A 177. Újpest-Vasas rangadó következik

2018-04-12 14:24
Utoljára csaknem 21 éve sikerült az Újpest pályaválasztása mellett győznünk, így elérkezett az idő, hogy ezt a sorozatot is megszakítsuk.

A 177. Újpest-Vasas rangadó ezúttal mindkét csapat számára ismerős Szusza-stadionban lesz április 14-én, szombaton 17:00 órakor.

A statisztika egyértelmű újpesti dominanciát tükröz: 348-259-es gólkülönbség mellett 90 újpesti győzelem, 41 döntetlen és 45 angyalföldi siker.

Az Újpest pályaválasztása mellett ez lesz a 88. összecsapás. Utoljára 19 éve, 1997. október 4-én sikerült győznünk, 2-1-re, még a felújítás előtti Szusza-stadionban, 7.000 néző előtt. Az különösen azért számított nagy skalpnak, mert abban az idényben az Újpest bajnok lett. A Várhidi Péter vezette lila-fehérek a 23. percben Véber büntetőjéből szereztek vezetést, amire a Gellei Imre irányította csapatunk Váczi Zoltán 42. percben szerzett találatával válaszolt, míg a győztes gólunkat a 84. percben Kuntics szerezte.

2015 nyári NB I-be visszakerülésünk óta lejátszott nyolc mérkőzésből hat alkalommal újpesti siker született (3-1, 2-0, 1-0, 3-2, 1-0, 1-0), egyszer mi győztünk (3-2), és egy alkalommal 2-2-es döntetlennel zártak a csapatok.

Ebben a bajnokságban, 2017. augusztus 6-án, a 4. fordulóban, a Szusza-stadionban, zárt kapuk mellett, Nagy Dániel 25. percben szerzett góljával nyertek a lila-fehérek. Majd november 4-én, Dunaújvárosban Novotny Soma 69. percben szerzett találatával maradtunk alul 1-0-ra.

Jelenleg csapatunk 25 mérkőzésből 7 győzelemmel, 5 döntetlennel, és 13 vereséggel, 26 ponttal, 30-47-es gólkülönbséggel, az NB I-es tabella 10. helyén áll, azonos pontszámmal a jobbik kieső Mezőkövesddel. Míg szombati ellenfelünk 8 győzelemmel, 10 döntetlennel, és 7 vereséggel, 34 ponttal, 31-32-es gólkülönbséggel a 6. helyen található.