Továbbjutást ért a győzelmünk a Ligakupában

A labdarúgó Ligakupában szerdán déálután rendezték meg a csoportmérkőzések záró, azaz hatodik fordulóját.

Vasas FC-MTK 2-1 (1-1)

Illovszky-stadion, 200 néző, vezette: Böcskei Balázs (Horváth Z., Makkosné)

Vasas: Lékai - Görgényi, Izing, Schulz, Horváth L. - Cseke (Zamostny, szünetben), Gál, Nagyházi, Horia (Ádám, 64.) - Berecz, Remili (Boka, szünetben). Edző: Dirk Berger.

MTK: Abu - Batizi, Tóth F., Poór, Hajdú Á. - Ayub (Horváth P., szünetben), Sipos B., Pintér A. - Frank (Asztalos, 68.), Vass, Varga Sz. (Bese, szünetben). Edző: Garami József.

Vezetőedzőnknek túl sok variálási lehetősége nem volt hátsó alakzatunkat illetően. Lékai Soma kapuba állítása már napokkal korábban eldőlt, hiszen Hermány Bence eltiltás, Németh Gábor pedig sérülés miatt nem állhatott Dirk Berger rendelkezésére. A védelemből már korábban kidőlt Fabricio Lopes és Nagy Gábor - mindketten műtét után lábadoznak -, szombaton, Kozármislenyben sérült meg Engel Alex, míg az elmúlt hetekben a védelem tengelyében játszó Shane Recklet eltiltás miatt nem kerülhetett a keretbe. Így igazából összesen négy(!) - ha Boda Józsefet is kinevezzük hátvédnek, akkor öt - egészséges védőnk maradt szerdára.

5. perc: Berecz játszotta tisztára magát a balösszekötő helyén, mikor az ötös sarkán Tóth Ferenc buktatta, a játékvezető sípja azonban néma maradt, a jogos büntető elmaradt.

9. perc: Görgényi Dávid 25 méterről, jobbal, óriási lövést eresztett kapura, labdája védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba, 1-0.

18. perc: Első lehetőségéből egyenlített az MTK: Vass Patrik lépett ki középen, lerázta magáról Izinget, kicselezte a kapujából kilépő Lékait, ám közben kisodródott. A bal oldali alapvonalról azonban pontosan gurított vissza, érkezett Varga Szabolcs és 8 méterről a kapu közepébe lőtt, 1-1.

80. perc: Ádám Martin birkózott meg egy labdáért az MTK ötösének jobb oldalán, középre emelte, Boka pedig hat méterről az üres kapuba helyezett, 2-1.

90. perc: Gál Mátyás 25 méterről, futtából, bődületes kapufát lőtt.

Csapatunk győzelme egyben azt is jelenti, hogy a mi meccsünk után véget érő Diósgyőr-Kisvárda találkozó eredményétől függetlenül továbbjutottunk a csoportból.