A 91. Vasas-DVTK mérkőzés következik

2016-12-02 17:50
A szombati Vasas-DVTK találkozó 15:30-kor kezdődik a Bozsik stadionban. A vendégeknél két meghatározó játékos, Lipták Zoltán és Elek Ákos nem léphet pályára sárga lapos eltiltások miatt, míg nálunk Mahir Saglik nem játszhat korábbi kiállítása miatt.

A két csapat 74 évvel ezelőtt 1942. november 29-én játszotta első NB I-es mérkőzését. Erőteljes a Vasas-fölény: 50 piros-kék diadal, 19 döntetlen, míg mindössze 21 piros-fehér győzelem, 181-110-es gólkülönbséggel.

A legnagyobb különbségű győzelem csapatunkhoz fűződik. 1970. november 8-án a Fáy utcában, 4.000 néző előtt 6-0-ra nyertünk, Machos Ferenc vezetőedző irányításával, Ladinszky Attila 3, Vidáts Csaba 2 és Puskás Lajos góljaival. Érdekesség, hogy akkor a DVTK vezetőedzője egy Vasas-legenda, Mathesz Imre volt.

A párviadal nézőcsúcsát, 30 ezerrel, egy 1968. szeptember 1-jei idegenbeli 2-2-es mérkőzés jelentette.

Az elmúlt évtizedben 14 alkalommal találkozott a két együttes: 6 DVTK, illetve 5 Vasas-győzelem mellett, 3 döntetlen született. Ám a legutóbbi augusztus 21-i miskolci 1-1 előtti utolsó 5 meccset a diósgyőriek nyerték.

A legutóbbi DVTK-Vasas mérkőzést 2016. augusztus 21-én tartották meg 2.873 néző előtt, amelyen csapatunk 1-1-es döntetlent ért el. Bacsa Patrik 35. percben szerzett góljára 2 perc múlva, Ádám Martin nehezen felejthető bombagóljával válaszoltunk.

Jelenleg, a 17. fordulót követően – immáron 13 forduló óta folyamatosan - csapatunk 31 ponttal vezeti a tabellát, míg szombati ellenfelünk 18 ponttal a 9. úgy, hogy utóbbi 2 mérkőzésükön, győztesen hagyták el a pályát. A Haladás ellen „otthon” (Debrecenben) 2-1-re nyertek, míg a legutóbbi a fordulóban, szintén „hazai” pályán, ezúttal Mezőkövesden 2-0-ra múlták felül a Paks gárdáját. Figyelemre méltó, hogy mindkét találkozón Lipták és Ugrai szerezték a diósgyőriek góljait, közel azonos időpontokban. Lipták a 66., illetve a 60. percben talált be, míg Ugrai mindkét meccs hosszabbításában, egyaránt a 92. percben.

Szombaton a Bozsik stadionban Lipták bizonyosan nem fog gólt lőni, mivel öt sárga lapos eltiltása miatt kihagyni kényszerül találkozót. Hozzá hasonlóan a DVTK másik meghatározó játékosa, Elek Ákos is összegyűjtötte ötödik sárgáját, így ő is csak a lelátóról szurkolhat csapatának.