A hetedik Vasas – Cegléd mérkőzés következik

2018-11-23 09:25
A két együttes bajnoki meccseken eddig hat alkalommal találkozott az NB II-ben.

Négyszer csapatunk, egyszer ellenfelünk győzött, egyszer pedig döntetlen született. A gólkülönbség ennek megfelelően 14-7 együttesünk javára, a mérkőzésenkénti gólátlag pedig 3,5.

Az első mérkőzést 2012. augusztus 25-én Cegléden játszották a csapatok, amelyen 1-1-es döntetlen született. 2013. március 10-én az Illovszky stadionban 3-1-re múltuk felül ellenfelünket. 2013. szeptember 21-én idegenben csapatunk 3-2-re nyert.

Jelenlegi vezetőedzőnk, Szanyó Károly irányításával, 2014. március 29-én az Illovszky-stadionban 3-0-ra győztük le a ceglédieket. Érdekesség, hogy első gólunkat, mint az előző összecsapáson, szintén Gál Mátyás szerezte. Ugyancsak betalált Remili Mohamed a 73. percben, és a végeredményt Cseke Benjámin állította be a 81. minutumban. Akkor csapatunkban pályára lépett az a Nagy Tamás, aki a nyáron igazolt Ceglédre, és várhatóan vasárnap pályára lép ellenünk.

Eddigi egyetlen vereségünket (0-2) 2014. október 25-én szenvedtük el vasárnapi ellenfelünktől idegenben.

Eddigi utolsó bajnoki mérkőzésünket 2015. május 2-án játszották a felek az Illovszky-stadionban, amelyet listavezető – és négy hét múlva bajnok - csapatunk, meggyőző fölénnyel, 4-1-re nyert meg, noha a 37. perctől Hangya Szilveszter kiállítása miatt 10 emberrel játszottunk. Vass Patrik a 15. percben csapatunknak szerzett vezetést, majd a 48. percben Debreceni András következett. Az 52. percben jelenlegi erőnléti edzőnk, Ferenczi István köszönte be, majd Kormos László az 55. percben szépített. A végeredményt Görgényi Dávid állította be a 92. percben.

Az elmúlt években több alkalommal játszott a két együttes felkészülési mérkőzést. Így például 2015. november 14-én az Illovszky stadionban 4-1-re nyertünk, míg 2016. július 6-án idegenben ellenfelünk győzött 3-1-re.

Az idén június 30-án Cegléden 3-1-re nyert átalakulóban lévő csapatunk. Góljainkat Borbély Bálint (14.’), Kovács Milán (59.’) és Murka Benedek (80.’) szerezte, míg a hazaiak szépítő találata Hujber Tamás nevéhez fűződik (27.’).