatt újabb, ezúttal jobb oldali szöglet. Ezután pedig felszabadítottuk a kapunkat.
65'
Jobb oldali hazai szöglet. Vankó beívelését Hinora oldotta meg a hosszú oldalon rárúgta ellenfelére a labdát. Kirúgással jöttünk.
67'
Ihrig-Farkas jobb oldali lapos beadását Feczesin az öt és felesnél perdítette kapura, de nem volt benne elég erő, így egy védő fel tudott szabadítani.
72'
22 méterről végezhetett el szabadrúgást Hinora. A jobb felső sarok felé tartó labdát Tóth bravúrral ütötte oldalra.
73'
Csere mindkét oldalon. Molnár helyére Winkler állt be, míg nálunk Hinora helyére Sztojka állt be.
81'
Bal oldalról végezhettünk el szögletet Sztojka révén. A beívelésre a rövid saroknál érkezett Pátkai, aki a kapunak háttal megcsúsztatta a labdát, ami a rövid, jobb felső sarokba vágódott a felső lécről, a hálóba. 0-5!