A 103. Vasas-Haladás mérkőzés következik

2017-03-16 12:51
A csütörtökön 17:30-kor kezdődő OTP Bank Liga mérkőzésen a Haladás lesz az ellenfelünk a Szusza stadionban.

A meccs, a 20. fordulóból a Szusza stadion gyepének használhatatlansága miatt elmaradt találkozó pótlása.
A két csapat eddig 102-szer csapott össze a nemzeti bajnokság első osztályában, amiből 49 Vasas győzelemmel, 23 Haladás sikerrel, míg 30 pontosztozkodással végződött. A gólkülönbség pedig 182-101 csapatunk javára.
Az első bajnoki találkozót 1942. szeptember 20-án játszotta a két csapat a vasi fővárosban, amelyen 2-2-es döntetlen született, 3.500 néző előtt.
A legnagyobb különbségű győzelmeket csapatunk aratta. 1943-ban 7-1-re nyertünk a Latorcza utcai pályán, 7.500 néző előtt. Majd szintén ugyanilyen eredmény született 1953-ban, akkor még a Népligetben, amelyet 3.500 szurkoló tekintett meg.
Az eddigi 21 ezres nézőcsúcs 1977. május 21-i Haladás-Vasas 1-4-es mérkőzéshez kötődik, amit az azóta már lebontott Rohonci úti stadionban játszottak le. Az abban az évben bajnokságot nyerő csapatunk, Várady Béla mesterhármasával és Kovács István góljával nyert, míg a Haladás találatát Horváth szerezte.
Az elmúlt 18 évben 20 alkalommal találkozott a két együttes. A mérleg nyelve felénk billen: 8 győzelem, 6 vereség, 6 döntetlen és 22-19-as gólkülönbség. Az elmúlt időszakban teljesen kiegyenlített erőviszonyokat tükrözött a két csapat egymás elleni eredménye.
2015. szeptember 26-án még a Rohonci utcai stadionban 1-1-re végződött a találkozó. Akkor Gaál Bálint (még zöld-fehér mezben) 52. percben szerzett találatát, Kenesei Krisztián egyenlítette ki a Pavlovval szemben elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőből, az utolsó pillanatokban.
Majd 2016. február 20-án értékes 1-0-s győzelmet arattunk Ferenczi találatával az Illovszky stadionban, akit miután a 79. percben pályára lépett, 2 perc múlva lerántották a 16-oson belül. És ha már kiharcolta a 11-est, akkor a jó felé vetődő Király keze felett a bal alsó sarokba helyezte a labdát.
Majd következett egy balszerencsés 2-1-es vereség 2016. április 6-án, már Sopronban. Müller szemfüles félpályás ívelésével a 32. percben még mi vezettünk, ám Németh Márió (56.) és Gaál Bálint (64.) találatával fordított és nyert a hazai csapat.
Legutóbb 2016. szeptember 17-én találkoztunk a Haladás együttesével, Sopronban, ahol Iszlai 62. percben szerzett fejes góljával 1-0-s vereséget szenvedtünk.
Nos, az elmúlt 4 találkozón 2 gólt szerző Gaál Bálint csütörtökön délután bizonyosan nem fog szomorítani minket, mivel már csapatunkat erősíti.
A Haladás legújabb öt szerzeménye télen, Mészáros Karol (DVSC), Gajdos Zsolt, és Funsho Ibrahim Bamgboye (nigériai, szabadon igazolható) voltak. Jancsó András (Gyirmót) és Devecseri Szilárd (Mezőkövesd) pedig kölcsönből érkezett vissza.
Távozott Sjoerd Ars (holland, Fortuna Sittard), Gaál Bálint (Vasas), és Hegedűs János (Puskás Akadémia FC).
A szombathelyiek a legutóbbi ellenünk 1-0-ra megnyert bajnokin, az alábbi összeállításban léptek pályára:
Rózsa - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Kovács, Iszlai - Németh M. (Schimmer 84.), Rácz (70., Tóth M.), Halmosi – Williams.
2017. március 11-én a Ferencvárostól 3-1-s vereséget elszenvedő Haladás így állt fel:
Király – Schimmer (Polgár, 59.), Wils, Jagodics, Bosnjak Kovács, Jancsó (Bamgboye, 71.; Mészáros, 84.), IszlaiRácz, Williams, Halmosi.
Mint látható, a múlt év őszén ellenünk pályára lépett 14 játékosból 9 legutóbb is játszott.

A két együttest jelenleg 5 helyezésszám (3. és 8.), és 9 pont választja el (38 és 29). A mi gólkülönbségünk +13, míg a Haladásé -4.