Vasas Öregfiúk - Magyar Válogatott Öregfiúk 1-3 - Várady Béla emlékmérkőzés

2014-04-12 00:00
Ma ünnepelte volna 61. születésnapját a Vasas és a Magyar válolgatott egykori bombázója, Várady Béla. Az emlékére megrendezett barátságos mérkőzésen a Magyar Öregfiúk válogatott 3-1-re legyőzte a Vasas Öregfiúk válogatottját.

A mérkőzés 16.30-kor kezdődött. A kezdőrúgást Várady Béla unokája, Tamás végezte el. A mérkőzés kezdete előtt másik unokája, Vivien, hangüzenetben köszönte meg a Vasas SC-nek, a Vasas Fc-nek, az MLSZ-nek és a résztvevő kiváló egykori labdarúgóknak, hogy nagypapájuk emlékét megtisztelték jelenlétűkkel, illetve megszervezték ezt a mérkőzést.

Kétségtelen, hogy ennyi kiváló labdarúgó egyszerre nem volt még az Illovszky Stadion center-pályáján.

A 8. percben Birinyi kapott balról egy kihagyhatatlan passzt, amit higgadtan a jobb alsó sarokba gurított. 1-0!
A Vasas egylori sztárjainak tetszetős játéka fellelkesítette a B középen Ultrákat, akikk ütemes "Játszik a VASAS!!" rigmusokkal serkentették még nagyob tempóra a játékosokat. A csapatok folyamatosan cserélgetnek.
A 20. percben Orosz Ferenc kapott egy kitünő labdát a Vasas kapujától 6 méterre és ballal laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1!

A második félidő kezdőrúgását is Várady Béla kisunokája végezte el, a mindössze 4 éves Máté.
A 46. percben a Magyar Öregfiúk Válogatott megszerezte a vezetést, a gólt Rósa Dénes szerezte. 2-1
Elhúzott a Válogatott, Szabó József révén megszerezték a 3. góljukat is, ezzel az eredmény 3-1-re módosult.

Az eredmény a későbbiekben sem változott, a Magyar Öregfiúk Válogatott 3-1 arányban győzedelmeskedett a Vasas Öregfiúk csapatával szemben.