A hatodik Vasas-Mezőkövesd NB I-es meccs következik

2018-04-20 17:13
A két együttes mérkőzései az első osztályban mindössze kétéves múltra tekinthetnek vissza. Eddig megőriztük veretlenségünket a matyóföldiekkel szemben.

Az eddig lejátszott öt NB I-es bajnoki meccsen kétszer csapatunk diadalmaskodott, míg háromszor nem bírtak egymással a felek. A 11-5-ös gólarány is Vasas fölényt mutat.

2016. szeptember 24-én az Illovszky stadionban Ádám Martin duplájával (43.' és 50.' büntető), Berecz Zsombor (63.') és Vida Máté (91.') találataival 4-0 arányban győztünk.

2017. március 4-én idegenben is sikerült nyernünk 2-0 arányban. Góljainkat Kire Ristevski (20.') és Berecz Zsombor (50.') érték el.

Az utóbbi három bajnoki mérkőzés azonban döntetlenre végződött. 2017. május 27-én már az újpesti albérletben 1-1-re végződött a mérkőzés. Az akkor az utolsó fordulóban megszerzett egy pont azt jelentette, hogy sikerült megszereznünk a 3. helyezést a bajnokságban. Fótyikot a 41. percben kiállították, mégis ellenfelünk szerzett vezetést Vági révén. Majd érkezett a 72. percben az erőcsatár feladatokkal megbízott Vaskó Tamás, aki a rövidsarokba pofozta a labdát.

Már az idei 2017/18-as bajnokság 5. fordulójában a Szusza-stadionban az utolsó percig úgy tűnt, hogy Kulcsár Tamás 60. percben szerzett találatával megnyerjük a mérkőzést, ám akkor egy beadás után – Berke Balázs játékvezető szerint - Pillárról a gólvonal mögé került a labda, noha az Kamenár kezében pihent meg. Így értékes két pontot hullajtottunk el.

A legutóbbi, 2017. november 18-án lejátszott idegenbeli mérkőzésen 3-3-as döntetlen értünk el, úgy, hogy folyamatosan futottunk az eredmény után.

Koszta (13.') góljára Burmeister felelt (28.'), majd ismét Koszta (59.') következett, amit Berecz (63.') egalizált. Ám még örülni sem volt időnk, és szinte a középkezdés után Strestik (64.') lőtt gólt, amit két perc múlva Gaál Bálint egyenlített ki, és állította be a végeredményt.

Említést érdemel a két csapat párharcában, hogy 2012 és 2015 között négy NB II-es meccset is lejátszottak, amely kiegyenlített erőviszonyokat mutat, 2-2 győzelemmel és 6-6-os gólaránnyal. A 2012 szeptember 9-i idegenbeli és a 2013. március 23-i hazai meccseket egyaránt ellenfelünk nyerte meg (1-0 és 2-3), míg a 2014. november 22-i, illetve a 2015. május 31-i találkozók csapatunk sikerét hozták, mindkétszer 2-1-re. Az utóbbi mérkőzés emlékezetes népünnepéllyé és NB II-es bajnokavatóvá vált, hiszen az Illovszky stadionban telt ház – hivatalosan megengedett 4.500 néző – előtt Medgyes (51.') még ellenfelünknek szerzett vezetést, ám Czvitkovics Péter (61.' és 84.') duplájával megnyertük a mérkőzést és a 2014/15-ös NB II-es bajnokságot is.

Még egy adalék a két csapat párviadalának történetéből. A múlt évi Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén, április 26-án Berecz (45.' büntető) és Kulcsár (49.') góljaival a „hazai” mérkőzést 2-0-ra nyertük. A visszavágón, május 17-én idegenben 5-0-val ütöttük ki ellenfelünket, Berecz (4.'), Kulcsár (27.'), Saglik (67.'), Ádám (72.'), és Hangya (87.') góljaival.