3-0-ra győztük le a Győrt

2021-07-14 19:00
Csapatunk idei ötödik felkészülési mérkőzésén Balajti Ádám és Birtalan Botond találataival, Vukasovic Marko öngóljával 3-0-ra győzte le a WKW ETO FC Győr együttesét.

WKW ETO FC Győr - Vasas FC 0-3 (0-1)
felkészülési mérkőzés
2021. július 14., szerda 17:00
Győr, ETO Stadion
2x60 perc
zárt kapuk

játékvezető: Pintér Csaba (asszisztensek: Aradi József, Huszár Balázs)

WKW ETO FC Győr
- első félidő: Ruisz - Óvári, Fodor, Lipták (C), Barna (Bagi, 48.), Forgács - Toma, Kovács K., Kulcsár - Bacsa, Priskin
- második félidő: Fadgyas - Kanalos, Vincze, Vukasovic, Szimcsó, Kiss, Bagi - Szamosi, Farkas Balázs - Berki, Vitális
vezetőedző: Klausz László

Vasas FC
- első félidő: Jova - Szivacski, Otigba, Szilágyi Z., Silye - Márkvárt, Hinora, Sztojka, Berecz (C) - Radó, Balajti
- második félidő: Uram - Terbe (Bonifert, 90.), Guzmics, Hidi M, Kalmár - Szatmári (C.) (Szalai, 90.), Pátkai, Farkas Botond (Szilágyi Sz., 90.) - Pekár, Birtalan (Bobál, 90.), Varga
vezetőedző: Kuttor Attila

gólszerzők: Balajti (33.), Birtalan (63.), Vukasovic (öngól, 83.)

sárga lap:  Toma (51.), Kanalos (118.)

Csapatunk nyári programja az ötödik hétbe lépett, az eddig eltelt időszak alatt ma újabb felkészülési találkozóra került sor. A menetrend ötödik mérkőzésén a WKW ETO FC Győr vendégei voltunk, az esemény zárt kapuk mögött került megrendezésre.

Korábban több cikkben is beszámoltunk az idei érkezőkről és távozókról, a héten viszont újabb bejelentésre került sor, Kovács Milán kölcsönben, Szegeden folytatja pályafutását. Játékosunkon kívül sérülés miatt további labdarúgókat is nélkülözött ma a szakmai stáb: Feczesin Róbert rehabilitációja lezárult, így játékosunk holnap csatlakozik a csapatedzésekhez, Litauszki Róbert gyógytornán és fizikoterápián vesz részt, Kapornai Bertalan gyógytorna utáni rehabilitációja is tart még, Csató Martin állapota stagnál, a játékos orvosi kezeléseket kap, Viczián Ádám pedig enyhébb betegséggel bajlódott a héten, így kihagyta a mai összecsapást. Ugyanakkor bemutatkozott a pénteken igazolt Bobál Gergely, továbbá a mai mérkőzésen is számos fiatal szerephez jutott: Sztojka Dominik kezdőként lépett pályára, Varga Donát, Szilágyi Szabolcs, Bonifert Máté, Farkas Botond és Szalai József pedig csereként szálltak be.

Csapatunk a Jova - Szivacski, Otigba, Szilágyi Z., Silye - Márkvárt, Hinora, Sztojka, Berecz (C) - Radó, Balajti összeállításban futott ki az ETO Stadionban, míg ellenfelünk a Ruisz - Óvári, Fodor, Lipták (C), Barna, Forgács - Toma, Kovács K., Kulcsár - Bacsa, Priskin kezdővel lépett pályára. A találkozót csapatunk kezdte a hagyományos piros-kék-piros szettben, ellenfelünk tiszta fehérben játszott.

Csapatunk már a találkozó első játékrészében magához ragadta az irányítást, magabiztos játékkal több lehetőségünk is adódott a gólszerzésre, de az első 60 percben csak egyet tudtunk értékesíteni: Balajti Ádám 12 méterről a bal sarokba gurított (0-1). A második félidő ott folytatódott, ahol a szünet előtt abbahagytuk: folyamatos labdatartással ígéretes támadásokat építettünk, uralva ezzel a mérkőzés második 60 percét is. Ebben a részben is számos helyzetünk adódott, ám Vukasovic Marko öngólját leszámítva csak Birtalan Botond talált be a győri kapuba: támadónk egy előre ívelt labdát 18 méterről belsővel átemelt a hazai kapus felett (0-2).

A találkozó részletes tudósítása az alábbi linken olvasható: WKW ETO FC Győr - Vasas FC

Folytatás szombaton hazai környezetben: 11 órától a Fáy utcai edzőpályán a Kazincbarcika együttesét fogadjuk szurkolók előtt, majd 17 órától a DVSC elleni zárt kapus mérkőzéssel zárjuk a hetet Telkiben. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!