Békéscsaba 1912 Előre - Vasas FC

2021. október 03. 17:00

Játékvezetők: Szigetvári Márk. Segítői: Varga Gábor, Tőkés Róbert.
Helyszín: Békéscsabai Kórház utcai Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 11. fordulójában a Békéscsaba - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Békéscsabán 22 Celsius fokos, napos idő van.
Csapatunk a szerdai Nyíregyháza elleni 2-0-ás győzelmet elérő kezdőcsapattal lép pályára ezúttal is.
Ellenfelünk a 10. fordulóban 2-1-re győzött idegenben a Csákvár ellen. Az akkori kezdő 11-ből ma négyen kimaradtak: Nagy S., Bora, Varga, illetve Pantovics. Helyükre Farkas M., Szabó P., Máris, Puskás került.
Mint közismert, a hazaiak vezetőedzője, Schindler Szabolcs, korábban csapatunkat irányította.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg a hazaiak lila-fehér csíkos mezben, és lila alsóban. A mérkőzést a csabaiak kezdték.
6'
Egyelőre a Békéscsabánál van többet a labda, de gólhelyzet még nem alakult ki egyik oldalon sem.
8'
Pekár ment el a jobb szélen, egy megkerülős csellel, majd beadását Hinora vette át a hosszú oldalon, de nem sikerült lövőhelyzetbe kerülnie.
11'
Pekár jobb oldali beadásáról Radó maradt le a hosszú oldalon az öt és felesnél.
16'
Radót lökték fel hátulról, a kapujuktól 28 méterre, Bobál a vezető gólunk szerzője! 0-1! Hinora beívelését Bobál a 11-es pontról a jobb sarokba fejelte.
22'
Jobb oldali szögletet végezhetett el Pekár. A beívelés után Radó elé került a labda, aki 14 méterről, ballal, kapásból 1 méterre a bal kapufa mellé lőtt.
23'
Szabó és Hinora kapott sárga lapot, kakaskodásért.
24'
A bal oldalról végezhetett el szögletet a Békéscsaba. A beívelés a hosszú oldalon egyedül találta Szabót, aki 8 méterről a kapu fölé fejelt, 2 méterrel.
27'
Radó szöktette Pekárt, de a kifutó Czinanó a kapujától 15 méterre kivetődve megkaparintotta a labdát, csatárunk elől.
30'
Jobb oldali hazai szögletet Jova öklözte ki.
32'
Radót lökték fel, a bal összekötő helyéről, 17 méterre. Pekár félmagas lövése a sorfalról pattant vissza, majd csatárunk duplázása is elakadt egy hazai játékosban.
35'
Bobál indult be Radó labdájával, csatárunk 10 méterről átakarta emelni a kifutó Czinanó felett, de túlságosan magasra sikerült, így 2 méterrel a kapu fölött hagyta el a játékteret a labda.
45'
Nincs hosszabbítás. Vége az első játékrésznek.
46'
Hinora helyén Hidi M folytatta a játékot. A csabaiaknál nem volt csere. Csapatunk kezdte a második félidőt.
49'
Bal oldali szögletet végezhetünk el egy Silye beadást blokkolt egy védő. Kis szöglet után Czinanó öklözte ki a labdát, majd Hidi M lőtt 17 méterről, de az elakadt egy hazai játékosban.
53'
Kitl kapott sárga lapot reklamálásért.
56'
Pekár kapott sárga lapot buktatásért.
60'
Pantovic és Varga jött be, Lukács és Szabó le. Csapatunkban lejön Márkvárt, hekyén Pátkai folytatta. Feczesin állt be Bobál helyére.
64'
Pekárt elkaszálta Czinanó. Büntető.
65'
Czinanó a büntetőnél elkövetett szabálytalanságáért kapott sárga lapot.
65'
Radó magabiztosan a jobb felső sarokba helyezte a labdát a balra mozduló Czinanó mellett. 0-2!
67'
Gránicz állt be Horváth helyére.
68'
Pátkai kapott jó labdát Pekártól a bal összekötő helyén, majd 8 méterről lőtt, ám a labda a jobb kapufáról pattant az oldalvonalon túlra.
70'
Radó csapott le eg labdára a 16-os előterében, megpróbálta átemelni Czinanó felett, de a kapusnak sikerült belekapnia, így egy visszarohanó védő felszabadított.
72'
Radó tört kapura a bal összekötő helyén, majd a kaputól 12 méterre a kifutó Czinanó becsúszva szerelte.
74'
Nagy S. állt be, Kitl helyére, Máris helyére pedig Kovács Á.
78'
Jobb oldali csabai szögletet kifejeltük a rövid saroknál.
78'
Otigba kapott sárga lapot, mert nyújtott lábbal szerelt.
79'
Radó jött le, Terbe állt be.
81'
Jobb oldali szögletet végezhetett el Pekár. A kifejelt labdát Pátkai lőtte rá, de blokkolták.
82'
Pátkai-Berecz-Pátkai kényszerítőzés után Pátkai 12 méterről, jobbal, laposan a lábak között a kapu közepébe lőtt! 0-3!
85'
Szilágyi Szabolcs állt be, Pekár hagyta el a pályát.
88'
A csabaiak jutottak a bal oldali 16-os előteréből szabadrúgás. A beívelést Jova biztosan ütközte ki.
90'
Bal oldali hazai szögletet a rövid saroknál kivágtuk. 2 perc hosszabbítás.
92'
Vége a találkozónak! Magabiztosan győztük le a csabaiakat! Mivel a Haladás 2-1-re legyőzte a Budaörsöt, a Kecskemét a 93. percben 1-0-ra idegenben a Györt, így 23 pontunkkal a harmadik helyen vagyunk a 25 pontos Haladás, és a 24 pontos Kecskemét mögött. Legközelebb - a válogatott szünetet követően - október 18-án, hétfőn hazai pályán a III. kerületet fogadjuk bajnoki mérkőzésen. Köszönjük figyelmüket! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!