Vereség a Videoton ellen

2015-11-21 17:27
Csapatunk 2-0-s vereséget szenvedett a bajnok Videoton otthonában.

Jól kezdtük a mérkőzést - meglepve ezzel a hazaiakat -, hiszen már az első öt percben két-három lehetőségünk is adódott. A második percben először Ubiparip fejelt kapufát, majd Pavlov hibázott közvetlenül a kapu előterében, de Remili is gólt szerezhetett volna egy perccel később. A dinamikus kezdést követően a játék normális iramra váltott, majd a 11. percben sajnos a hazaiak jutottak vezetéshez, Kovács tekert külsővel a kapunkba (1-0). A játék irányítását fokozatosan átvették a fehérváriak, a 33. percben, egy hatalmas Gyurcsó-szabadrúgást követően pedig már kettővel növelték az előnyüket (2-0). Az egy-két lehetőségünktől eltekintve a hazaiak domináltak a félidő további részében is, 2-0-s hátránnyal fordultunk.

A második játékrészben az iram meglehetősen alábbhagyott. A fehérváriak viszonylag magabiztosan tartották a két gólos előnyüket, de igazán nagy gólhelyzeteket nem tudtak kialakítani a kapunk előtt, sajnálatos módon mi sem. Próbáltuk többet birtokolni a labdát, de csak elvétve jutottunk el a hazai kapuig. A második félidőben Könyves előtt adódott a legnagyobb helyzet, az 56. percben Pavlov indította kiválóan, Könyves útjában már csak Danilovics állt, aki nem dőlt be a támadónk cselének, és megkaparintotta a labdát. Több lehetőségünk nem adódott a mérkőzésen, így végül 2-0-s vereséget szenvedtünk a Sóstói Stadionban. (Fotó: vidi.hu)