Budaörs - Vasas FC

2020. augusztus 26. 17:30

Játékvezetők: Barna Gábor, segítői: Horváth Zoltán, és Kiss Balázs.
Helyszín: Grosics Gyula Stadion
Szeretettel köszöntjük Szurkolóinkat és Olvasóinkat! Tatabányán, a Grosics Gyula stadionban hamarosan kezdődik a Budaörs - Vasas Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 6. fordulójának mérkőzése. Csapatunkban a vasárnapi Haladás elleni bajnoki találkozóhoz viszonyítva Tóth Bence, Pekár, és Birtalan helyett, Kleisz Csató, és Vernes a kezdő tizenegyben. Ellenfelünknél Sajbán, és Halmai helyett Horváth Roland, és Pethő kezdi a játékot.
Tatabányán 30 Celsius fokos levegőhőmérséklet, enyhe szellő, és verőfényes napsütés fogadta a játékosokat és a nézőket. A hétközi szerdai naphoz képest mintegy 400 Vasas szurkoló kísérte el csapatunkat.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék-piros szerelésben, míg a "hazai" csapat zöld-fehér keresztcsíkozású mezben, fekete nadrágban és lábszár védőben. A meccset ellenfelünk kezdte.
4'
Egy jobb oldali beadást 7 méterről Pethő fejelte a felső lécre.
5'
Zeke került gólhelyzetbe, a bal oldalt néhány jó csel után az ötös sarkáról lőtt, de Csató lábán elhalt a lövés. Közben a játékvezető lest ítélt.
7'
Tamás bal oldali beadására középen Zeke elől szereltünk.
9'
Bal oldali budaörsi szöglet után Marques-Airosa lőtt 20 méterről, középről 2 méterrel a jobb kapufa mellé.
13'
Vernes lépett ki a 16-os vonalánál, lendülettel, majd a kaputól 7 méterre szerelték. A szöglet után Szatmári próbálkozott lövéssel, de a védők hárítottak. Majd Szatmári került lövőhelyzetbe a kaputól 18 méterre, de a jobb alsó felé tartó labdát Kovács védte.
17'
Szatmári indította egy hosszú labdával Radót, de előle Kékesi fejelte haza a labdát.
21'
Nyári 22 méterről, fordulásból lőtt, a labda 1 méterrel a kapu fölé szállt.
22'
Jobb oldali budaörsi szögletet fejeltünk ki.
23'
Hinora és Radó passzolgatott a jobb oldalon, majd Radó betört a 16-oson belülre, és egy védő lába között laposan rálőtte, de Kovács résen volt.
24'
Pethő jutott lövéshez egy kényszerítő után, a jobbösszekötő helyén, és Jovának bravúrra volt szükség, hogy a léc alól kiszedje az életerős lövést. Ivószünet.
29'
Balajti ugrott ki Szatmári labdájával, de az asszisztens lesen állította meg.
33'
Szatmárit vágták fel a kaputól 30 méterre. Vernes előreívelését Litauszki fejelte jócskán a bal kapufa mellé.
35'
Kleisz a jobbösszekötő helyén került lövő helyzetbe, de labdája 1 méterrel a kapu fölé szállt.
37'
25 méterről szabadrúgáshoz jutottunk. Vernes lövése kilőtt a sorfalból egy hazai játékost. Ápolni kell.
40'
Vernes a jobb oldali 16-os sarkához közel szabadrúgást végezett el, ami túl hosszú volt. De Litauszki elérte, ám a beadás veszélytelen lett.
45'
Jobb oldali budaörsi szöglet után újrázhatnak. Horváth felugrás közben elütötte Jovát, kapusunkat ápolni kell. Horváth sárgát kapott. 2 perc hosszabbítás.
47'
Horváth Roland a gólszerző. 1-0. A budaörsiek csatára a térfelünk közepén kiugrott, és mielőtt Jova odaért volna a labdához, elrúgta mellette, és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki.
48'
Radó helyén Pekár a második félidőben. Nyári helyén Sajbán.
49'
Bal oldali beadást Horváth fejelt kapu felé, majd Pethő még belepiszkált a labdába, de az a kapu mellé szállt.
51'
Pekár a jobb oldali 16-os sarkától laposan lőtt, de a labdát Kovács biztosan fogta meg.
52'
30 méterről a Budaörs végzett el szabadrúgást, ami lecsorgott a sorfalunkról, és a labdára Kékesi csapott le, de 9 méteres lövését védte Jova.
54'
Pethő a gólszerző. 2-0. Egy jobb oldali beadást Csató fejelt el Jova elől, a labda Pethő elé került, aki 3 méterről az üres kapuba fejelt.
59'
Vernes a gólszerző! 2-1! Silye szöktette középen Vernest, aki a kifutó Kovács felett, 14 méterről a kapu közepébe emelt.
64'
Bal oldali szögletet végzett el a Budaörs. A rövid saroknál felszabadítottunk. Újabb szöglet, de Petneházi beívelésé kiütötte Jova.
65'
Horváth Roland beadásszerű lövése a hálóban kötött ki. 3-1.
66'
Birtalan állt be Balajti helyére.
70'
Ivószünet. Majd budaörsi szabadrúgás 30 méterről. Petneházi beadása a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.
73'
Pethő helyére Horváth Emil állt be.
76'
Jobb oldali budaörsi szöglet. Petneházi beadását Kékesi fejelte 8 méterről, kevéssel a kapu fölé.
79'
Pekár jobb oldali lapos beadására Birtalan startolt, de Kovács megelőzte, és vetődve megfogta a labdát.
83'
Viczián és Kékesi összefejeltek a Budaörs kapuja előtt. Ápolni kell mindkettőjüket.
84'
Visszatérhetett a két sérült.
86'
Hinora és Zeke kapott sárgát, kakaskodásárt.
87'
Horváth Roland helyén Halmai a pályán.
88'
Szatmári kapott sárgát, felvágásért.
90'
3 perc hosszabbítás.
92'
Hidi M 17 méterről, a jobb oldali 16-os sarkától lőtt, de a labda a bal kapufa mellé szállt.
93'
19 méterről középről Pekár végezhetett el szabadrúgást, de a bal alsóból Kovács kiszedte a labdát. És vége a mérkőzésnek. Sajnos ezen a délutánon jobb volt nálunk a Budaörs.