Döntetlen a Budaörs ellen

2019-05-05 19:45
A Merkantil Bank Liga 36. fordulójában 3-3-as döntetlent játszottunk a Budaörs ellen.

Jól kezdtük a mérkőzést, a 7. percben Szatmári egy szép szóló után 16-ról lőtt fölé, majd egy perccel később Birtalan ugyanilyen távolságból mellé.  A 11. percben megszerezte a vezetést a Budaörs: Medgyes adott balról középre, Sajbán Miklós pedig közelről sarokkal a kapuba helyezett.  Gyorsan összejött az egyenlítés, a 16. percben Szatmári pontosan adott középre, Balajti 10 méterről a bal sarokba helyzett. Támadónknak ez volt a 30. gólja az idei bajnokságban.

Sajnos azonban a Budaörs újra megszerezte a vezetést: a 23. percben Sajbán passzolt Csiki elé, aki 12 méterről a bal sarokba gurított. A 34. percben Csiki pontos labdáját lőtte a hálóba közelről Sajbán.

Jól kezdtük a második félidőt, Király szépen játszott össze Birtalannal, aki Balajti elé passzolt, ő pedig 18-ról szépen csavart a bal alsóba.  Az 59. percben Birtalan lépett ki, de 16 méteres lövését fogta Demjén. A 65. percben Hinora egy megkerülős csel után középre adott, Király lőtt, Tányéros azonban a gólvonal elől kifejelte a labdát.

A 74. percben Szivacski szépen passzolt Király elé, aki 13 méterről a hálóba lőtt, 3-3-ra alakítva az állást.  Több gól nem esett, így döntetlen lett a vége. Mivel a Kaposvár nyert, így hat ponttal áll előttünk két fordulóval a bajnokság vége előtt.

Vasas – Budaörs 3-3 (Balajti 16., 48., Király 74., ill. Sajbán Miklós 11., 34., Csiki 23.)