A 104. Haladás-Vasas következik

2017-05-13 15:45
A 2017. május 13-án, 18:00 órakor Sopronban kezdődő Haladás-Vasas mérkőzésen, a bajnoki tabellán a 4 és 5. helyen található két együttes csap össze, előnyünk jelenleg 5 pont a szombathelyiekkel szemben.

A két csapat eddig 103-szor játszott egymás ellen a nemzeti bajnokság első osztályában, amiből 49 Vasas győzelemmel, 24 Haladás sikerrel, míg 30 pontosztozkodással végződött. A gólkülönbség pedig 184-104 a mieink javára.

Az utóbbi három bajnoki mérkőzés viszont Haladás győzelmet hozott (2-1, 1-0, 2-3).
Az első bajnoki találkozót 1942. szeptember 20-án játszotta a két csapat a vasi fővárosban, amelyen 2-2-es döntetlen született, 3.500 néző előtt.
A legnagyobb különbségű győzelmeket csapatunk aratta. 1943-ban 7-1-re nyertünk a Latorcza utcai pályán, 7.500 néző előtt. Majd szintén ugyanilyen eredmény született 1953-ban, akkor még a Népligetben, amelyet 3.500 szurkoló tekintett meg.
Az eddigi 21 ezres nézőcsúcs 1977. május 21-i Haladás-Vasas 1-4-es mérkőzéshez kötődik, amit az azóta már lebontott Rohonci úti stadionban játszottak le. Az abban az évben bajnokságot nyerő csapatunk, Várady Béla mesterhármasával és Kovács István góljával nyert, míg a Haladás találatát Horváth szerezte.
Az elmúlt 18 évben 21 alkalommal találkozott a két együttes. A mérleg nyelve felénk billen: 8 győzelem, 7 vereség, 6 döntetlen és 24-22-as gólkülönbség.

2015. szeptember 26-án még a Rohonci utcai stadionban 1-1-re végződött a találkozó. Akkor Gaál Bálint (még zöld-fehér mezben) 52. percben szerzett találatát, Kenesei Krisztián egyenlítette ki a Pavlovval szemben elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőből, az utolsó pillanatokban.
Majd 2016. február 20-án értékes 1-0-s győzelmet arattunk Ferenczi találatával az Illovszky stadionban, akit miután a 79. percben pályára lépett, 2 perc múlva lerántották a 16-oson belül. És ha már kiharcolta a 11-est, akkor a jó felé vetődő Király keze felett a bal alsó sarokba helyezte a labdát.
Majd következett egy balszerencsés 2-1-es vereség 2016. április 6-án, már Sopronban. Müller szemfüles félpályás ívelésével a 32. percben még mi vezettünk, ám Németh Márió (56.) és Gaál Bálint (64.) találatával fordított és nyert a hazai csapat.
2016. szeptember 17-én találkoztunk a Haladás együttesével, Sopronban, ahol Iszlai 62. percben szerzett fejes góljával 1-0-s vereséget szenvedtünk.
A legutóbb 2017. március 16-án a Szusza stadionban 3-2-es vereséget szenvedtünk. Góljainkat Ristevski (46.’), és Saglik (83.’) szerezték, míg a szombathelyiekét Williams (25.’, 69.’) és Kovács (51.’).

2017. május 6-én a Videotontól 2-0-s vereséget elszenvedő Haladás így állt fel:
Király - Kiss, Wils, Devecseri, Bosnjak - Jancsó (Tóth M., 75.), Jagodics - Mészáros (Polgár, a szünetben), Rácz, Halmosi - Williams (Gajdos, 63.).

A két együttes jelenleg a bajnoki tabellán, a 4. és 5. helyen található, előnyünk 5 pont. Mi a jövő héten Gyirmótra látogatunk, majd két hét múlva érkezik a Szusza stadionba a Mezőkövesd. Míg a Haladás Újpestre megy, majd hazai pályán fogadja a Gyirmótot.