Legyőztük az Újpestet

2019-09-06 20:45
A Futball Éjszakája keretein belül megrendezett felkészülési mérkőzésen 4-3-ra legyőztük az Újpestet az Illovszky-stadionban.

Az Újpest jobban kezdte a mérkőzést. A 4. percben Nwobodo lőtt mellé éles szögből. A 8. percben megszerezték a vezetést a vendégek: Feczesin 9 méterről helyezett a jobb sarokba. Ezt követően átvettük az irányítást. A 16. percben Szatmári szöglete után Balajti lőtt 16 méterről, Banai a jobb felső sarok elől szedte ki a labdát. A másik oldalról Daróczi végezte el a szögletet, Király remekül érkezett és a hálóba csúsztatott. A 20. percben fordítottunk: Király indította parádés labdával Terbét, aki jobbról középre adott, Balajti pedig hat méterről a kapuba lőtt.

A 29. percben növeltük előnyünket: Szatmári ugratta ki Birtalant, ő pedig 10 méterről higgadtan helyezett a kapuba. A 37. percben Simon szépített 2 méterről.

A második félidő eleje kiegyenlített küzdelmet hozott, majd a 60. percben Rétyi fejelt fölé 8 méterről. A 62. percben Torghelle debütált csapatunkban, miután Balajtit váltotta. A 64. percben növeltük előnyünket: Szatmári 15 méterről gyönyörűen lőtte ki a jobb alsó sarkot.

A 73. percben a hosszú sérülés után felépült Kleisz Márk is lehetőséget kapott Szanyó Károlytól. A 75. percben Torghelle lövése lepattant a védőkről, Rétyi ismétlését pedig Pajovic szögletre mentette. A 82. percben Bősz szerencsétlen mozdulata után szépítettek az újpestiek, de a mérkőzést mi nyertük 4-3-ra.

Vasas – Újpest 4-3 (Király 17., Balajti 20., Birtalan 29., Szatmári 64., ill. Feczesin 8., Simon 37., Bősz 82. - öngól)

Vasas: Bősz - Terbe, Viczián (Szivacski, 75.), Gál (Rétyi, 46.), Lakatos - Szatmári, Daróczi (Köböl, 46.), Hajdú – Birtalan (Szedlár, 62.), Balajti (Torghelle, 62.), Király (Kleisz, 75.)